Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tudok majd teljes...

Szerintetek tudok majd teljes értékû életet élni anélkül, hogy paráznék és ellökném az embereket magam körül?

Figyelt kérdés

Apukám lelkileg 12 évig terrorizált, szóvá is tette sokszor, hogy ô fiút akart. Kiskoromtól kezdve tudtam, hogy gyûlöl, de legbelül reménykedtem, hogy egyszer majd megszerett és ezért mindent megtettem, hogy közelebb kerüljek hozzá(mindig visszautasított)..Állandóan csalta az anyukámat. Mindennaposak voltak nála az alkohol.


A szüleim idô nagyon részében veszekedtek ahelyett, hogy velem foglalkoztak volna.


Anyukám elvitt sok helyre, de sokszor azt éreztem, hogy egy fal van közöttünk. (Ô neki nagyon rossz gyerekkora volt. Állandóan fizikailag bántották a szülei és az osztálytársai) Egy ideig féltem az anyukámtól , mert sokkal agresszívabb volt az apámnál. (Engem sosem bántott)


Rentegett adósságuk volt (mert hitelbôl vették meg a vidéki házat) Emiatt elváltak és eladták a házat 2020.-ban. Szerencsére ebbôl a pénzbôl ki tudták fizetni a hitelt.


De.. Voltak kutyáim ôk voltak a mindenneim.. Legjobb barátnômmel a kapcsolat megszakadt mert ugyebár felköltöztünk anyámmal pestre. Minden megváltozott... 2 év alatt sokszor költöztünk. Most lassan 2 éve, már hogy egy helyen vagyunk.


Rettenetesen nehezen tudok kapcsolatot kialakítani/fenntartani másokkal.. Mert félek, hogy elhagynának vagy bántanának engem.. Egyáltalán nem értem meg magamat.. Ha valaki közeledik felém, akkor bepánikolok és ellököm magamtól. Pedig vágyok a kapcsolódásra csak ijesztô nekem az egész.. Sokszor magányosnak érzem emiatt magamat.. Nem érdemlem meg, azt, hogy szeressenek,mert másoknak okozok vele fájdalmat az én hülyességeim miatt.

Sok bennem az elfojtott szorongás, düh , agresszió.. Nagyon tanácstalan vagyok.



ápr. 14. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Hiba azt gondolni, hogy a létezésünk lényege a többi emberrel való kapcsolatunkban rejlik.

Teljesen egyedül is egész emberek vagyunk.

ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy jo pszichologussal, tobbeves terapiaval, sok kokemeny es fajdalmas onismereti munkaval igen.


A gyerekkorod miatt jo melyen gyokerezo problemaid vannak. Sajnalom, hogy neked is ez jutott, sokan vagyunk igy.

ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet hogy borderline vagy?
ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3

Sokminden lehet, de nem a mi dolgunk diagnosztizalni. Konnyen repked ez a borderline cimke itt a gyakorin. Siman "csak" kotodesi problema is lehet. Azzal is van melo.

ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem, érdekes lenne kivizsgáltatni de én többet nem segítek itt senkinek mert csak lepontoztok :)
ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4! Nem csak a Gyakorin! Mindenütt! Lassan eljutunk oda, hogy amint valaki vagy nem full NT vagy hoz betűből betűre egy diagnózist a DSM-V-ből, akkor jön valaki, aki közli, hogy "Ez Borderline!". Ezt én is megkaptam a ASD-mre. Te rád nrm mondták méh?
ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!