Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sírás felnőttként vérvételen....

Sírás felnőttként vérvételen. Hiszti, vagy még belefér a normálisba?

Figyelt kérdés

Velem történt a dolog. Egy sima vérvétel, teljesen rutinosan mentem, mindenféle félelem nélkül. Kéthavonta vérvételre megyek vastabletta miatt (csak így írják fel), egyébként rendszeresen járok vért adni is, soha semmi probléma nem történt, félelem nem volt bennem.


Szóval ott voltam vérvételen. Az első szúrás sikertelen volt, nem sikerült a vénámat eltalálni. Sebaj, volt már ilyen. Újabb próbálkozás. A nő meg volt győződve, hogy a tű a vénámban van, és mérgelődött, hogy miért nem jön vér. Velem kezdett veszekedni, hogy biztos nem ittam eleget (dehogynem), meg hogy miattam van, és ő nem tehet az anatómiámról.


Én kértem, hogy hívjon ide mást, ő ne próbálja mégegyszer (gondoltam ha ilyen ideges, úgyse fog sikerülni)


Egy fiatal nő jött, és közölte, hogy kézháton szúr, mert ott jobban tapintható a vénám. Ettől egy picit megijedtem, és fájt is kicsit, de semmi baj nem volt addig, míg el nem kezdte mozgatni a tűt a kezemben, mert akkor sem jött vér. Ez már messze volt a kis szúnyogcsípés kategóriától, ez már komolyan fájt. Amikor éreztem, hogy megy ki belőlem az erő, szóltam, hogy hagyja abba, majd visszajövök holnap, de ez most nem megy.


lekiabálta a fejem, hogy ez nem kívánságműsor és hogy hagyjam abba a remegést mert így nem lehet dolgozni. De ezzel csak rontott a helyzeten.

nem tudom mi történt velem akkor, de szó szerint halálfélelem fogott el és csak a menekülésre tudtam gondolni. Fél másodperc alatt elfogott egy borzalmas érzés, úgy érzetem a szívem kiugrik a helyéről, folyt rólam a víz, kapkodtam a levegőt és szégyen vagy nem, de elsírtam magam.


A nő kihúzta a tűt, hozott nekem vizet, de végig mondta a magáét, hogy egy felnőtt nő hogyan lehet ilyen borzasztó hisztis, nem hiszi el hogy annyi önuralmam sincs, hogy egy tűszúrást kibírjak.


Igazából én sem tudom elhinni, nem tudom mi a fene történt velem, hiszen nem szoktam ilyesmitől félni, hisztizni meg főként nem. És ilyen intenzív félelmet sem éreztem még soha, főképp nem alaptalanul. és most igencsak alaptalan volt, hiszen azon kívül, hogy úgy néz ki a kézfejem, mintha kalapáccsal vágtak volna rá, azon kívül semmi katasztrófa nem történt.


És amiért ide írtam a kérdést: nem tudok túllépni az eseten. Ránézek a kék foltra a kezemen, és összeszorul a gyomrom, rögtön kiver a víz, és elfog egy erős félelem.


Túlhisztizem a dolgot? Vagy mással is megesnek hasonló dolgok ha megijed valamitől?


2011. márc. 20. 21:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Úgy érzem képtelen vagyok holnap visszamenni a laborba egy újabb próbálkozásra. Már a gondolattól is reszketek, sírógörcs kerülget.


Azért ez fura egy véradótól, nem? :(

És a szégyen még rosszabb.


23/L

2011. márc. 20. 21:57
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is véradó vagyok, nekem is volt, hogy nem jött vér, de nem sírtam, -ettől függetlenül kezdetem parázni- de aztán jött.

Én megértelek, rossz napod volt, kellemetlen. Nyugodj meg, legközelebb fekve vegyék a vért elsőre!!! Remélem, ez segít, nekem segített.

2011. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy hiszti lett volna, egyszerűen rossz passzban/fáradt voltál, a nővérke ügyetlen/fáradt/ingerlékeny volt, Te pedig a huszadik erőszakos tűszúrásnál pánikba estél.

Nem kell ezt annyira mellre szívni, próbálj megnyugodni, ha nem is gyakori, de ilyen helyzetben bárkivel előfordulhat, hogy hozzád hasonlóan sírva fakad, kiborul. Szégyellned pedig a legkevésbé sem kell a történteket, szégyellje magát a nővérke, aki rajtad vezette le a tehetetlen dühét, pedig elnézést is kérhetett volna a rosszul sikerült szúrásokért (formaság, de sokat jelent), megnyugtathatott volna és szépen, türelemmel újra próbálkozhatott volna ahelyett, hogy az arrogáns viselkedésével pánikrohamba kerget.

Nálunk az sztk-ban nagyon rendesek a laborban. Ekcémás vagyok és a könyökhajlatomban a sok seb miatt nagyon heges a bőr, ritkán találnak elsőre a vénába, leginkább csak kitapintani tudják. De még sosem tettek megjegyzést, sőt, még nem volt olyan, hogy ne kértek volna elnézést, amikor újra kellett szúrni, pedig tényleg nem az ő hibájuk, ha nem sikerül elsőre. Így is lehet, és sajnos úgy is, ahogyan veled történt. Fel a fejjel!

2011. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Ha holnap minden rendben lesz, biztosan elmúlik a félelem, de már attól is parázok, hogy majd úgy fogadnak a laborban, hogy "na, itt a hisztis". :S
2011. márc. 20. 22:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy levegő- és ne vedd őket figyelembe.
2011. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Végülis tényleg az volt, amit a második hozzászóló írt, mindenki ingerlékeny és nyúzott volt, én is, ők is. Ők bunkók voltak, én meg túlérzékeny.
2011. márc. 20. 22:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, szegénykém. Hát én elmondom, hogy a helyi sztk-ban már több ízben sírtam.. kardiológusnál, fogorvosnál. Pont ilyen okokból, mint Te. Hiszen az ember alapból nem jókedvéből megy oda, és néha olyan lekezelően bunkók tudnak lenni! Persze fáradtak, ingerlékenyek, de hát Istenem, orvosok! Mivel a gyógyítással, emberekkel foglalkoznak alap lenne, hogy ne törjék-húzzák az ember lelkivilágát agyon. Ők tudhatnák a legjobban mennyire összefügg a lelki egészség a testivel. Szóval tökéletesen megértelek, nem benned van a hiba!
2011. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Jaj, egyáltalán nem baj,hogy sírtál,sőt! Mondok egy titkot,én rendszeresen elájulok vérvételen,mert iszonyatosan rettegek...az cikibb,mint a sírás,ráadásul parasztok voltak veled,ennyi! Semmi baj nincs ezzel,és őszintén csodállak téged,mert ennyiszer kibírod! Csodálom,hogy nem borítottad be őket... :D
2011. márc. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat. Mindenkinek nyomtam egy zöld kezet!


Most megyek majd megint, de most elszánt vagyok és harcias. :)

2011. márc. 21. 04:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszti, csak szerintem a hozzáállásuk miatt akadtál ki ennyire. Nekem volt, h 13* szúrtak (nagyon rosszak a vénáim), de a nővérek folyamatosan kértek az elnézést...nálad is az volt a baj, h a saját bénázásukat rajtad vezették le. Jellemző! Fel a fejjel!
2011. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!