Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kezeljem a helyzetet?...

Hogy kezeljem a helyzetet? Utóvizsgára kellene készülnöm, de depresszióm miatt nem bírok tanulni. Folyamatosan csak a kilátástalan életemen rágódok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 20:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugye milyen szánalmas vagyok?
2011. jan. 30. 20:39
 2/4 anonim ***** válasza:
hozd magadra a frászt valahogy. hitesd el magaddal, hogy ha nem jön össze a vizsga, csúszni fogsz az egyetemen aztán szép lassan kiesel...persze tudom, hogy a depresszión nem sok érzelem hatol át, de ha valamivel meg tudod ijeszteni magad, és motivált leszel, akkor könnyebb lesz a tanulás is. vagy gondolj arra, és ez igaz is, hogy más nem fogja helyetted megcsinálni, csak magadra számtíhatsz, ami jó dolog, mert így rajtad áll vagy bukik az egész...gondolj arra, hogy jövőre se lesz könnyebb, nem akarsz jövőre is ugyanezzel a tárggyal küszködni. persze ha van kivel, akkor beszélgess el valakivel, és próbálj energiát nyerni belőle, aztán a tanulás...hajrá. amúgy átérzem a problémád. nálam ezek a dolgok segítenek, persze nem mindig, elvégre a fő gond a depresszió, de rövidtávon motiváltabb lehetsz, ha bevetsz pár trükköt...
2011. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem vagy szánalmas! Én is nagyon sokáig depressziós voltam, nem voltam megelégedve az életemmel, de rá jöttem hogy nagyon sok olyan dolog van ami széppé teszi az életemet, mindig arra gondolok hogy nem akarok keseregni, és élvezni akarom az életet, annyi olyan embert ismerek akinek mindene megvan mégis boldogtalan. Miért gondolod kilátástalannak az életed? Csak gondolj arra hogyha készülsz a vizsgákra akkor közelebb leszel a célhoz (diploma stb), és már nem is lesz olyan kilátástalan az egész, neked Dale Carnegie-t kellene olvasnod, nekem bejött.
2011. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor velem ez volt, elkezdtem borozni :) egy idő után már nem sírtam, hanem röhögtem mindenen, mikor meg kiment a hatása, már tudtam a tanulásra figyelni. 2essel átcsúsztam :)
2011. jan. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!