Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy már a vége felé járok?

Lehet hogy már a vége felé járok?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hogy pánikbetegségem van-e vagy szorongásom vagy akármim. A lényeg hogy tavaly nyáron volt egy pánikrohamom, akkor azt hittem meghalok stb szokásos dolgok ilyenkor. Aztán sokáig nem volt rohamom, de amikor elkezdtem utánna nézni hogy mi is lehetett ez akkor rátaláltam a pánikbetegségre, és magamra ismertem.

Tavaly év vége felé már nem volt egy rohamom se, mai naptól visszaszámolva már kb 3 hónapja nem volt egy rohamom se. Csak a hülye gondolatok üldöznek még.

A gyógyulás útján vagyok ? Mikor tudom hogy meggyógyultam és nem csak tünetmentes vagyok ?


2011. febr. 7. 17:03
 1/5 anonim válasza:

Nekem is volt pánikbetegségem, többször meg voltam győződve róla, hogy nem fogom megérni a reggelt. Olyankor lementem sírni anyuékhoz, ők megnyugtattak, hogy kutyabajom és kinevettek. 16 éves koromban volt, hogy nem bírtam nyelni, úgy éreztem minden falattól, hogy megfulladok, nem voltam hajlandó szilárd ételt enni 2 hétig. Csont és bőr lettem. Ezek tinikoromban voltak, bár a nyelési zavarok visszajöttek párszor 23 éves koromig, de olyan nem volt többször, hogy két hétig ne egyek.

Mára már ,,kinőttem", de szörnyű volt. Számomra lelki terror volt az ált suli és a gimi, valószínű, hogy az osztálytársaim szemétkedése hozta ezt ki belőlem.

25N

2011. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és mikor tudtad biztosra mondani hogy kigyógyultál ?

tehát ha visszaemlékszel a tüneteidre, illetve azokra a gondolatokra amik akkor jártak a fejedbe, és felidézed azokat hogy csinálod hogy nem hozzák elő az érzéseket ?

2011. febr. 7. 21:07
 3/5 anonim válasza:
A párom segített benne. Leordított nagyon csúnyán, hogy lehetek ennyire buta, ne engedjem el magam ennyire, ne hisztizzek stb. Tinikorom óta nem mertem lenyelni a tablettát víz nélkül, mert rettegtem tőle, hogy félrenyelem, de ezek után a talpamra álltam. Megfogadtam, hogy nem fogok félni tőle, és igaza van a páromnak butaságokat gondolok. A gonosz osztálytársak nincsenek, az már a múlt. Én se vagyok már az a tehetetlen csúnya lány aki akkor voltam. Harcba szálltam a gondolataimmal. :) Le kell győznöd a félelmeid, meg kell győznöd magad, hogy nem igaz amit gondolsz, érzel. Akkor is ha nagyon nehéz! (én olyankor a párom szavaira gondoltam)
2011. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
orvos! ne az interneten keresgéld, hogy mi a bajod!
2011. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs időm egyáltalán felkeresni egy orvost. meg nem érzem úgy hogy szükségem lenne rá, mert magamban letisztáztam egykét dolgot , csak tanácsokat szeretnék, illetve véleményeket.
2011. febr. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!