Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ilyen kínos szituban ti...

Egy ilyen kínos szituban ti mennyire vagytok őszinték? Mit válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Bejelentkeztem egy pszichiáterhez egy klinikára. Az ügyintéző/asszisztens kéri, hogy írjam meg, hogy miben kérek segítséget. És én nem merem erre megírni, hogy mi van velem. Előző pszichónál, aki nem tudott fogadni, kevert személyiségzavar merült fel, de nem akarok ezzel indítani. Nem vagyok túl jól, de nem akarom azt írni, hogy depressziós vagyok, mert ki vagyok, hogy diagnosztizáljam magam. De azt sem írhatom, hogy hát, nem vagyok jól. Nem tudom, el vagyok bizonytalanodva, de nem akarom, hogy ezen az első lépcsőn elbukjak és ne kapjak segítséget..

ápr. 12. 19:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért mégy oda hogy kapj segítséget nem de bár.

nem mondod el őszintén akkor félre fognak gyúrni és megint ott vagy ahol a part szakad.

ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Élőben nyilván elmondom az orvosnak, kifejtem neki. Csak így pár szóban nem tudom mégis mit írhatnék.
ápr. 12. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Azt gondolom kevert személyiségzavar, de nem vagyok szakember.


Ennyi.

ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Orvosnak elég ha annyit írsz hogy szét vagy esve ő már olvas a sorok közt de ezek a beszámolok csak a mihez tartáshoz kellenek.
ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hú, hát jó, megpróbálok valami értelmeset kiszülni magamból, remélem nem néznek totál hülyének..

Köszi az eddigi válaszokat. De ha esetleg van vkinek még ötlete az légyszi ne tartsa magában:(((🥹

ápr. 12. 20:23
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%
Írhatod, hogy "depresszió és személyiségzavar gyanúja", az még nem számít okoskodásnak, pont azért, mert laikus vagy.
ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyen szinten az orvos se néz hülyének, hogy valaki ne tudja önmagáról azt, hogy depressziós, úgyhogy te se nézd magadat. Ha viszont nem így szeretnéd mondani, akkor mondj konkrét tüneteket, hogy mi zavar, mi okoz nehézséget, például a kevés energia, a reménytelenség érzése vagy a rossz hangulat, és ezekben szeretnél segítséget kapni. Illetve felmerült a személyiségzavar gyanúja is korábban.
ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam annyi volt hogy bejelentkeztem a problémámmal és ott kifejtettem.

Senkinek semmi köze hozzá, még a recepciósnak sem.

ápr. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Írd azt hogy ott szeretnéd kifejteni. Ha erősködik akkor annyit mondasz hogy hangulatzavar, de ha nem mondasz semmit azt is meg kéne hogy értsék. Ha jegyzik, utólag is be tudják írni.
ápr. 13. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1. Tévedsz, azért megy oda hogy beszéljen róla, erről kapjon egy visszajelzést és egy terápiás módszert. (reméljük nem gyógyszert)
ápr. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!