Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is lehet pánikbetegség tünet?

Ez is lehet pánikbetegség tünet?

Figyelt kérdés
1-2 hete szinte folyamatosan szédülök, ájulásérzésem van, estére pedig olyan rosszul vagyok, hogy mindig majdnem a mentőt hívom, nagyon kevés választ el. Elkezd szúrni, fájni a mellkasom, rámtör a halálfélelem, úgy érzem, ha most nem hívom ki a mentőt, meg fogok halni. Ez megy folyamatosan már 1-2 hete nap, mint nap. Szerintetek ez is "csak" pánikbetegség? 2 éve pánikbeteg vagyok, de ilyen még nem volt, hogy heteken át minden nap ilyen rosszul legyek, ráadásul ugyanaz a forgatókönyv. Orvosnál is voltam, vett vért, azt mondta hogy minden tökéletes, semmi eltérés.

ápr. 13. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Figyeld a pulzusodat. Nincs olyan okos orad ani mutatja? Ha Jon rád a panik, lassitsd le a pulzusodat ez a kulcsa. Elmagyarazom nagyon laikusan.A lassu pulzushoz azt kell hinnie a testednek hogy alszol. Ezt ugy tudod elérni hogy belélegzel egyet. Kifujni a levegot probald nagyon nagyon lassan, mintha magadban mondanad hogy nagyon nagyon nagyon Nagyon nagyon KB 5x. És aztán 3 masodpercig je vegyel levegot. És ujbol nyugodt levegovetel. Ez leviszi a pulzustgyorsan es kicsit jobb lesz. Ismeteld ezt akar 10 percig is. A tested azt fogja hinni hogy alszol es nyugalmi allapotban vagy. Legalabb egy picit ezzel tudsz idot nyerni. Panikrohamokra terapia a legjobb. Nem biztos hogy panikroham, a lanyomnak nagyon magas pulzusa van és eppen kardiologusnal voltunk a héten, mivel nekem szivproblelam van és ismerem ezt az erezest,őt is kivizsgaljak nem e orokolte. Neki 180 a pulzusa. Verkepe szuper.Ez a legzestechnika amolyan gyors segitseg, NEM MEGOLDAS
ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A vérnyomásomat szoktam mérni. Sajnos a pulzusom általában magas, 100-110, pánikroham közben van, hogy 130-140. Ilyenkor beveszek Xanaxot, attól lemegy 80-90-re.
ápr. 13. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom hogy 2 éve, bocsi valahogy nem lattam mikor eloszor olvastam. Nekem KB. 1 évig volt ez mire elkultek kardiologushoz. Fiatal voltam,így hat rafogtak hogy stressz meg panik. A vegen a billentyum a bibi meg aritmia plusz egy helyes kis seleszt. Kaptam szivgyogyszert, nem eroset gyenget,KB. 1 het mulva mindent rendezodott. Nem biztos hogy érdemes leragadni a paniknal. Lehet hogy fiatal vagy és nem vesznek komolyan. Merd a pulzusszamot es az alapjan menej el orvoshoz, nem mentosokkel, mert onnan csak hazakuldenek. Hanem rendesen menej el es kuldjenek el vizsgaljanak ki alaposan. A varolistak hosszuak ugyis, ha 2 éve szenvedsz az borzaszto. Én tudom milyen rossz mikor mar ugy szedulsz ugy ver a szived hogy Fekete minden, fel se tudsz alni mert mar a labad is zsibbad. Forog a világ es azt hiszed infarktusod lesz. Ne félj van ebbol kiut, sőt!!
ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt érzem, amit leírtál. Sokszor kivizsgáltak már, jártam kardiológián is többször.
ápr. 13. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Juj az nagyon erős gyogyszer. Én soha ilyen eroset nem szedtem. A 130-140 az egész jo. Nekem szokott annyi lenni, ezzel a legzessel siman leviszem gyogyszer nelkul. De soha nem engedem hogy a panik fogjon el. Mindig azt mondom magamnak hogy nyugi ver a szivem 2 perc szunet... KB enyyi ideig tart most mar ezt levinni, de leizzadok meg minden. Egy évig gyakoroltam ezt a legzest mire így belejottem. Eloszor fél Ora is volt mire egyaltalan eszembe jutott mit kell csinalom abban a szivveresben nem jutott eszembe. De menni fog Neked IS. Probald meg. El sem tudom kepzelni hogy a lanyom mit érezhet mikor 180. Ha lelegzunk akkor nagyon gyorsan levisszuk 150-re. Ha lefekszik akkor 120. Most kapni fog egy kis méroezkozt a szivecskéjére. Ő még csak alapiskolas.
ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 180 az kegyetlen… Én 140-nél is azt érzem, hogy kiszakad a szívem a helyeről. Nagyon sajnálom, mihamarabbi jobbulást!
ápr. 13. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Vérszegénység nincs nálad? Én akkor szédültem állandóan.
ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt szerintem látta volna az orvos a vérképemből.
ápr. 13. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogos, bocsi, nem olvastam végig elsőre. Nekem is állandóan magas volt a pulzus is egy időben. Sosem volt 100 alatt.
ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg ha nem is vagy vérszegény, a pajzsmirigy tud még ilyet produkalni. És meg az inzulinrezisztencia is. A lanyomnak ezt is megnézték. A panik nagyon kimerito lehet. Folyamatosan ebben lenni. És mikor mar Jon az este gondolom még rosszabb. Reggel meg a stressz, meg gondolom nem is birsz jol felkelni. Ez nagyon sok energiat kivesz. A vezetett meditaciok tudnak hatni hosszutavon ott szepen a légzésen is hangsuly van. Talasz a youtubon sokat. Biztos hogy ne csüggedj el. A légzéssel elkerulod hogy rengeteg energiad elmenjen, mert ez olyan pulzusszam ami a sportoloknak van mikor monduk golt lőnek, vagy gyorsfutas van. Ezt a pulzusszamot kell első feladatnak megfékezni. Szép lassuuu légzéssel. Nem tul mely legzesekkel,sot papirzacskot is hasznalhatsz. Az is segit. És keresd szerintem a kulcsat,hogy honnan Jon, mi lehet a baj.
ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!