Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire nagy probléma a...

Mennyire nagy probléma a fájdalom utáni vágy? Kezelhető?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok, de már körülbelül 17 éves korom óta vágyakozom a fájdalom után. Szörnyen szégyellem, még névtelenül is nehéz írnom róla. Nem tudom hogy kezdődött, de szép lassan, fokozatosan. De félreértés ne essék, sosem teszek kárt magamban.

Inkább csak Dark romance témában olvasok könyveket minden mennyiségben, és olyan filmeket nézek. Amitől mások behánynának, vagy felháborodnának, (például erőszakos, bántalmazó jelenetek) én inkább boldog leszek tőlük. Jó érzéssel tölt el. De egyre jobban zavar, mert minden nap egyre erősebb lesz. Már nem ráznak meg az erőszakos könyvek és filmek, egyre többre van szükségem. Megválni viszont képtelen lennék tőlük. Emiatt még normális kapcsolatom sem lehetne szerintem, mert nem bírnám elviselni a kedves érintést.

Szerintetek ha továbbra sem leszek képes megszabadulni ettől, lehet tőle mentális betegségem? Vagy ez már az? Előre is köszönöm a válaszokat.



ápr. 5. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez már az. Persze, nem vagyok szakember, keress fel inkább egyet...
ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is keress egy szakembert. Nincs mit szégyenkezned, a pszichológus/pszichiáter különb dolgokat is hallott.

Én tini koromban folyton arról ábrándoztam, hogy kegyetlenül megerőszakolnak és azt élveztem. Elképzeltem nagyon sok perverz dolgot. De amint lett párkapcsolatom ezek a fantàziálások megszűntek és teljesen normális vagyok.

Az is lehet, hogy nálad ez valami hiányt pótol és sajnos függővé váltál tőle azért kell egyre több és több. Sajnos a függőség kezelése is szakemberrel a leghatékonyabb, mindenképp segítség kell. Nem biztos, hogy mentálisan beteg vagy, de lehet, hogy valami trauma okozta ennek a mentális függőségnek a kialakulását.

ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Ne szégyelld! Találhatsz hozzá partnert, akivel megélheted a vágyaidat egészséges keretek között. A fantázia mindig durvább, mint amit az ember valójában át akar élni. Ettől még persze nőhet az ingerküszöb, és egyre több kell, ezt inkább változatos szerepjátékkal célszerű izgalmasabbá tenni.

Légy óvatos a partner keresésnél. Ugyan a legtöbben teljesen normális, rendes emberek, akiknek vannak ilyen vágyaik, amiket mindkét fél kölcsönös örömére élhetnek ki. De bele lehet futni beteg emberekbe, bár ez érvényes a normál társkeresésre is. Azért az ilyen játékokhoz még több bizalom szükséges, amit előtte gondosan ki kell építeni, nem fejjel menni a falnak.

Az viszont már problémásnak hangzik, ha a kedves érintést el sem tudnád viselni. Úgy érted, ha lenne erőszakos játék, azon kívül pluszban sem?

Ha felmerül a lehetősége, hogy valamilyen trauma áll a háttérben, akkor nem árt szakemberhez fordulni. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem minden pszichológus olyan nyitott és megértő. Azt javaslom, röviden vázold fel a szakembernek a problémát, és kérdezz rá, mennyire van otthon a témában, mielőtt elkezditek a kezelést, és közben derül ki, hogy lefordul a székről attól, amiket mondasz.

ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Én arra vágytam tiniként, hogy leukémiás legyek vagy műlábam legyen. Akkoriban nem volt még köztudatban a pszichológushoz járás, talán ha már ott elkezdem, most normális lennék. Minél előbb keress terapeutát!

Főleg emiatt gondolom, hogy kellene: "Emiatt még normális kapcsolatom sem lehetne szerintem, mert nem bírnám elviselni a kedves érintést."

ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!