Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor indul már be a fogyás,...

Mikor indul már be a fogyás, anorexiások?

Figyelt kérdés

18 napja koplalok, napi kb 500-700 kalóriát viszek be. Mozgok is mellette, nem drasztikusan sokat, de nem az ágyban döglök. Az első kb 10 napban nagyon gyorsan fogytam, lement kb 2,5 kiló. Azonban ami rettenetesen fel.. sz, hogy öt napja stagnál a súlyom nem megy lejebb egyáltalán. Tudom, ilyenkor raktározni kezd a szervezet az éhezés miatt. De ez nyilván nem tarthat örökké. Mikor fog újra beindulni a fogyás, mikor kezdi majd a testem felemészteni a tartalékokat?


(23as a BMI-m, úgyhogy "biztos olyan sovány vagy, hogy nincs hova fogynod" jellegű kommentektől kíméljetek.)



máj. 3. 11:09
 1/8 anonim válasza:
67%

Egyél rendesen és mozodj többet! A végén pórul jársz és még nagyobb lesz a súlyod, mint eredetileg volt, hisz napi 500-700 kalória nem elég!

Plussz kérdés: te konkrétan 18 napja elhatároztad, hogy most "anotexiás" leszel, hogy súlyt veszíts?

máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Légyszi, a kérdésemre válaszolj. Mikor érek arra a pontra, hogy a test felhagy a raktározással és beindul a fogyás?

Rabok is kórosan lesoványodnak egy idő után, a napi egy levestől, pedig az sem több napi 500 kalóriánál, de semmi esetre sem híznak meg tőle.

máj. 3. 11:41
 3/8 anonim válasza:
100%

Attól híznál meg a fogyás után, hogy miután életed a kívánt eredmény, megnyugszol és hirtelen azt hiszed bármit ehetsz (vagy igazából már kicsit is többet) és ez sokkal gyorsabban akár még mindig alacsony mennyisez mennyiségű kalóriától id visszajöhet!

Kérdésedre a válasz: az elején mindig gyorsabban meg a fogyás! Utána belassul, ha nem eszel is! Ez ilyen!

+ Nem zsírt hanem főleg izmot vesztesz ha nem eszel! (Nem jó)

máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez nem lassul, hanem stagnál konkrétan már napok óta.
máj. 3. 12:03
 5/8 anonim válasza:
Stagnálni is fog! Heti 1-2 kg max!
máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Heti egy ket kiló teljesen jó lenne! De nem az van jelenleg. Várom hogy esetleg válaszol akinek van ebben tapasztalata. Írjatok légyszi!
máj. 3. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Heti fél - 1 kg az egészséges fogyás üteme. Ez is elsősorban azokra vonatkozik, akik túlsúlyból szeretnének leadni. Mivel te normál súlyról indultál, inkább a heti fél kg legyen a cél. Meg is kell őrizni az eredményt, nem elég lefogyni. Most biztos úgy érzed, hogy életed végéig képes lennél koplalni, de nem biztos, hogy néhány hét múlva is így fogod érezni. Ez nagyon változó sajnos. A szervezet extrém éhséget képes generálni, ha életveszélyben érzi magát. Nem ok nélkül mondják, hogy nem ajánlott 1200 kalóriánál kevesebbet fogyasztani egy nap. Azzal is bőven fogynál.

Felpörgetheted kicsit az anyagcseréd azzal, ha nem minden nap egyformán koplalsz, hanem egyik nap mondjuk 1200 kcalt eszel, másik nap 800-at. De a helyedben fokozatosan emelném, mert magaddal szúrsz ki.

Annak idején 15-ös BMI alá tudtam menni úgy, hogy szinte soha nem ettem 1200 kcal alatt. 1300-1400-at legalább bevittem, és nem volt szükség extrém sok mozgásra se mellette.

Van valami konkrét esemény, amire le szeretnél fogyni?

Mennyi a cél BMI?

máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem fogsz egyről a kettőre fogyni. Az anorexiásoknak is évekbe telik mire elérik a kórosan sovány állapotot.
máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!