Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen halálfélelem?! 15/L...

Hirtelen halálfélelem?! 15/L (Bocsi hogy hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :S Az a problémám, hogy nagyon félek a repülőktől...vagyis pontosítanám, akkor ha nem vagyok rajta...1x ültem repülőn, nemvolt semmi baj. Viszont sokszor van, hogy ülök itt a szobámban, és jön egy alacsonyabban szálló repülő ami elég hangos, olyan zuhanó hangja van (sajna mindnek...:S) olyankor rögtön adrenalinszintem felugrik, és annyira hirtelen történik az egész, hogy felugrok és kirohanok a szobámból de közben a pulzusom is az egekben :S Odamegyek anyukámékhoz példáául vagy tesómhoz, csak egyedül ne legyek ha már meg kell halni :\ És az a baj hogy mindig ezt hiszem...Egyszer suliban, jött egy repülő nagyon alacsonyan, és oylan szinten zuhanás hangja volt, hogy ottis felment a pulzusom meg rámjött a lihegés stb tiszta pánikroham szerű, sírva is fakadtam :S Matekóra kellős közepén...A többiek meg csak néztek hogy mibajom :S

Nemtudom mi ez, de azt szerintem tudom mitől van...Mikor kicsik voltunk, tesómnak volt egy játék repülője ami játszott egy zenét és utána volt ugyanígy zuhanós hangja...Én attól mindig féltem, és ha bekapcsolta rögtön elkezdtem sírni és ugyanilyesmi halálfélelem jött rám. Egyszer, elmentem wc-re, és tesóm hirtelen berkta bekapcsolva azt a repülőt :\ Én ott üvöltöttem meg sírtam, de nemtudtam kimenni sem, a repülő meg ott tőlem fél méterre...Mai napig tisztán emlékszem, pedig több mint 10 éve volt...:(

Miez? Tudtok segíteni? Szörnyű ez...


2011. ápr. 16. 00:09
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
kb 13 éves koromban ez olyan durva votl hogy amikor este feküdtem az ágyban, és jött egy kocsi a ház előtt, én aztis rögtön repülőnek véltem és már pattantam is fel :\ Ebből sikerült picit visszavenni de msot úgyérzem megint előjön :( Ja igen, és nemcska alacsonyan szálló repülőknél van ez...Ha tök emssze van, de hallom a hangját akkoris rögötn "Jaj ez biztos ide fog zuhanni meghalunk mind" :\ utóbbi 2 napban is erről álmodtam hogy lezuhant egy repülő ide...Vagy a közelbe...:(
2011. ápr. 16. 00:11
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
De én azt nem értem, hogy hallod a hangját hogyha a repülő 8000-10000 magasba repül?
2011. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van! Csak Én már 21 éves vagyok,és kicsi korom óta ez van,minden éjjel felriadok a repülőkre...stb. Neked szerintem el kellene menned egy pszihológushoz, mert tuti a kiskori dolog áll mögötte. Ha jó háziorvosod van előtte kérj tőle is tanácsot!
2011. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1.: Nemtudom, én hallom...Mások is hallják, csak én még félek is tőle :\

2.: Pszichológusra nincs pénzünk sajnos, valami ön-nyugtatás féle kellene :(

2011. ápr. 16. 00:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Szerintem bebeszéled magadnak.

2011. ápr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért írtam a háziorvost,nekem sincs pszihológusra sajnos,pedig az kéne. Az ön-nyugtatás nem tudom mennyit tud segíteni,én citromfű teát iszok mindennap, egy ideig szedtem Valeriana-relaxot(vény nélkül kapható a patikában,és nem drága),de magában a citromfű tea is sokat segít.
2011. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Első: lehet, de akkor akaraterővel el is tudnám mulasztani...de most nemmegy :\

Második: Köszi, kipróbálom!:)

2011. ápr. 16. 00:27
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Ne keseredj el ezt lehet kezelni és gyógyítani de bogyókat semiképp nem ajánlanék.

Először is ennek pszichikai alapjai vannak valami történt gyerekkorodban ami ezt kiváltja belőled.

Sokan vannak akik ok nélkül félnek, iszonyodnak valamitől pl. macskáktól, bezárt helyektől, stb.

A háziorvos beutalhat pszichológushoz és ő le tud ásni a dolgok mélyére vagy terápiával csökkenti és kezelhetővé teszi a problémáidat.

Semmiképp ne kezdj házipraktikákba menj el addig míg nem lesz sújosabb mert itt nem a repülőről van szó hanem valami másról ami mélyebben van elrejtve és a repülő váltja ki.

A problémád nem megoldhatatlan szerintem pár hónap múlva már te is másképp nézál rá.

Engem kiskoromban majdnem elgázolt egy vonat. Utánna semmi bajom nem volt a vonatokkal viszont elkezdtem félni más járműveken mert az volt a fix elképzelésem hogy fel fognak borulni menet közben.

Tehát látszólag a kettőnek semmi köze egymáshoz egy vonat hozta ki belőlem.

Sajna én nem kerültem orvoshoz viszont az anyukám szeretete figyelme na meg az önuralom megtanították, hogy a félelmem irracionális. El is múlt pár hónap múlva.

2011. ápr. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kérdés is kamu.
2011. ápr. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de szerintem a szüleim ezt nem vennék olyan komolyan hogy orvoshoz vigyenek vele. Pedig lehet hogy kellene...

Utolsó, már mért lenne kamu? Egyáltalán nem az, és szerintem nem poén viccet csinálni egy ilyesmi fóbiából...

2011. ápr. 16. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!