Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy nagyon fura fóbiám....

Van egy nagyon fura fóbiám. Trypophobia-azaz félelem/undorérzet a kis lyukaktól. Hogy a csudába küzdjem le?

Figyelt kérdés

Kiskoromtól fogva undorodom a lyukaktól, eddig azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen hülye, de most néztem egy videót és ott írták le. Utána néztem... és ami képet kiadott, te jóságos isten...

Én nem vagyok egy gyenge gyomrú ember, mellettem nyugodtan hányhatnak/f*shatnak/taknyozhatnak, nem zavar, de ezektől a képektől mjadnem elhánytam magam. Rendesen a sírás kerülgetett.

Jó, mondjuk egy sajttól nem rohanok ki a szobából, de... na, inkább nézzétek meg.

http://www.youtube.com/watch?v=pIl8zcCIXQU&feature=player_em..


[link]


Esetleg valaki, akinek más érdekes fóbiája van ?


2011. jan. 20. 20:08
 21/91 anonim ***** válasza:
78%

Pff, akkor mit szólnátok a kopasztott pulykához?


Amúgy ez érdekes. Én még sohasem hallottam ilyen fóbiáról, bár én meg a sötétben félek, és a szaladó egértől irtózom. (Meg, mint utólag kiderült, van egy pici tériszonyom is.)

Amúgy a videó érdekes volt, nekem tetszett.


Még egy, van olyan, aki a gomboktól fél.

2011. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 anonim válasza:
100%
majdnem kihánytam a belem a képektől...úgy néz ki nekem is ilyenem van....pfeeeej :/
2012. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 A kérdező kommentje:
Hát... üdv a klubban.
2012. jún. 12. 22:00
 24/91 anonim válasza:
100%
érdekes viszont h nem minden képtől jött rám az érzés.
2012. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
62%

Ez nagyon fura. Hogy is mondjam, nem akarok senkit megbántani, de ez tutira nem a túlélés miatt kialakult fóbia. Már úgy értem, hogy miért van hányingeretek a lyukaktól? Hiszen azok csak lyukak. Mindenen vannak lyukak, az ementálin, a szivacson, az eper is kicsit olyan, a szűrű. Vagy például sírás. Miért sírtok a lyukaktól?


Bocs a kérdésekért. Én csak a harapós kutyáktól félek - nem irtózom, csak félek -, mert harapott már meg kutya.

2012. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 A kérdező kommentje:

Nézd, fogalmam sincs, tényleg.

De egyszerűen, ha ránézek egy képre, mondjuk a mosogatószivacs, vagy a kivi, vagy valamilyen reszelt dolog, vagy akár csak a szívószálak a zacskóban, kövek a földön, és sorolhatnám, elfog valami érzés.

Olyan, mintha megbolondulnék, ha tovább kell néznem, forogni kezd a gyomrom, és érzem, hogy a torkomat szorongatja a sírás. Nem olyan sírás, mintha megnéznél egy szomorú filmet, és " jajj, Józsit elütötte egy vonat" brühühühü". Hanem, mint amikor menekülnél valami elől csak nem tudsz... Eszeveszett mód elkezd viszketni a karom, a fejem, az arcom, mindenem. Most is vakarózom, ahogy ezt írtam :D

Bocsi, nem tudom leírni, ezt érezni kell. De valahogy más. Például nekem még arachnophobiám is van, vagiys pókfóbiám. De az más, ott félek. Itt meg max. megnyitni félek a képeket, de magától a lyuktól nem. Tehát nema rról van szó, hogy félek, hogy bánt a lyuk vagy valami, hanem az a tény, hogy van lyuk...

2012. jún. 13. 17:00
 27/91 anonim válasza:
100%
nos pl van vmi békafajta ami a bőre alatt horda a kicsinyeit és ilyen lyukas a háta,mivel alapból utálom a békákat kb a gyomrom felfordult:D de amúgy ilyen pl h emetnáli sajt meg stb nem jelent gondot...csak van egy kép kép amit gusztustalannal tartok mikor pl az ember bőrére photoshoppolnak ilyen lyukakat vagy mittomén...pfffúj:D
2012. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 Krisz0964 válasza:
szerintem tökjó volt a videó nekem naon tetszett ilyen érdekes volt, mert még ilyet soha nemláttam :D
2012. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim válasza:
Még soha nem halottam ilyen fóbiáról de ahogy megnéztem a képeket majdnem elbőgtem magam és viszketek mindenhol :/
2012. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim válasza:
na b+ most én hipohondirás vok vagy pedig nekem is ez a fobiám van megnéztem a képeket és viszketek!
2012. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!