Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kb.6 éves korom óta izzad a...

Kb.6 éves korom óta izzad a tenyerem, azt mondják pszichés oka van. Hogy tudnám megszüntetni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, rettentően tenyérizzadós.Nem a randi előtt izgulós , vizsga előtt pánikolós hangulatról és tünetekről beszélek, hanem állandó jellegű problémáról.Nincs gond a pajzsmirigyemmel(csak mert annak is lehet fokozott izzadás a tünete).Nem tudok semmilyen konkrét angy tramuáról, ami ezt kiválthatta volna.De az igazat megvallva apám elég agresszív ember, verbális bántalmazó, nem fizikai(persze voltak pofonok, de alapvetően a szavai fájnak igazán).Ahogy így visszaemlékszem gyerekkoromra, nem villan be, hogy akkor is bántott volna, viszonylag jó kapcsolatra emlékszem vissza.De lehet , hogy ygerekfejjel másképp láttam a dolgokat, ezért mondom ezt.Ez a családi helyzet nem rendkívüli.tény, hogy nem normális, de sajnos rengeteg ehhez hasonló, sennél durvább emberek is vannak.Mégsem izzad minden ember tenyere megállás nélkül.Én lennék túlérzékeny?Vagy mélyebben kell keresnem a probléma gyökerét?Lhete , hogy történt vmi, amire nem tudok visszaemlékezni?
2009. jan. 13. 22:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
hat éves korod óta biztos hogy nem izzad, volt 1-2 másodperc amig száraz vaót! amúgy meg mi a bajod vele? pár ismerősömnek detto izzad, na és? ilyen a tested és kész
2009. jan. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, Te hogy tolerálnád, ha nap mint nap szembesülnél azzal, hogy nem tudsz papírra írni, mert eláztatod, és nem fog rá a toll, és ha kezet kell fognod vkivel, elárasztod az izzadságoddal a kezét, mert hiába törlöd a nadrágodba, folyamatosan ömlik.és hiába hintőporozod be a mancsod, hogy fel tudj mászni arra a nyamvadt kötélre, nem segít, mert pillanatok alatt újra nyirkos lesz, és lecsúszol.soroljam még?nyilván nem azért írtam ide, mert nem volt jobb dolgom, és kedvenc szórakozásom hogy jelentéktelen apróságokat felnagyítsak.Nekem ez igenis probléma.És hidd el, neked is az lenne!
2009. jan. 14. 10:10
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Lehet kapni izzadásgátló hónalj-stiftet, én a helyedben azzal kísérleteznék. Vagy lábizzadásgátló krémekkel, sprékkel.
2009. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tetszett, ahogy beolvastál az első hozzászólónak, és igazad is van. Nekem is ilyen tenyérizzadós problémám van, de nekem csak az utóbbi hónapokban jött elő (21 éves vagyok), és tényleg igazán kellemetlen. A -8 fok hidegben is leizzadt, pedig még kesztyűt sem hordok.

Sajnos én sem tudom mi válthatja ki, de egy személy azt mondta nekem, hogy inkább menjek el orvoshoz, mert ez tünete lehet a szivbetegségnek, mármint a túlzott tenyérizzadás. Igy ezt tudom ajánlani, hogy menj el dokihoz, hátha kivizsgáltat vagy tud valami ésszerű magyarázatot adni és megszüntetni. Talán ez lenne a megoldás.

