Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan éljem túl a kollégiumot?

Hogyan éljem túl a kollégiumot?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok egy középiskolai kollégiumban. Amikor vasárnaponként be kell mennem rám jön a hányinger, és forog q gyomrom. Rossz a társaság is, viszont nem lakom olyan messze az iskolától. Durván 1 órára. Megkaptuk a jelentkezési lapokat a következő évre, viszont anyum sehogy sem szeretne abba belemenni hogy én bejárjak az iskolába akár busszal akár vonattal. Nem tudom mit tehetnék, próbáltam barátkozni, ismerkedni viszont úgy érzem nem látnak szívesen. Úgy érzem egyedül vagyok fent a kollégiumban. Utálok ott lenni szívem szerint minden nap hazajöhetnék de nem tehetem. Hogyan tudnám rá enni anyumat hogy had járjak be az iskolába?

máj. 11. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek annyira nem való a koli. Én szerettem kolis lenni, de volt aki hetekig csak sírt (szó szerint, fiúk közül is).

Lehet ott barátkozni, szórakozni meg minden, de van akinek ez csak így tényleg nem megy, rossz társaságban volt vagy valami. Ha nagyon nem megy sehogy, jövőre esetleg az elsősökkel hátha jóban lennél.

De nem kellene ezt eröltetni.

Meg lehetett volna azt beszélni, hogy 1 hónapig bejársz és ha nem bírod akkor marad a koli.

máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Hát én még ilyet nem is hallottam, hogy egy anya ne engedje bejárni a gyereket egy nyamvadt óra távolságból :O Az enyém 45 percet buszozik reggelente, tudod mikor engedném kollégiumba emiatt... 15 évesen jobb nektek még idehaza, ráértek még önállósodni.
máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeptember 11 lenne azt mondanám adj még neki esélyt de bizonyára 1 tanév alatt már tapasztaltál eleget.


Nem mindenki bírja de nincs is ebbe semmi szégyellni való. Tőlem is távol állt nagyon a kolis êlet és nem bántam meg, hogy kimaradt az életemből.


Egyszer-kétszer mentem fel vendégként koli szobába de az a rhadt büdös lábszag ami ott van, fu na abba én nem bírnék meg lenni. A másik az, hogy hangosan tanulni szinte képtelenség (másképp sose tudtam). Harmadik meg az, hogy igénylem a hosszú órákon át tartó csendet amit ott nem kap meg az ember.


Próbálj meg erről beszélni a szüleiddel a nyáron. Ha nem megy akkor kövi évtől kezdj el látványosan rontani a jegyeiden aztán mondd azt, hogy a koli miatt van. Más ötletem nincs.

máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
73%

Én ugyanúgy éreztem magam a koliban, mint ahogy te is leírtad. Teljesen tönkretette a mindennapjaimat az, hogy tudtam, hogy este nem a saját ágyamba fekszek le, vagy nem a saját asztalomnál tanulok. A hétvégéim is teljesen tönkrementek, mert végig bennem volt a gondolat, hogy nekem vasárnap este vissza kell mennem a koliba. A jegyeim is romlottak a folyamatos stressztől illetve nyilván a tanulás sem megy a legjobban, amikor 30 másik emberrel kell egy teremben tanulnod.

Én fél évig könyörogtem itthon minden hétvégén, hogy ne kelljen visszamennem, mire vegül a szüleim is észrevették, hogy mennyire kedvetlen vagyok mindennel kapcsolatban és hogy mennyire nincs rám ez jó hatással és végül kivettek a koliból, pedig én 50 km-re lakok a sulitól. Úgyhogy neked is ezt tudom mondani, ülj le velük mégegyszer és mondj el nekik mindent, rá kellene jönniük, hogy nem szabad ezt erőltetni. De azért gondold át nagyon, ugyanis rengeteg hátránya van a bejárásnak. Nem kellemes az sem, amikor hajnalban kell elindulnod a buszhoz, télen, hidegben és este 6 után érsz haza, akkor kell elkezdeni tanulni, házit írni..vagy amikor rengeteg programból kimaradsz, mert nem megy később buszod. De ha ezek elennére is ezt szeretnéd, akkor mindenképp megéri mondogatni még otthon.

Addig is, nekem nagyon sokat segített, hogy az utolsó hónapokban már hétfő reggelente mentem vissza, nem vasárnap és nagyon motivált, hogy egyel kevesebbet kell ottaludnom. Esetleg addig te is kipróbálhatnád ezt, hátha segít. Illetve tudom nehéz, de próbálj meg nyitott lenni mások felé, barátkozni, mert ha másra nem is, arra nagyon jó tud lenni a koli.

máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Rosszakat hallottam én is a gimis koleszokról (persze egyetemiekből is vannak nagyon rosszak).

A gimis kölykök viccesnek érzik a szivatást sajnos..


Ha nem érzed jól magad, akkor ne erőltesd

máj. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!