Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet nem pszichés betegség...

Lehet nem pszichés betegség tünete a napi 5-7 órás alvás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nem vagyok se depis, se felpörgött. Nem szorongok. Kb 6 órát aludtam, 1x10 perces ébrenléttel. Ilyenkor már beveszem a reggeli Pregabalint, azzal néha visszaalszok. Lehet korral előrehaladva, hornonálisan vagy napos évszakba váltva vagy más, nem pszichés betegség okán nekem most elég ennyi alvás? Nappal néha alszok néha 1 órát, de csak azért mert délben is szedek egy Pregabalint és minimálisan álmosít.

Lehet nem pszichés betegség tünete, hogy ennyi alvás elég? Átlagosan 5-7 órát alszok éjjel. Az elalvás könnyen megy.

Egész életemben 7-9 óra alvás kellett (kivéve ha nagyon szedáló gyógyszert szedtem.) Ezért fura a kevés alvás.

Nem érzem úgy nappal, hogy leragadna a szemem, ndm vagyok szellemileg szétesett.

Mit gondoltok erről?

Gyógyszereken nem szeretnék változtatni.

Lamolep 200 mg

Sertralin 150 mg (nem ment a csökkentés)

Ketilept 50 mg prolong + 100 mg nem retard

Pregabalin 3x75 mg

Vitaminok, citromfű tea, pre melatonin, varga hajcsepp. Hébe-hóba Nervenpflege.

Jó hír: végre kapok munkaszerződést. Napi 3,5 órát dolgozok. Esetenként többet. Keresek mellé vagy helyette 6-8 órás főállást.

Diag: bipol 2



máj. 10. 04:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Hajnalban bevett 3 Nervenpflegevel és 75 mg Pregabalinnal, még több, mint 2 órát aludtam.
máj. 10. 07:45
 2/5 A kérdező kommentje:

Orvosom azr mondts most telefonban, hogy legyen kevesebb a Ketilept adagja mert kevesebbet alszok, de ezzel együtt kevésbé vagyok álmos nappal. Több Ketivel többet alszok, de nappal leragad a szemem. Többel is, kevesebbel is felébredek 1-4 óránként.

Visszavesz 25 mg-ot. Ha esik, ha fúj, marad ez az adag.

máj. 10. 12:51
 3/5 A kérdező kommentje:
A sok ébredés tünet. De nem tudom minek a tünete.
máj. 11. 06:20
 4/5 Senior Séf ***** válasza:

A sok ébredés a stressz tünete. Figyelem! Nem csak evidens stresszforrások léteznek, hanem rejtett, belső faktorok is. Egyik legelterjedtebb, bár a jelenlétéről csak nagyon kevesen tudnak, az áteresztő bél szindróma.

Minden stressz kortizoltermelésre készteti a mellékvesét, a kortizol pedig antagonistája a melatonin alváshormonnak.

máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Depisen kevés Ketivel átaludtam az életem. Nem volt kevesebb stressz az életemben.
máj. 11. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!