2009. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos akik saját bőrükön nem tapasztalnak vmit, hajlamosak lekicsinyelni mások probémáit.Én is hallottam, hogy szívbetegség tünete lehet, esetleg pajzsmirigytúlműködés is állhat a háttérben.És van egy hiperhidrózis nevű betegség, ami túlzott izzadással jár a k ritikus láb, hónaalj, tenyér területeken.Ezt ha jól tudom a kp-i idegrendszer hibás működése okozza, normál, és akár hideg időjárásban is hűteni akarja a testet.Mondjuk szerintem ez utóbbinak is pszichés, szorongásos háttere lehet.Egyébként nekem a hónaljam is izzadT, de azt kezelgettem Solutio Antisudorica nevezetű gyógyszertári készítménnyel, s teljesen rendbejött, illetve néha-néha még "kenésre" szorul.Ez a tenyeremnél is használt, csak sajnos eléggé kiszárította, úgyhogy abbahagytam.Tüneti kezelésként ezt a szert tudom Neked is ajánlani, de mindenképp vizsgáltasd ki, hogy mi áll a háttérben.Ja és köszi a választ=)
2009. jan. 21. 08:39
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Jól érezted egy trauma okozza de lehetséges nem is emlékszel rá de akkor téged nagyon méllyen érinthetetttttt !!! ha ezt elolvasod megérted miért is van az izzadás - akik ebben a korságban szenvednek most figyeljetek jól mert leirom ennek az izzadásnak a biologiai szerepét ami már ősidök óta megvan az emberben - a koros izzadásnak semmi köze a méregtelenitéshez , -erre van a máj-vese szépen elvégzik a dolgukat + akkor mégis mitől is van ?? az sem tünik fel hogy az ember otthon NEM -VAGY ALIG IZZAD MEG ?? -DE AKÁR -10 FOKBAN KÉPES 3PULOVERT IS ÁTIZZADNI ??? ez azért van mert az otthonban biztonságban érzitek magatokat és nincs menekülési kényszeretek még a tudat alattiban sem !! ( KIVÉTELEK AZÉRT VANNAK PL VENDÉGEKET VÁRSZ . . . )mert az ilyen izzadás VESZÉLYT FÉLELEMET JELENT ÉS EZ ANNYIT JELENT HOGY AZ AGYUNK IRÁNYIT MINDENT -NEM ÉRZEM JÓL MAGAM -NEM AKAROK ITT LENNI /EZ A MENEKÜLÉSI KONFLIKTUS / -MI LESZ HA. . . /. EZ A MEGFELELÉSI KÉNYSZER. + A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL VALÓ FÉLELEM !!!/. EZEKET A DOLGOKAT SOK SZÁZ GONDOLAT KÖZÜL KIEMELNÉM MERT EZEK A LEGGYAKRABBAN ELŐFORDULOK. .

AZ IZZADÁST EGY KONFLIKTUS HELYZET INDITJA EL -EZ LEHETT BÁRMI AMIT UGY ÉLTEK MEG -BALESET -KÖZELI ROKON -BARÁT ELVESZTÉSE -SZERELMI BÁNAT -SZÜLÉS , ERÖSZAK KÜLÖNBÖZŐ FORMÁI -DE A LEGTÖBEN MÁR GYEREKKORBAN VAGY AKÁR MAGZATI KORBAN ÁTÉLTÉK -ÉS INNEN ERED AZ HOGY 3 ÉVESSEN A GYEREK KEZE -LÁBA IZZAD

ERRE ITT EGY NAGYON JÓ PÉLDA ( A KÉZ ÉS LÁB IZZADÁS LEGTÖBB ESETBEN VALOS FÉLELMI KONFLIKTUS INDITJA BE -HA HONALJ IS BEKAPCSOLODIK AKKOR MÁR A MEGFELELÉSI KÉNYSZER IS MEGTALÁLHATÓ -AZ EGÉSZ TETEN LÉVŐ IZZADÁSNÁL TÖBB KONFLIKTUS IS MEGTALÁLHATÓ !! EZT 500EMBER TÖRTÉNETÉBŐL SZÜRTEM LE . . . . . + SAJÁT TAPASZTALATAIM ALAPJÁN !!

Az ember kicsi korában egy rossz emléket szerez, pl. egy kiskutya ráugrik, s ő ettől nagyon megijed. Ez számára lehet egy sokkhelyzet, hiszen egy gyereknek egy tacskó kutya akkora, mint egy felnőtt embernek egy oroszlán.

Ez az emlékkép, az érzés, amit akkor átélt, amikor az a kutya ráugrott, ott él benne. Sok embernél egy ilyen sokk egy életen át dadogással jelzi jelenlétét. Minden pillanatban, amikor egy kutyával találkozik, legyen az bármilyen kutya, egy félelemérzet erősödik fel benne.

Ez a félelemérzet egy hirtelen izzadást indít el az emberben. Ez az izzadás szagos, a félelem szagát hordja magán, és mivel a kutyának sokkalta jobb a szaglása, mint az embernek, így ő is rögtön a félelmet érzi, és abban a pillanatban támad. A kutya csak akkor támad, ha fél, különben nem támadja meg az embert. És ha ez az emlék ott van bent a mélytudatban, akkor ez nagyon felerősíti az emberben a félelmet. Nem tudja megmagyarázni, hogy mitől fél, de bármilyen új helyzet elé kerül, érzi a félelmet, a bizonytalanságot. Ez elég ahhoz, hogy az egész életét úgy élje, hogy ne érezze jól magát a bőrében. Egy váratlan sokkhelyzet, pl. egy erőszakos támadás, is képes ugyanezeket a tüneteket produkálni. . . . . .

