Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD kivizsgálásnál mindenhol...

ADHD kivizsgálásnál mindenhol van vérvétel?

Figyelt kérdés

Autista vagyok, mellette gyanús, hogy ADHD-s is. Már felmerült bennem, hogy kérek diagnosztikát rá, hogy kiderüljön, így van-e (meg igazából amikor az autizmusra kaptam a diagnózist, akkor feljegyezték, hogy vannak dolgok, amik oda nem illenek bele, és van gyanú ADHD-ra).

Viszont egy ajánlott diagnosztikai helyen azt mondták, első lépés egy vérvétel lenne. Én totál leblokkoltam, azt se tudtam, mit mondjak... Nem vagyok képes hagyni, hogy vért vegyenek tőlem, sosem vettem, és amíg tudatomnál vagyok, nem is fognak (le lehet nézni érte, nem érdekel, nem ez a téma most).

Ez mindenhol követelmény a diagnózishoz? Vagy csak van, ahol igen, van ahol meg nem?


ápr. 19. 21:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenhol így van
Nem mindenhol kell
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Mitől tudnának ADHD-t vérvétellel diagnosztizálni? A vérbe semmilyen változás nincs tőle.
ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem követelmény hozzá.
ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én sem értem. Csak tippelni tudok, hogy valami más kizárása miatt kellhet, esetleg ha beigazolódik az ADHD gyanú, akkor a gyógyszerkezelés lehetősége miatt? Fogalmam sincs. De nem én találtam ki, az egyik klinika honlapján is írják, egy másik klinikánál meg telefonon mondták.
ápr. 19. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Testi betegségek is okozhatnak ADHD-hoz hasonló tüneteket, ezért kell a vérvétel. Gyógyszerek mellékhatása is lehet figyelemzavar.
ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a pajzsmirigy túlműködés is okozhat hasonló tüneteket az ADHD-hoz:

[link]

ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!