Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil eleinte okozhat...

Escitil eleinte okozhat szorongást, pánikrohamokat?

Figyelt kérdés
Valaki tapasztalt ilyet már 4-5 nap után? Ötödik napja szedem, tegnap este brutál szorongás és pánik tört rám, nagyon rosszul lettem és ugyanezzel ébredtem. Korábban ilyen jellegű rosszullétem nem volt.

ápr. 14. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Igen, okozhat eleinte. Rajta van a betegtajekoztaton is.
ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem holnap hivd fel a pazichiatert, aki felirta.

Antidepresszans melle az elejen szoktak adni benzodiazepin nyugtatot (rivotril, frontin stb), ha indokolt, pont az ilyen szorongas csokkentesere. Csak amig beall a gyogyszer. Nyugi,az elejen, atmenetileg tok normalis, hogy ezt tapasztalod. Aztan az is lehet,kiderul,h nem ez a megfelelo gyogyszer neked, ha momdjuk egy honap mulva is rosszul erzed magad tole. Ezt mind el kellett volna mondania a pszichiaternek,amikor felirta. De nem lep meg, ha nem tette,csak nagyon szomoru. Ez lenne a dolga.

ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A betegtájékoztatót én is olvastam, de amikor beszéltem a pszichiáterrel hogy lehetek-e ettől rosszul akkor azt mondta, hogy ennek a gyógyszernek nincs ilyen mellékhatása, nem jellemző.

A szuicid gondolatok felerősödését, agressziót említette hogy előfordulhat és ilyenkor mindenképp szóljak.

Nyugtatót szerintem azért nem kaptam pluszban mert eleve szedem az parnassant ami szedál valamennyire.

ápr. 14. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Azert ha nem javul a szorongas, panik, akkor beszelj vele.


25 alatt vagy?

ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
30 vagyok.
ápr. 14. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Ok. Csak mert ez is benne van a tajekoztatoban es meseltek is nekem tobben fiatalok, h megborultak tole, de akkor rad ez nem ervenyes. En is escitalopram tartalmu gyogyszert kaptam, 30+ evesen. Ilyen tuneteim nem voltak, amit leirsz, de nekem is volt kiakadasom az elso heten. Emiatt kaptam melle 3 hetig xanaxot, de onnantol minden rendben volt.
ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi.

Akkor megpróbálom átvészelni ezt a pár hetet, azután remélem jól leszek végre. :(

ápr. 14. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!