ÉS ERRE MÉG RÁADODIK A SOROZATOS STRESSZELÉS MERT AZ IZZADOSOK 99% SZORONG EGYFOLYTÁBAN !! SOKAN NEM MERNEK KÖZÖSSÉGBE MENNI HA EL IS MEGY EGYFOLYTÁBAN SZORONG -ITT MEGEMLITENÉM AZ ALKOHOLT TÖBBEN LEIRTÁK HOGY CSÖKKEN VAGY AKÁR MEG IS SZÜNIK AZ IZZADÁS -EZ ATTÓL VAN MERT AZ ALKOHOL BÁTRABBÁ FELSZABADULTABBÁ TESZI AZ EMBERT -ÉS NEM AZON STRESSZEL HOGY ÉPPEN KI LÁTJA MEG RAJTA A FOLTOT -NEM AJÁNLOM KÚRA SZERÜEN !!!!!!!! UGYANIS MÁSNAP ERÖSEBBÉ VÁLLIK AZ IZZADÁS !!) INKÁBB MAGÁNYOSSAN VAGY SZÜK BARÁTI KÖRBEN ÉLIK MINDEN NAPJAIKAT -AMITŐL PERSZE MÉG ROSSZABB LESZ MERT RENGETEG DOLGOT NEM PROBÁLNAK KI AZ ÉLETBEN AMIT IGAZÁBÓL SZERETNÉNEK -DE JOBBAN FÉLNEK A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL ÉS INKÁBB BELE SEM FOGNAK . . . . . ÉS AKKOR SZAKSZERÜEN MEGFOGALMAZVA MI VÁLTHAT KI BETEGSÉGET

Milyen konfliktusok okoznak betegséget?

Amelyekre az alábbi 5 kritérium egyszerre teljesül:

Hirtelen bekövetkező

Váratlan, készületlenül érte az illetőt.

Drámai, azaz megütközést kelt. Nem tudjuk elfogadni a helyzetet.

Ideiglenesen nem látható a megoldása.

Nem beszéljük ki senkivel. (Esetleg megemlítettük a tényeket, de nem beszéltünk arról, milyen érzéseket keltett bennünk, és mennyiben sértette elvárásainkat, értékrendünket, olyan erkölcsi értékeket, amelyek nekünk fontosak. )

Az ilyen konfliktus válsághelyzetet idéz elő, az agyunk vész intézkedéseket léptet életbe. Az, hogy milyeneket attól függ, miként éltük meg. Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik. Az állatoknál tényleges események indítják be őket, az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is.


Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik.


EZT EGY KICSIT ELMAGYARÁZOM HOGY MEGÉRTSÉTEK RÉGEN AZ EMBEREK AZ ÉLETÜKÉRT HARCOLTAK -ÉS NEM AZ BÁNTOTTA ÖKET HOGY ÉPPEN KI MIT FOG ROLLA SZOLNI - HA NEM EGY MÁRKÁS EDZŐCIPÖBEN MEGY BE AZ ISKOLÁBA AZ ÉLETÉRT VALÓ KÜZDÉS SORÁN AZ AGY BEINDITJA A MEGFELELŐ VÉDEKEZÉST AMI TÖBBEK KÖZT A VEREJTÉKEZÉST JELENTI -EGYFAJTA FÉLELMI VÉSZ REAKCIÓ -MERT EGY IZZADT EMBERT NEM IGAZÁN KÖNNYŰ MEGFOGNI -GONDOLJATOK BELE EGY BIRKOZÓ MECSBE AMIKOR A BIRÓ MEGSZAKITJA A MÉRKÖZÉST MERT A VERSENYZŐ TISZTA VIZ ÉS 1XRÜEN NINCS RAJTA FOGÁS !!!


