Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aripiprazol (arisppa nevű...

Aripiprazol (arisppa nevű gyógyszer) milyen hatása van?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.


Eddig riszperidont (ripedon nevű gyógyszer) szedtem, de remegtem tőle és hihetetlenül fáradt voltam, fos volt, ezért a pszichiáterem leváltja aripiprazol-ra (arisppa nevű gyógyszer).


Azt mondta az orvos, hogy elvileg ez majd segít ébren maradni mert ez élénkítő AP / antipszicho nem pedig szedáló/álmosító mint a riszperidon volt?


Akik szedtek ilyen gyógyszert, azoktól kérdezem, hogy milyen hatása van? Tényleg élénkít/segít ébren maradni?


Az álmosságom és fáradtságom annyira rossz, hogy nem tudok koncentrálni a suliban, hibát hibára halmozok, úgy érzem, hogy minden pillanatban lecsukódhat a szemem és elalszok. Illetve lesznek majd nekem szakmai alapvizsgám is május 30.-án és nem akarok úgy odamenni hogy a szörnyű álmosság miatt bukom el. Ezért alapból stimulánst akartam kapni, de a doki azt mondta, hogy attól visszajöhet a rossz/fura viselkedésem, ami annyit takar, hogy mindenkit lekakilok és a saját fejem után megyek, senkire se hallgatok stb… és ezért nem akar nekem “rendes” stimulánst adni, de én tökre azt érzem, hogy csak az tudna segíteni.


Szerintetek ez a gyógyszer majd ébren tart / elmúlik majd tőle ez a halál álmosság?



máj. 7. 12:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én is aripiprazolt (explemed) antipszichot szedtem,olyannira sikerült éberen tartania hogy szakaszosan 2-4 órákat aludtam éjjel,és olyan akatíziám volt,hogy 10 percet nem tudtam egy helyben ülni.
máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akatízia az nem új nekem, riszperidontól is volt nekem. 😂

Majd nemsokára kirpóbálom pár napon belül ezt az új gyógyszert.

máj. 7. 12:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Mióta szeded ezeket?
máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Riszperidont 6 hónapja, de errol le fogok allni💀arisppa-t meg majd holnap v nemtom amikor majd kivaltom fogom kirpobalni.
máj. 7. 13:09
 5/19 A kérdező kommentje:
Eddig arisppa-t még nem próbáltam
máj. 7. 13:09
 6/19 anonim ***** válasza:
Én se bírtam tőle megmaradni se**emen, nagyon fura volt, én olyan nyugis ember vagyok... de csak pár napig tudtam szedni... Sajnos arra nem emlékszem, hogy pontosan mi volt az a mellékhatás, ami miatt le kellett cserélni.
máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6 sajnálom.

Azóta lett valami másik gyógyszered?

máj. 7. 14:27
 8/19 anonim ***** válasza:
7: Igen, szedek most is. Lamolep, Brintellix.
máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Bevettem 5 mg (fél tabletta) arisppa-t hat mar most fel vagyok porogve xddd tuti csak placebo az egesz igy enynire kis adagnal de nekem tetszik😂😅
máj. 7. 16:39
 10/19 anonim ***** válasza:
Most összeadódik a másiknak az elvonási tüneteivel is.
máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!