Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegseg miatt először...

Pánikbetegseg miatt először mentem pszichiaterhez. 100 mg sertralin sandozt írt fel. Vélemény?

Figyelt kérdés
Nem túlzás elsőre ilyen sokat?

máj. 8. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
50mg a szokásos alapdózis, de, kicsit fura, hogy egyből 100-al indít. Arról nem beszélve, hogy az első 1-2 hétben 25mg-al szoktak indítani.
máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyílván a doki látja, hogy mennyire lenne szükség, de elsőre szerintem is furcsán nagy adag
máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem szedtem soha sertraline-t, csak egy par masikat, jelenleg a lamictalt szedem ahol elvileg 50mg al kene kezdeni majd hetente 50mg majd nemtom 75 vagy 100 - ez mar kb 1 - 2 honap es az elert hatasos dozis az meg 200 - 300mg a szakirodalom szerint. Meg akarjak elozni a SJ kialakulasat aminek eselye 0.001%. Kiutessel kezdodik, de nem mindegy milyen. De maga kiutes teljesen normalis, mindenkinel van es nem megy SJ-be. Es vegul eltunik. Hat az en dokim ezzel nem szarozott, felnyomta nekem a 200mg-ot egyik heten utana 200mg-ot, aztan megint 200mg-ot. Osszesen kb 2 - 3 alatt 600mg lett, a 75mg helyett. Elegge idos, es azt mondja mindig igy csinalja, mas beteg is ezt mondta akit felrakott erre. Hat unortodox megoldas de ha o mint neurologus es pszichiater okat latja akkor nyomja fel nekem nyugodtan.
máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!