az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is. ( EZ A MILESZ HA. . . . . (AVAGY A MEGFELELÉSI KÉNYSZER ) EZ MÁR AKÁR GYEREKKORBAN KIALAKUL MERT A SZÜLŐ IGAZÁBÓL NEM DICSÉRI MEG A GYEREKET CSAK HA VALAMI TELJESITMÉNNYEL RUKKOLT ELŐ -EZ ENNYIRE EGYSZERŰ -A GYEREK MÉGJOBB AKAR LENNI MERT HIÁNYZIK A SZERETET ÉS EZT CSAK IGY TUDJA ELÉRNI , MERT MÉG EZ IS TÖBB MINT A SEMMI r30; EBBŐL KIFOLYOLAG MINDENBEN A LEGJOBBAT SZERTNÉ ELÉRNI DE SOKSZOR CSALODIK MAJD AZ ÉLETBEN AMINEK AZ A KÖVETKEZMÉNYE HOGY KISSEBRENDÜSÉG ÉRZÉSE LESZ r30;. . . .


-EBBŐL ADODIK EGY MÁSIK DOLOG A BIRKOZÓK RENDKIVŰL JÓ FIZIKAI ÁLLAPOTBAN VANNAK -TÚLSULY MAX 10 DKG -EZZEL MÁR MEG IS VAN DÖNTVE A KÖVÉRSÉGRE FOGOTT IZZADÁS -ÉS MILYEN ÉRDEKES A FORUMON LÉVŐ TAGOK LEGALÁBB 85%INKÁBB A SOVÁNY VAGY ÁTLAGOS KATEGORIÁT KÉPVISELI. . .

A KÖVÉRSÉG MÁS SZEMPONTBÓL JÁTSZIK SZEREPET MERT EGYFAJTA KISSEBRENDÜSÉG KOMPLEXUST OKOZ -AMI AKÁR GYEREKKORBÓL IS SZÁRMAZHAT-MERT AKKOR KÖVÉR VOLT ÉS CSUFOLTÁK AZ ILLETÖT -EZ CSAK 1 PÉLDA DE MÁR VOLT RÁ ESET ITT A FORUMUNKON IS

A MAGZATKORI ÉS A SZÜLETÉS KÖRÜLI KONFLIKTUSOKRÓL IS IROK EGY KIS ÖSSZEFOGLALOT + AZ OLTÁSOKRÓL AMI NAGYON SOK BAJ OKOZOJA LEHETT -

2009. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
szia! ezt a Solutio Antisudorica nevű dolgot hogy kérjem a gyógyszertárban? Én is sok éve küszködök túlzott izzadással... a tenyerem nem olyan zavaró, annyira nem izzad, a lábam sem, a hónaljam viszont... hatalmas pecsétek szoktak lenni és nagyon zavar mert meglátszik és én cikinek tartom és így nem tudom azt felvenni amit akarok és nem lehetek önmagam...:(
2009. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia!Nem kell semmi különösebb indok, egyszerűen kérsz, és ennyi, vény nélkül kapható.ha jól emlékszem 300 ft körül van, és egy üvegcse elég sokáig elég, mivel nem is kell minden nap kenegetni, van, h 3-4 napig is megmarad a hatása.Brutálisan jó, mármint nem gondoltam volna, hogy bármivel is képes leszek ilyen hatást elérni.A tenyeremre nem igazán használt, mert az szinte állandóan izzad, és nem volt ideje felszívódni..de hónaaljra kiváló teljesen.Este, mosdás után SZÁRAZ bőrre kell kenni egy vattapamacs segítségével, reggel pedig lemosni.Ami negatívum és angyon nehezen elviselhető, h én bármilyen száraz bőre kennem, rettenetesen csíp még úgy is, alig tudok elaludni tőle, nagyon szar.De elvileg ha száraza bőröd, nem fogod érezni.Fontos h este kend be magad, mertvmi endokrin mirigyek v. mik akkor a legaktívabbak, és ebben az időben tudja a legjobb hatást kifejteni.
2009. szept. 25. 13:33
 9/13 anonim ***** válasza:

köszi szépen! megpróbálom :)

és ha este bekenem meg kell várnom amíg beszívódik? úgy értem, be lehet hajlítani a hónaljam vagy meg kell várni amig megszárad?

2009. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nincs mit:) Nem kell feltartott karokkal ácsorognod, nyugodtan mehetsz utána a dolgodra.Úgy emlékszem elég hamar beszívódik.
2009. szept. 26. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!