Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PTSD, Borderline, depresszió...

PTSD, Borderline, depresszió vagy csak simán rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy problémám. Gyakori hangulatingadozásaim vannak. Ennek oka a gondolatok a fejemben. Általában mindig a múltbeli gyerekkori traumákkal kapcsolatosak, ahogyan anyám, testvéreim bántak velem, iskolában. Több traumám volt, láttam a saját anyámat vérében feküdni, anyám skizofrén, így nem kell szerintem bemutatni, mik voltak.

Rengeteg rémálmom van, ilyenkor rémálom után nagyon zaklatott vagyok, kicsit hiperaktív vagyok, nem tudok egyhelybe maradni, muszáj zene a fülembe vagy valami, visszaalvás kb esélytelen. Rémálom mindig a félelmeimmel és a múlttal kapcsolatos dolgokkal vannak.

Mindig is magányos voltam, nem nagyon szeretett senki, nem is kellettem senkinek, mindig én voltam az, aki magára volt hagyva.

Manapság egy barátom van. Vele a kapcsolat nagyon jó (lenne), de sok olyan dolgot csinál, amiből vita alakul ki. Ő tudja hogy szeretem, ki is fejeztem, de ő sokszor hogyismondjam, olyan cselekedetet produkál, amitől azt hiszem magamra hagy, avagy éppen talált helyettem mást. Ez a legnagyobb félelmem, és ez nem kisajátítás, hiszen legjobb barátunk vagyunk, és nincs rajta kívül senkim, egyszerűen én foggal körömmel ragaszkodom, és foggal körömmel megakarom őt őrizni. Ilyenkor sokszor megharagszom rá, hiszen az agyamban ezt realizálom, elmondása szerint szó sincsen ilyenről. Ilyen jelenség viszont történt meg velem, lehet ebből indulok ki.

Iszonyatosan hirtelen haragú vagyok, megbánom azonnal kb ha olyat mondok, de nagy indulatosság van bennem sajnos.


Pszichiáterhez jelenállás szerint nagyon sokára kerülök, ahhoz képest, addig is szeretném tudni, nektek mi a véleményetek.



ápr. 11. 14:50
A kérdező szavazást indított:
PTSD
Borderline
Depresszió
Egyéb
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Egyértelműen posztraumás stresszindróma.

Borderline eleve kizáró, hiszen vannak alapjaid, és nem gyűlölsz.

Múltban lévő sérelmeidet nem dolgoztak fel, és ezek térnek vissza az elmédbe.

PTSD emberek még jobban szenvednek mint a Borderlineosok, valamint PTSD egy betegség!

ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ismet divatborderline szeru kerdes. De tekintsunk el ettol.


Amid van azt bizd a szakemberre. Szichologus vagy Szichiater. Majd o megmondja. Nekem ha laikuskent kell mondanom, kozod sincs a divatborderlinehoz, PTSD ahogy irtak, amit lattal. Esetleg depresszio (klinikai) vagy PTSD es klinikai depresszio. Ez sokszor kez a kezben van.


Az a resze, hogy csaj vagy es felsz, hogy megtetszik egy masik no a pasidnak, tudod hanyszor hallottam ezt csajoktol? Ne beszeljunk rola. Es az, hogy "miert beszelt ennyit vele?!" "Miert nezel ra ugy?!" "Miert talalkoztal vele az utca csak kettesben?!" "Volt valami koztetek a mulban?!" "Mit nezed mas csajnak a segget?!"


Mehet tovabb a lista...

ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Legalább ha kötekedni tudnál, ne legyél annyira retardált, hogy nem tudod azt leírni, hogy pszichológus
ápr. 12. 09:28
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Én kimondom az őszintén! Rossz ember vagy és csak a saját érdekeidet nézed!
ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
He? Kitoroltek egy jo par kommentet. Na mindegy, lenyeg a lenyeg, elsonek igaza van, ne legyen fotel diagnozis es divatborderline. Ennyit mondok.
ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%
Ja es szichiater meg szichologus mondja meg a gondodat, ne te, ha lehet. Egyutt szichiater es szichologus. Akik egyutt dolgoznak, vidd a papirod, mutasd meg neki meg ilyenek.
ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!