Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "félig üres a pohár" féle...

"félig üres a pohár" féle srác vagyok. Maximalista is. Arra koncentrálok, ami hiányzik, rossz, ahelyett, hogy arra figyelnék, ami van. Hogy változtassak? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Minek változtatnál? Ez egy tök jó tulajdonság, én is maximalista vagyok. Ha valaki nem fogad el így, az monnyon' le :)
2011. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, és először én is úgy gondolkoztam, mint az első.

De arra rá kellett jönnöm, hogy a világot nem tudom megváltoztatni, és ez néha zavar. Nagyon zavar.

Igazából nem ez a legrosszabb benne, hanem az, hogy egy idő után az ember nem elégedett önmagával, még többet, még jobban akarja csinálni a dolgokat, és ezt nem lehet sem lelkileg sem testileg a végletekig csinálni.

Én pl. mindent egyedül akarok megcsinálni, mert azt gondolom, hogy mások nem tudják olyan jól.

Ne mosogasson és takarítson helyettem a lányom, mert nem tudja olyan jól, mint én.

Ne vágja a füvet a fiam helyettem, mert nem tudja olyan jól, mint én.

Ne lapátoljanak havat, vágjanak fát, rakjanak rendet, teregessék ki a ruhát, menjenek boltba, mert az nem olyan jó, mintha én csinálnám.

Most már nagyon fáj mindenem, reggelente nehéz felkelnem, állni nem tudok negyed óránál többet, ha a párom hazajön, egész idő alatt idegeskedek, hogy mit nem sikerült megcsinálnom, hogy valami nem olyan, mint kellene.

Sokáig tartott, amíg elfogadtam, hogy más is jó munkát tud végezni, és el kell fogadnom a segítségüket, mert így tönkremegyek.

Meg kell értened, hogy magadnak teszel rosszat, ha ezt nem tudod elfogadni.

2011. márc. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Számolj le a negatív hozzáállással,

mint a "Nem fog sikerülni".

Legyél pozitív: "Biztosan el fogom rontani". :-D

2011. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Változtass rajta, mert én emiatt voltam egy időben depressziós.

Próbálj a jó dolgokra koncentrálni, nekem sikerült.

2011. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásaitokat
2011. márc. 17. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!