Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem a pszichológusom...

Beleszerettem a pszichológusomba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, nem egy új keletű dolog, mondhatni mellékhatás. De engem már roppant mód zavar. Tulajdonképpen úgy érzem, hogy csak szeretem, mint embert, ami talán nem is baj, viszont kezdek rájönni, hogy túl sokat gondolok rá.. ami a legrosszabb, gátol a "normális" emberi kapcsolataimban. Mikor összejöttem valakivel, és tartott vagy 2 hónapig a dolog (nem azt mondom, hogy ez vetett véget neki), de azalatt is sokkal többet gondoltam a terapeutámra, mint arra, akivel jártam.. Hogy lehet ebből kilépni?

Neki nem szívesen mondanám, mert szerintem nem tudna úgy reagálni, hogy ne érezzem megalázva magam, meg amúgy is nyilván sejti..


2011. ápr. 15. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Buztos nem sejti,mert akkor azonnal ajánlott volna maga helyett valaki mást.

Semmi értelme a terápiának,ha szerelmes vagy belé.

Mondd meg neki,hogy nekedkönnyebb lenne másnál,ajánljon valakit.

2011. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*biztos
2011. ápr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki. Ha jó szakember, tudja kezelni a dolgot, és Te sokat fogsz ebből tanulni. Ha nem kezeli jól (pl. nem marad neutrális feléd), akkor meg sürgősen keress egy másik terapeutát!


Üdv: egy sorstárs, aki ezt egy JÓ szakemberrel járta végig 18 éves korában (32N)

2011. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Az nem baj, ha páciens belé szeret. Sőt, szerintem nincs is olyan, aki ne lenne valamennyire szerelmes a pszichológusába. Akkor kéne mást ajánlania, ha ő lenne menthetetlenül szerelmes belém.


De jó, egy sorstárs!:-) Az az igazság, ha a kettőnk kapcsolatáról van szó, nem tud olyat mondani, hogy ne érezzem borzasztóan kellemetlenül magam. Pont emiatt, mert én "terítéken vagyok", ő meg a "szerepében". Egyébként hogyan kezelné? Nem csak elmondaná, hogy ugyebár mi nem emiatt vagyunk itt, stb.?

2011. ápr. 15. 12:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hasonlóan érzek én is a pszichológusom iránt.. aranyos, kedves és tetszik a mosolya. ő olyan ember, aki hamar vidámmá tud tenni, és bírom, jofej.. tartok tőle hogy észleli hogy bejön:D
2011. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok. Sztem ne aggódj, bár nem mindennapos, de nagyon gyakori, amiről írsz. Egy terápiának akkor van értelme és eredménye, ha megérinti a pácienst, hatással van rá, és sokszor ez egy erős kötődést alakít ki, amibe rengeteg érzelmi szál vetülhet (emberi vonzalom, férfi-nő vonzalom, szerelem és gyűlölet, olykor ez váltva egymást...). Ez nem probléma, ha csak a páciens részéről van meg és nem vonódik be a terapeuta is (valamennyire azért ez elkerülhetetlen, mert emberből van, neki is vannak érzelmei, de egy szakember jobban tartja a határokat érzelmileg a hozzá járóktól). Akkor lehet probléma, ha már a terápiát is erősen megzavarja az érzés, a páciens követelőzni kezd, zaklatni a terapeutát etc. Akkor mást kell keresni, de ilyenkor jelzi ezt a pszichológus/pszichiáter.

Amúgy ha valaki tényleg bejön majd neked, akkor a terapeuta nem lesz versenyképes vele, akivel versenyképes a terapeuta által keltett illúzió, az nincs eléggé hatással rád.

2011. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, megkérdezhetem hogy a pszichológusok észreveszik-e ha egy páciensnek bejön?:D
2011. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


14:25, Hát szerintem, ha valaki, a pszichológus biztos észreveszi, ha szimpatizálsz vele.:-)


18:26, Ilyen mód biztos nem fogom megzavarni a terápiát, hogy zaklatom a pszichológusomat. Egyébként mit lehet evvel kezdeni? Érdemes neki ezt mondani? Ha igen, mit tud erre reagálni?

2011. ápr. 17. 20:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

legfeljebb elmosolyodik, zavarban lesz kicsit.

utolsó vagyok:D

2011. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A terápia szempontjából értettem a kérdést.:-)

Igazából arra lennék nagyon kíváncsi, amit a második válaszoló írt, hogy "tudja kezelni a dolgot, és Te sokat fogsz ebből tanulni". Szóval mire lehet számítani terápiás szempontból, ha az ember az iránta érzett érzéseit ecseteli neki? Mit és hogyan tudok ebből tanulni?

Mert egyelőre csak jobban örülnék, ha kicsit másképp, vagy mérsékeltebben szeretném őt, mint most.

2011. ápr. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!