Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum megvonási...

Antipszichotikum megvonási tünet lehet paranoia?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok Antipszichotikumot tolok 5 hónapja (riszperidon 2-2,5 mg) minden reggel 1mg és este 1 vagy 1.5 mg orvos által kiírva. Régen este másfelet szedtem de ezt csökkentettem mert mozgáskényszerem illetve remegésem lett. Semmi különösebb dolog nem jött elő az adag csökkentés után, egy picit remegtem (ami nekem alap/szokásos mellékhatás AP szedésnél) szóval nem fordítottam rá nagy dolgot. Régebben abuzáltam is a tabit (az altató hatása miatt) ezért lett mozgáskényszerem meg remegésem. A lényeg, hogy egyik nap leálltam fullra a szedésével, gondoltam kipróbálom milyen nélküle hátha megszűnik a folytonos mozgáskényszer meg remegés. Első kettő nap remegtem meg extrán nagy volt a mozgásigényem, de utána a harmadik nap paranoiám lett, konkrét attól féltem, hogy követnek a buszon, ki akarnak nyírni, mindenki engem néz, mindenki rajtam nevet, este nem mertem aludni mert attól féltem, hogy álmomba bejönnek a lakásba és kinyírnak. Nagyon rossz volt, éjjel hajnal ötkor föladtam és bevettem 1 mg-ot, hogy tudjak aludni. Szerintetek ez a paranoia lehetett megvonási tünet? Szörnyű volt fogalmam sincs, hogy hogyan fogok majd lejönni erről a cuccról.

ápr. 16. 19:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Nem megvonási tünet, hanem a betegséged tünete. Nem véletlenül írták fel. Nem értem, mért kéne lejönnöd róla, ez nem "cucc" és nem "tolod", hanem gyógyszer, amit az orvos előírására a betegségedre szedsz. Úgyhogy ne akarjál lejönni, mert rossz vége lesz! 17 évesen nem vagy belátóképességed olyan birtokában, hogy döntsél a pszichiátriai gyógyszerezésedről.
ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát de csak borderline gyanura írták fel nekem. Sose volt ilyesmi paranoiám ezelőtt, nem értem mire gondolsz, hogy “nem megvonási tünet, hanem a betegséged tünete”, de ahogy akarod, akkor nem jövök le róla!

Köszi:-)

ápr. 16. 19:22
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

A borderline-ba belefér a paranoia. A gyógyszer hirtelen abbahagyása kihozhatott új tünetet is, hiszen belekavar az agyműködésedbe.

Milyen tünetekkel mentél pszichiáterhez? A gyógyszertől jobb állapotba kerültél? Tudniillik furcsállom, hogy már gyanúra is antipszichotikumot adtak.

ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát alapból pszichiátrián állapítottak meg a borderline gyanút, mert suliba kést vittem, ki akartam nyírni pár osztálytársamat, az iskolapszichologusomnak azt mondtam, hogy lehet hogy bántanám magam vagy másokat, kihívták a mentőket, 2 hét pszichiátria és ott állapították meg a borderline gyanút.

Igen, a gyógyszer segített, az őrületes hangulatingadozásaim megszűntek szerencsére. De mellékhatásként remegek tőle illetve mozgáskényszerem van, alapból azért akartam leállni vele, hogy ezek a kellemetlen tünetek megszűnjenek.

ápr. 16. 19:36
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja illetve meg a “deviáns” (órán sose dolgozok, tegezem a tanárokat, utálom ha megmondják mit tegyek, ellenállok a “fellettem állóknak”, nem hallgatok senkire) viselkedésem is megszűnt tőle.
ápr. 16. 19:38
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem rosszabb vagy mint egy borderline...
ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Okés köszönöm😂

Miért vagyok rosszabb, ezt megkérdezhetem? 😬😅

ápr. 16. 19:49
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

Mondtad az orvosnak a mellékhatásokat? Be kell állítani az optimális adagolást, a megfelelő hatás-minimális mellékhatás kombót.

6-os, senki nem kérte magának a betegséget! Szedi a gyógyszert, és a tünetei csökkentek, ennyit tud tenni.

A családodban volt valami rendellenesség?

ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

“A családodban volt valami rendellenesség?” Kérdés nekem szólt?

Ha igen apám bipoláris, anyám majdnem borderline (amikor megtudta hogy mik a “kriteriumok” hogy borderline legyél, akkor mondta hogy neki az összes megvan az önkárosításon kívül)

Mondtam az orvosomnak a mellékhatásokat, azt mondta hogy figyelgessem magam, hogy mennyire gyakran van ez a remegés, és ennyi. 2 hónap múlvára van csak időpontom hozzá sajnos, szóval ja. Nem tudom, hogy lehet-e ilyen “időpont közötti időpontot” szerezni vagy vmi.

ápr. 16. 20:00
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Figyi, szedd a gyógyszert és beszélj minél előbb a az orvossal. Mondd el neki részletesen, hogy milyen kellemetlen mellékhatásokat tapasztalsz. Valószínű, hogy ha értesül azokról a körülményekről, amiket említettél, akkor fel tud írni olyan másik antipszichotikumot, amit jobban tudsz tolerálni. Amiket leírtál, azok alapján egészen biztos, hogy szükséged van a megfelelő gyógyszeres kezelésre.
ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!