Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csendes vagyok,! Szorongok...

Csendes vagyok,! Szorongok társaságban. Bemutatkozásnál miért folynak össze a szavak ?nehezen értenek meg egy-egy szót, vissza kérdeznek. Megakad a beszédem, így nem tudom elmondani úgy ahogy szeretném.

Figyelt kérdés
Artikulaciós gyakorlat, szorongásoldó segítene?
máj. 15. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez a szorongas miatt van szeirntem. Pszichologus vagy valamilyen teraputa kene szerintem. Hany eves vagy? Mindig ilyen voltal vagy tortent valami es azota van ez?
máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azert kerdezem mert en mindig szorongtam, de azert annyira nem hogy bemutatkozasnal problema legyen. Aztan kulonbozo traumak plural lettem ilyen en is mint amit leirtal.
máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
*utan
máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1# Köszönöm., igen lehet. Nem tudom, mitől egyszer feleltem még középsuliban és akkor nagyon izgultam, remegett a kezem, hangom elváltozott, azóta nem szeretek nagyon mások előtt beszélni. Szerintem általános iskola óta

kerülöm az embereket, ott kérdezték miért vagyok ilyen csendes.

Milyen terapeuta? Neked mi segít a szorongáson?

máj. 15. 15:06
 5/20 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag kérdező ideges vagy, hogy valamit rosszul mondasz és emiatt rosszul is mondod a végén. Önbeteljesítő jóslat.
máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ehhez nem terapeuta kell, hanem gyakorlás!


Adok egy tippet! Gondolj mindig arra, ha ilyen helyzetben vagy, hogy: Ezek csak emberek! -tudom így furcsán hangzik, de ennyi a lényeg, én régebben hihetetlen módon féltem sok mindentől, elzárkóztam szociális interakcióktól, elmenekültem mások elől, ilyesmi. Mi segített?

amikor rádöbbentem, hogy azok ott ugyanolyan emberek mint én!

Te mitől félsz ilyen helyzetben?

máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

4! Tehát volt egy rossz élményed, és azt nem akarod újra átélni, ha jól értem, ugye?

Erre az a magoldás, hogy pont, hogy újra és újra és újra kontrolállt körülmények között, újra találkoznod kell azzal az ingerrel, míg el nem fogadod, hogy az nem veszélyes, vagy ha fél attól, hogy hibázol és rosszul mondasz valamit, akkor legyen kéznél valami a helyzethez illő poén, vagy megjegyzés.

máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6. Ez nekem is bevalt, de ehhez el kellett ernem egy bizonyos kort (30sok) mire tenylegesen tudtam ezt alkalmazni. Fiatalabb koromban sehogy sem ment. Pedig elmeletben tudtam ezt mar akkoris, de gyakorlatban nem tudtam alkalmazni ezt a felfogast. A kerdezo nem tudom hany eves. De erdemes pl megprobalni elkepzelni h az az ember (vagy emberek) ugyanugy reggel felkel szajszaggal es aztan megy raul a wcre szarni meg ilyenek. Segget torol. Ugyanugy budos tud lenni a honalja. Sorolhatnam. Es akkor ezek elott szorongjak, idegeskedjek? Na neeee hat mitol kulonb nalam vagy barkinel embernel. Nekem valahogy igy javult a helyzet, de mondom, boven 30 folott sikerult idaig a gyakorlatban is eljutnom. Es meg mindig vannak olyan emberek akiknek olyan fellepese van h nem tudom elkepzelni ahogy pizsamaban kimegy szarni stb es valahogy a szorongasom nem mulik el olyankor.
máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8! Igen ez nálam is hasonlóan alakul, idő kellett hozzá, tudod eleve mikor fiatal vagy és majdnem mindenki idősebb nálad még benned van, hogy fel kell nézni rájuk -vagyis nekem megvolt ez, emlékszem a tanárokra általánosban még úgy néztem mint valami félistenre!- meg tisztelni őket. Aztán mikor egyre több olyannal találkoztam, aki alig volt idősebb nálam ez oldódott.

Meg az is számít, hogy milyen helyzetben vagy hozzá képest, hogy alá-fölé vagy mellérendelt, tehát függsz tőle, -akkor még én is tudok szorongani- vagy hasonló státuszú mint te.

A kérdezőnél, ha jól értem az a gond, hogy a hasonló státuszú és korú emberek körében is pl. baráti körben is szorong.

Ezen úgy lehet változtatni, hogy igen gondol arra, hogy ők is olyanok mint ő, meg gyakorlás! Minél többször lesz olyan, hogy egy szociális interakcióban nem sül fel, annál magabiztosabb lesz, mert nem csak a negatív élmény rögzül, de ehhez az kell, hogy valaki sokat gyakoroljon és önként! Külső nyomásra ez nem megy, hiába is van pár önjelölt nagydumás "nevelő", aki beránt a mély vízbe, engem általános suliban próbáltak ilyenek fejleszteni, hát inkább leépültem tőle.

máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9 # Igen, baráti körben is szorongok, ugyanakkor beszélgetek azzal aki velem is, jól elvagyok velük, de magamtól nem tudok semmit mondani.

Bemutatkozasnál, interjún az a probléma,hogy például nem azt a szót mondom amit kellene, vagy saját mondandómba belekeveredek, vagy éppen nem értik a szavakat mert valamikor hadarok. 31 éves vagyok.

máj. 15. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!