Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha súlyos...

Mit csináljak, ha súlyos depresszióm van?

Figyelt kérdés
Amikor felkelek, több óra eltelik úgy, hogy azt sem fogom fel milyen valóságban vagyok. Nincs motivációm, komolyabb projekteknél nem tudok koncentráltan jelen lenni, nem tudok tudatosan feladatokat kivitelezni. Már vesztettem el munkát a depresszióm miatt. Itthon is össze-vissza kelek, késő délután van talán egy óra hossza amíg bírok figyelni a tevékenységemre, se előtte, se utána nem érdekel semmi, csak fekszek a csendes lakásban és ébren forgolódok.

ápr. 7. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Keresd fel a körzeti pszichiátert. Ha nagyon súlyos, valószínűleg gyógyszert fog javasolni vagy beutal osztályra. Ha annyi erőd és motivációd sincs, hogy kimozdulj a házból és elmenj hozzá, mentőt is hívhatsz, ebben az esetben viszont valószínű, hogy már ekkor bent fognak tartani, de ne ijedj meg, segíteni fognak és jobban leszel. :)
ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Csinálj valamit. Napi 3 km futás. Kezdetnek nekem segített. Tűzz ki célokat. Pl.: félek a magasba és felmentem egy 40 méteres kilátásba, ami sikerélmény. Olvass. Biztos van olyan tudomány vagy témakör ami érdekel. Fejleszd magadat. A sport mozgás kigyógyíthat belőle. Menj sétálni mindennap 1 órát. Tartsd mozgásban magadat. Érdekelnek tanácsok írhatsz nekem. Én kigyógyítottam saját magamat a depresszióból.
ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha klinikai depresszio, akkor abbol nem fogja tudni kigyogyitani magat egykonnyen. Az ilyen 3 km-es futasokat se ajanlom.

Kerdezo probalj aprankent csinalni dolgokat, kimenni/lemenni csak a postaladaig, aztan 5 perc seta, 10 perc seta es igy tovabb. Ne erezd nevetsegesnek. Mindent csak aprankent.

Egyebkent engem 2 dolog tartott ilyen allapotban: szemelyisegzavaros kozeli hozzatartozo, aki az eletet is kiszivta belolem. Sajnos tobb is lehet ilyen az ember korul. Meg nyugtato mellekhatas. Ra kell jonni valahogy, hogy mi valtja ki ezt az allapotot.

máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez már súlyosabbnak tűnik, ebből már szerintem nem lehet gyógyszer nélkül kijönni. Fordulj orvoshoz, mert előbb-utóbb munkaképtelen leszel, elveszted a jövedelmedet.
máj. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
3. vagyok. En a gyogyszereket nem ajanlom, iszonyat karokat tudnak okozni. Szeritnem inkabb pszichoterapia.
máj. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
5-ös: Enyhe depressziónál jó a tanácsod, azonban, ha súlyos a helyzet, már kevés a csupán pszichoterápia. Ha nem kap gyógyszeres kezelést, veszélybe kerül a megélhetése.
máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

5. vagyok. Anno kb 10-15 eve en is igy lepontoztam azokat akik elleneztek a gyogyszereket. Meg is tanultam a dolgokat a sajat karomon. Majd ti is meg fogjatok.


15 evig szedettek velem minden szart. Az osszes letezo vackot vegigszedettek velem. Pont h ezektol lettem munkakeptelen nagyon sok idore.

4 eve nem szedek antidepresszanst, 3 eve nyugtatokat es altatokat sem. Konkretan semmit.

Nem ezektol lettem jobban, azok csak rontottak az allapotomon, barmennyire is el akartam hinni, hogy par szem bogyo majd csodat tesz. Parasztvakitas az egesz. Majd rajottok.


6. Hidd el, tudom mirol beszelek. Az egesz gyogyszeriparnak ez az erdeke, hogy gyogyszerekkel tomjek az embereket. Mennyi beteget sikerul meggyogyitaniuk, nezz mar korul. (Az elohalottak nem szamitanak gyogyultnak.)


Akinek maradt nemi jozan paraszti esze es tenyleg jobban akar lenni, az olvassa el Johann Hari konyvet a depressziorol. Ot is ilyenekkel tomtek es tudja mirol beszel.


Aki szed benzodiazepinet, annal nagy esellyel mellekhataskent az okozhat sulyos depressziot, amibol aztan a benzo szedes alatt keptelenseg kimaszni. Sok embernek van a kornyezeteben mergezo szemely, akar tobb is, azok is nagyon durva depressziot tudnak okozni es az ember ra se jon, hogy miattuk van. Lehet az apad, anyad, parod, fonokod, baratod stb. Hogy segitene barmilyen gyogyszer ilyesmin? Oszinten. Na mindegy, sok sikert. Orulok h en ebbol mar kimasztam es 100 evben egyszer tevedek fel ide, akkoris megbanom.

máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, én veled is egyetértek. Én javasoltam amúgy a gyógyszerszedést. Együttérzek, neked nem használtak a szerek, van ilyen.

Ismeretségi körömben többféle tapasztalat van antidepresszánsokkal. Volt egy nő, aki kb. 30 évesen beleesett egy szorongásos depresszióba. Elment egy pszichiáterhez, az valami Xanax-félét írt fel neki, néhány hétig szedte és kijött belőle. Neki nem okozott káros mellékhatást, nem akasztotta meg a karrierjét se. Volt egy férfi, aki viszont nem javult, sőt, tönkrement a kezelés alatt, neki először kényszer-és pánikbetegsége volt, aztán depressziója is lett. Fiatalon leszázalékolták és egyre rosszabb állapotba került. Ő is szedett mindenfélét, volt többször pszichiátrián is. Se munkája, se párja nem lett, a tanulmányait se tudta befejezni, egyetemről bukott ki emiatt.

Szerintem ha valaki egy enyhébb depresszióval együtt tud élni, akkor nem kell feltétlenül kezelés, én is félnék a gyógyszerektől. Ha viszont már súlyos az állapota, akkor épp a gyógyszer nélküliség a veszélyesebb. Sok depressziós elveszti a munkahelyét, nem tud dolgozni, elszegényedik. Vagy esetleg egy rossz pillanatában öngyilkos lesz. Akkor már annyira mélyen van, hogy a gyógyszert érdemes megpróbálni, mert lejjebb nem nagyon van, de esetleg jól reagál rá. Az antidepresszánsok mindenkire másképp hatnak, mondom, én ismerek sikertörténetet és tragédiát is. Veled is együttérzek, mert nehéz lehet, ha nem hat a gyógyszer, sőt, rosszabbul lesz valaki tőle.

máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!