Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGITSEG! Annyira kimerült...

PT-Daniel kérdése:

SEGITSEG! Annyira kimerült vagyok, hogy vezetes közben neha arra gondolok, hogy egyszerüen elengedem a kormanyt es vegre pihenhetek! Nem szeretnek veget vetni az eletemnek vagy masokat veszelyeztetni! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mostanaban rengeteg stresszhatas er. Hataridök a munkaban, rengeteg vizsga es tananyag a fösulin, nincs idöm barataimra, csaladomra. Ugy erzem, megallas nelkül rohanok, de semmit nem teljesitek jol. A munkam kell a megelhetesemhez, a fösulin meg azt tanulom, amiröl tudom, hogy en ezt akarom! Ezen kivül nem tartom magam depressziosnak. Igaz nemreg vege lett egy több, mint 4 eves kapcsolatnak, de frissen es szerelmesen együtt vagyok egy fantasztikus lannyal, akinek szerencsere hasonlo az idöbeosztasa, mint nekem. Szerettem edzeni, de erre mar semmi idö, es varom a tavaszt, hogy vegre ujra motorozhassak.


Becsben tanulok, de szerelmem, csaladom es barataim többsege Mo-n el. Hetvegente hozzajuk utazom, es amugy is sokat vagyok uton. Autopalyan meg egyszerüen ram jön, hogy megint csak 4 orat aludtam ejszakankent az utobbi heten, zokni vagyok agyilag es csukodik a szemem. Ilyenkor csutkoig tekerem a radiot vagy nagyon erösen megcsipem magam, hogy legalabb hormonalis szinten kisse visszazökkenjek, de vegig ott van a vagy, hogy egyszerüen hagyok mindent es kialszom magam! Vonat vagy soför nem opcio. Elörelathato vege nincs a ram nehezedö nyomasnak. Egyszerüen kifogynak az energiaim es nagyon felek, hogy egyszer nem tudok urra lenni faradtsagomon es lelki kimerültsegemen.


2011. febr. 25. 01:20
 1/4 anonim válasza:
Márpedig nagyon gyorsan változtatnod kell!!! Ezt most nem tudod elképzelni, én sem tudtam. Egész addig, amíg olyan tüneteim nem lettek, emiatt, hogy fél évig vizsgáltak a neurológián, mert fizikailag nem tudtam bejárni dolgozni. Szédültem, a jobb szememre nem láttam rendesen,sőt, a végén annyira nem láttam jól, hogy nem tudtam olvasni, zsibbadások testszerte, érzékkiesések stb...végül antidepresszánst kellett szednem, ami ellen nagyon tiltakoztam, de ha vissza akartam menni dolgozni, akkor alá kellett vetnem magam. Fél évig szedtem, szerencsére rendbe jöttem, és alig maradt vissza valami, de le kellett állnom!!! Most már tudom, nem éri meg ennyire széthajtani magát az embernek (akkor sem, ha nincs még mindig lakásom) Gondold át, amíg nem kerülsz kényszerpihenőre!!!!
2011. febr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
wellness hétvége vagy egy hétvégét kibírsz a barátok nélkül és alszol ;)
2011. febr. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

01:33. Ez igy igaz.

Szellemileg tulhajszolod Magad, s itt valoban nem fog segiteni egy 2 napos hetvegei pihenes.

En is igy voltam ezzel, akkor amikor meg munka mellett tanultam, s valoban Engem is az orvosok allitottak le annak idejen, mivel meg nem voltam elegge tapasztalt.

Tehat aztan mar elkezdtem merlegelni, es megtanulni azt, hogy hogyan tudok "pehenni", lazitani a rohanas kozben is.

Talalj egy olyan kikapcsolodast, ami megnyugtat es kikapcsolja az elmedet, s igy erezni fogod a nyugalmat.

Nekem bevallt a seta, az uszas pl., aztan elkezdtem a jogat tanulmanyozni, s igy mar nagyon sok technikat eltudtam sajatitani, ami kifejezetten az elme megnyugtatasara volt jo.

Vezetes kozben is mindig relax zenet hallgatok, de mindig olyan zenet, amit szivesen hallgatok, s nem csak bombol pl. A belso hangokra es erzesekre figyelj, s ezek iranyitsanak, akkor nem fogod ugy erezni Magad, mint egy gep!

Tehat ha ugy erzed, hogy setalni van kedved, akkor menj!

Ha tancolni van kedved, akkor tancolj stb..

2011. febr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
minden esetre nem vezetnék a helyedben...
2011. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!