Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl lehet tenni magam a...

Túl lehet tenni magam a terapeuta "elvesztésén"?

Figyelt kérdés
200 km-t mégsem mehetek utána...de másban nem tudok bízni, 2 hónap alatt 2 pszichiátert "fogyasztottam el". Ezzel kilőttem kb. az összes TB-s lehetőségemet is. Nem tudok túllenni rajta, még álmomban is azt álmodom, hogy vele beszélgetek...
2011. ápr. 21. 09:08
 1/4 anonim válasza:
Azt gondolom mindenen túl tudod tenni magad, ha igazán szeretnéd.. Nem tudom milyen volt a viszonyotok, de beszélned kéne vele, emailben, telefonon. Meg kéne tudnod mennyire lenne nyitott az ilyen fajta kommunikációra, persze csak arra az időre, amíg fel tudod dolgozni , azt hogy elment. Biztosan nagyon kedvel téged ő is és nem veszi zokon, ha egyszer egyszer felhívod, ha megnyugtat a hangja. Ő tisztába van a segítő- kliens kapcsolat etikai szabályaival, hidd el nem fog olyat mondani/tenni, ami hátrányodra válik. Biztos vagyok benne, hogy találsz egy ugyanilyen jó segítőt. Addig is gondolj arra, hogy a sors azért gördítette eléd ezt a feladatot, mert elég erős vagy ahhoz hogy megküzdj vele. Fogd fel így a negatív impulzuskat életedben és sokkal könnyebben átlibbensz a kríziseken :) ( tapasztalat. )
2011. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést mintha én írtam volna ki! Az én dokim is más kórházba ment dolgozni, de megbeszéltük, hogy megyek utána, bármi lesz, nem akadály! Szerintem ha kell, utazz 200 km-ert is, ne érdekeljen semmi más! Semmi értelme más dokit keresni, mert úgysem tudsz vele őszinte lenni, ezt én is tapasztaltam! E-mailben és telefonon is lehet rendszeresen tartani a kapcsolatot, és a személyes találkozást is meg lehet szervezni (persze nem minden héten...). Egyszóval: ne hagyd, hogy tönkremenjen a kapcsolat, hívd fel, beszélj vele! Ez olyan energiát ad majd, hogy pozitívabban látsz mindent!
2011. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm...csak nagyon félek az elutasításól, az hiszem, abba belebetegednék...illetve, hogy hogyan fog rá reagálni, nem beteges ez a ragaszkodás? :-(
2011. ápr. 25. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:
De.
2011. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!