Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni. Mit tegyek?

Meg akarok halni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom ez eléggé önsajnáltatónak hangzó kérdés, de már nem tudom kihez tudnék fordulni. Gimnazista lány vagyok és konkrétan nincsen boldogság forrás az életemben. A családom utál minden igyekezetem ellenére, pedig mindig igyekszem a kedvükre tenni. Barátaim sincsenek nagyon és akik vannak azokkal is rendszeresen összeveszek pedig alapjáraton konfliktuskerülő ember vagyok. Konkrétan ott tartok, hogy minden napomat végig szenvedtem és folyamat attól rettegek, hogy mások mit gondolnak rólam. Anyukámékkal nem igazán lehet ilyen érzelmes témákról beszélni mert ők gyengeségnek tartják és hisztinek..előfordult, hogy vagdostam a kezemet, csuklómat mert csak így tudtam leküzdeni a fájdalmat..megpróbáltam beszélni a szüleimmel, hogy pszichológushoz járjak, de ők ezt egyáltalán nem támogatják...nagyon köszönöm ha bárki tud segíteni esetleg tapasztalatot mondani

máj. 12. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbízol az osztályfőnöködnek, szólj neki, hogy szeretnél az iskolapszichológussal beszélgetni. Ő már fog tudni segíteni bevonni a szüleidet, rá talán jobban hallgatnak, mint rád, hiszen szakember.


Tudom, hogy most nem fogsz nekem hinni (én is átmentem ezen), de a gimit csináld csak végig, utána jobb lesz minden! Innen kikerülve új környezet, új emberek, ha tervezel egyetemre menni, akkor egy teljesen más közegbe kerülsz, és jobban leszel te is.


De az szuper, hogy felismerted a problémát, az még szuperebb, hogy segítséget is szeretnél, ne hagyd, hogy a szüleid lebeszéljenek róla.

máj. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon fiatal vagy. 18 évesen elhúzol otthonról és te irányítod a sorsodat. Én is sazr családban nőttem fel, de mindig ez a gondolat éltetett. Tarts ki, és ne gondolj ilyenekre! Gondold el, mennyivel szarabb annak, aki már 50 éves, elcseszte az életét és már alig van neki hátra. A te helyzeted teljesen más!
máj. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kedves Vezető válasza:

Elég nagy zűr lehet otthon, akkor ha útálnak, meg nem támogatják a pszichológust (de azért útálnak).

A leírtak alapján a szüleid is betegek. Te meg nem csoda, hogy alig bírod ki, ha ilyen minták vannak. Az iskolában tényleg jó ötlet az osztályfőnököddel beszélni, hogy mi a helyzet.

Esetleg még, ha most fizikálisan nem is tudsz eltávolodni otthonról, addig is valami felületet keress ami érdekel:

Chat-ek

Csoportok

Online/Offline játék

Nekem volt olyan időszakom, hogy nagyon tré hajléktalanszállón laktam, nagyon gáz arcokkal, onnan jártam dolgozni, és munka után konkrétan a játékok segítettek, és az online tér.

De, csak van olyan könyv, film, téma ami érdekel.

Rengeteg sorozat is van, ha épp full szar a valóság, és nem tudsz változtatni, akkor legalább valahogy szellemileg kapcsolódj ki, kattanj rá valamire ami érdekel.

Vallás

Állatok

Fotózás

Írás

Csak gyógyszerre, piára, kábszerre ne szokj rá, mert akkor aztán 18 éves korod után is pokol marad az életed. Meg, ahogy előttem mondták, 18 után már el tudsz menni otthonról.

máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!