Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz alatt nem tudok...

Stressz alatt nem tudok csinálni semmit. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy mikor stresszelek, vagy izgulok valamin (például közeljövőben történni fog valami), akkor nem tudok csinálni semmit. Nem megy a tanulás, nem tudok enni, normálisan gondolkozni, aludni... és ez nagyon bosszantó. Főleg most, hogy elkezdtem tömeget növelni, és étvágyam sincs az izgalmaktól. Bármilyen kis dolgot túl tudok izgulni. Azt már megtanultam, hogy a külvilágtól ezt hogy rejtsem el, de azért mégis bennem van.

Mivel lehetne ezt csökkenteni? Meditáció, pszichológia esetleg valami gyenge nyugtató? Alkohol hatása alatt megnyugszok de alkoholista meg nem akarok lenni :D

18/F


2011. máj. 8. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok és 35 múltam. Nekem semmi nem használt, de hozzá tartozik az igazsághoz, hogy ráktúlélő vagyok és, ha orvoshoz kell mennem 2 héttel előtte nem tudok sem enni, sem aludni rendesen. Valami rendes megoldásra én is vevő lennék, a f@szságokat ignorálom.
2011. máj. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sport a sokat segít. Engem nyugodtabbá tesz, türelmesebbé és elmúlik az izgágaságom, Sportoltok valamit?
2011. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kondi heti 3x, meg futás lesz mostantól minden másnap. olyan "igazi" sport nincs
2011. máj. 8. 20:53
 4/6 anonim válasza:

Sziasztok!

A sport szerintem is az egyik legjobb módszer a stressz kezelésére.

Ha ez sem segít teljesen, javaslom az autogén tréninget. Ez egy relaxációs technika, amit pszichológusnál érdemes végezni, így önmagadról is, arról hogy miért stresszelsz, sokat megtudhatsz.

[link]

2011. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző.


Ha elolvasod figyelmesen az első hozzászólást (ami az enyém) te is megtudod, hogy miért stresszelek.

2011. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Előző!

Abszolút megértem, hogy izgulsz amiatt hogy minden eredményed jó legyen. Nem vitatom, hogy vannak az életben parás helyzetek (és ezek közül nyilván a tiéd az egyik legbrutálisabb), de ettől még a stressz szintje csökkenthető egy jó módszer segítségével. Nem mindegy szerintem, hogy a mindennapjaidat a szorongás fogságában töltöd-e, vagy megtanulod ezt kezelni és csillapítani.

2011. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!