Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maladaptív álmodozók, nektek...

Maladaptív álmodozók, nektek milyen képzelt világaitok vannak, mikben éltek?

Figyelt kérdés

Nekem régebben volt olyan, hogy “csináltam egy vasútvonalat” a képzeletemben, vagy 20 állomással és mint egy stratégiai játék azon mentek éjjel nappal a vonatok.


Illetve tinikoromtól kezdve vagy 20 évig folyamatosan “felépítettem” odabent egy televíziós médiaborodalmat. Az elején csak egy-két csatorna “volt” - mozicsatorna, zenetévé, … folyamatosan írtam a műsorrendet és mindig néztem hogy épp “milyen műsorok mennek” 😂 aztán nem tudtam megállni és “elburjánzott”, folyamatosan “indítottam az újabb és újabb csatornákat”. és egy nagy tv szolgáltatóvá nőtte ki magát a fejemben - olyasmivé mint a Sky az Egyesült Királyságban.

Ekkorra már belezavarodtam a sok vezetett excel táblákba , meg a “folyton változó csatornalistákba”. És éreztem h gáz, meg elveszi a jelen életem…

Így szép lassan sikerült leépítenem.

Már csak egy ilyen párhuzamos világ maradt a fejemben időnként, ebben a barátaimmal egy világhírű együttes tagjai vagyunk 😂


Annyira gáz tudom 😂


Maladaptív daydreamben szenvedők, ti milyen “stratégiai játékokat “ , alternatív valóságokat futtattok a fejetekben?


máj. 21. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

En mar oreg vagyok es dolgoztam is ezen, szoval mar nincs, de anno tipikusan romantikus sztorikban voltam, meg kulfoldi eletben, meg tinikent a kedvenc fiubandammal turneztam es persze osszejottem az evek soran majdnem mindegyik taggal 😆 Meg sokat olvastam (a valosagban) es a regenyek vilagaban eltem (nem a valosagban, haha), altalaban kalandregenyek voltak. Megmentettem a vilagot neha, na. Szivesen 😄


Ja, ez viszonylag kellemes maladaptiv tevekenyseg, csak durvan megmaradt utana is sokaig, h el vagyok valasztva a vilagtol, sajat kulon vilagban elek.

máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az rendben van hogy en maladaptiv almodozo vagyok es teljesen mas? 😆 vagy nem tudom lehet mashogy fogalmaznam meg de nalam csak egy "csatorna" van
máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez annyira személyes, hogy nem beszélek róla senkinek.
máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es! Ez nagyon kedves kis álomvilág! 😊 Miért meneküldtél ide?
máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szuleimnek bajuk volt egymassal, plusz anyamnak egyebek, es nem volt ido/energia/figyelem ram. Kimondatlanul is leosztottak a szerepem, hogy en legyek a jokislany meg az onallo, ugyes, okos, aki nem zavar vizet. Kb lathatatlan lettem,mentem a szobamba olvasni meg abrandozni valami jobb vilagrol.
máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5! Ez nagyon szomorú! :(

Azóta jobbra fordult az életed?


Én is elmenekültem a saját alomvilagomba sokszor, főleg a building elől.


Ja és köszi, hogy megmentetted a világot! :)

máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
*bullying
máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
1# köszi, hogy megmentetted a vilagot 😂
máj. 21. 23:08
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8

Szivesen 🙂

Latod, most hogy mar nem.csinalom, milyen lett a vilag ...


6

Koszi, haladok 😊

máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9! Örülök, hogy jobbra fordult az életed! :)


Még egy kérdés, a te fantáziáidban hogy mentetted meg a világot?

Bocsi ha túl személyes, vagy nevetséges kérdés, csak érdekel. Mert tudod szokatlan, hogy egy lánynak ilyen fiús álmai vannak. Nagy a kontraszt a fiúbandával lógós meg a vilagmgmentéses álmok között.

máj. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!