Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jellegű károsodást...

Milyen jellegű károsodást okozhat a számítógép, ha valaki, mondjuk én 6 éves kortól kezdve gépezek 1 és 5 óra közönként idő eltöltésként és néha túlzásba is viszem. És hogyan lehet ezt az ártalmat megszüntetni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A számitógépezés főleg a szemnek nagyon ártalmas,valamint a gerincnek sem tesz jót a sok ülés.Hát,ugy lehet ,hogy kevesebbet szgépezel.:D
2009. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

1. függőséget okozhat, ha túlzásba viszed, de ha próbálod kordában tartani, akkor nem lehet nagy baj, ami ebből a szempontból fontos, hogy a baráti kapcsolataidat személyesen is tartsd fenn, és legyen más elfoglaltságod is, most hideg van, jobb bent lenni, de jobb időben legyél szabad levegőn is (én pl. 4 éves koromban ültem először számítógép elé, se egér se grafikus képernyő, nagyon gyorsan megtanultam használni, eltelt x év, most 24 éves vagyok, és végzős informatikus főiskolán, és nő vagyok)


2. a szemre már nem a monitor sugarai a károsak (mint a régieknél, a lapmonitorokban ezt kiküszöbölték), hanem az, hogy elfárad a szemed tőle, ahogy attól is, ha éjszakába nyúlóan könyvet olvasol (11-12 éves koromban lett szemüvegem, mert nagyon sokat olvastam éjszakába nyúlóan is, nem pihentettem eleget)


3. a gerincnek a sok ülés valóban nem használ, mozogj időnként, én nem bírok egy helyben ülni huzamosabb ideig, úgyhogy nekem ezzel nincs gondom


Próbáld betartani azt, hogy óránként tartasz 10 perc szünetet, és éjjel már ne nagyon számítógépezz, legyen elég időd pihenni, a barátaiddal másképp is tarts kapcsolatot, ha van rá mód. Ha egyébként nagyon érdekel, és jó vagy benne, akár a szakmád, munkaeszközöd is lehet ez később, szóval sose tudhatod, bajnak nem baj, csak tudj mértéket tartani, és ésszel használd.

2009. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai vagy a mentális oldala érdekel?


Fizikai: görnyedt lesz a testtartásod, a vállaid másképp állnak (egyik lentebb lesz mint a másik a sok üléstől, de ez csak a rossz testtartás, lehet rajta változtatni) a szemed elfárad, egyre fáradékonyabb lesz és gyengül a látásod. Anyagcseréd sem lesz az igazi, mert nem mozogsz, nem mozognak a beleid. Amiket az előbb leírtam azok csak akkor érvényesek, ha nem teszel ellenük, pl

A) rendszeres testmozgással: járj el futni, kosarazz, a sok ugrálás nyújtja a gerinced, fekvőtámaszozz, felülésezz

B) odafigyeléssel: mindig ügyelsz arra, hogy ülsz a gépnél

C) a rossz látás ellen: óránként pihentesd a szemed legalább 10 percet, csinálhatsz gyakorlatokat is: egy távoli pontra fókuszálsz, majd a kinyújtott kezedre, majd újra a távoli pontra, ezt azért ne vidd túlzásba, de azokba a 10 percekbe pár belefér...


Mentális oldal: attól függ mit csinálsz? 6 éves korodtól 1-5 óra, gondolom hogy nem csak netezel, hanem játszol... A túl sok játék rossz hatással lehet rád. Hozzá szoksz a magas adrenalin szinthez (pl amikor menekülsz a játékban a többiek elől és izgulsz, hogy ne szedjenek szét) és ezt a szervezeted megszokja és hiányolod a gépet, mert hiányzik az izgalom. Ingerlékenyebb leszel. Szociálisan visszamaradottabb leszel, mint a többi ember és nem tudsz két szót váltani senkivel, mert az egyetlen dolog amiről beszélni tudsz, az a játék. (ez a rész csak azokra vonatkozik akik nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sokat játszanak és mással nem is törődnek, csak a játék)


VAGY


Ha nem játszol, hanem net és msn ezerrel, akkor megszokod az msn szlenget (vok, tok, xia, puxi), ha nem zavar téged akkor nyugodtan (engem idegesítene ha én így beszélnék, de ez csak saját vélemény amit megosztok veled)


Bocsánat, ha elfogultan írtam le a dolgokat, de mérnök informatikusnak készülök, és rengeteg ilyen emberrel találkozok nap mint nap a főiskolán. Részemről jó fizikumú, szociális, kiegyensúlyozott kapcsolatban élő 20 éves fiú vagyok.

2009. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Harmadik hozzászóló vagyok ismét. Még annyit hozzátennék, hogy ha a munkád/tanulás/egyéb miatt kell éjszakánként használni a gépet, akkor azt tanácsolom, hogy legyen valami háttérvilágítás, vagy egy íróasztali lámpa, ami nem közvetlen a szemedbe világít. Jobb így a szemnek, hogy nem közvetlen csak a monitor világít a szemedbe, hanem van egy kis háttérfény hogy a környezetedből is érzékeld a formákat.
2009. jan. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!