Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék le az...

Hogyan szokhatnék le az érzelmi evésről?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy sajnos én az evéssel vezetem le a feszültséget. Ha valami rossz ér, eszem. Ha jó ér, eszem. Ma is azon gondolkodtam, hogy ha hazamegyek, eszek. Közben nem is voltam éhes. Állandóan azon agyalok, hogy mit ehetnék. Imádom az illatokat, az ízeket. Sokszor konkrétan addig eszek, amíg nem fáj. Nem bírom abbahagyni, érezni akarom a szeretett étel ízét. És ezt már nagyon terhesnek érzem. Főleg, hogy hízok is :(

Elegem van magamból, utálom, ahogy kinézek, és eszek, mert szomorú vagyok, és hogy jobb kedvem legyen. Aztán meg bűntudatom van.

Tudnátok segíteni, hogy ezt az étkezési problémámat levetkőzzem? Már nagyon rossz érzés :( Elegem van magamból :(


2011. jún. 4. 22:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
HÉÉ fel a fejjel.. nyugi én is ilyen voltam mindig csak ettem..nekem úgy sikerült "abba hagynom az átlagon felüli evést hogy szerelmes lettem és arra gondoltam.. hogy is kellhetnék egy ilyen srácnak ilyen dagin.. és ez ösztönzött..és még próbálj meg 1 kis diétát..én mindig 1 heteset szoktam keress a neten valami laza étrendet és minden csoki dugj el a szekrény méjére..amikor rádjön az evés kénszer akkor egyél zöldséget gyümölcsöt és minden étkezés utál ( reggeli,ebéd ,vacsi) vagyis háromszor egy nap igyál citromos vizet(nem boltit) én minden este megcsinálok 20 hasprést igy tartom magam formába ezzel a módszerrel 2 hónap alatt sikerült 11 kilót fogynom és nem éhezem de nem is "zabálok" remélem tudtam segíteni írj privátot ha szeretnél még valamit.kérdezni ..
2011. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ebbe a cipőbe jártam.Aztán elegem lett és elkezdtem kondiba járni meg itthon tornázni. Ez nekem csökkentette az étvágyam. Valamiért már nem tudok sokat enni ha pl éhes vagyok. De ha csak úgy kedvem lesz enni akkor is csak nagyon keveset eszek.


Próbálj meg uralkodni magadon. Gondolj arra hogy ha töménytelenül eszel akkor a károdra megy

2011. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
bár tudom hogy nem ez volt a kérdés de ...remélem ez is segít..
2011. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam ilyen diétán. De egyszerűen anyagilag is annyira rosszul állok/állunk hogy a zöldség, a gyümölcs egyfajta álom... amúgy azokat is imádom. A zöldségeket, gyümölcsöket. Tudnék azokon is élni. :(

Azzal is tisztában vagyok, hogy ez káros. Borzasztó káros. A lábaim tropára vannak menve. Amúgy sem jó géneket örököltem. De szerintem a túlsúly is rátesz egy lapáttal... :(

2011. jún. 4. 23:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Vegyél olyan kajákat, amit megeszel ugyan nagy duzzogva, de alapjában véve nem szereted. Abból majd biztos kevesebbet fogsz enni.

Meg találj valami hobbit, hogy eltereld a figyelmed. (csak ne legyen köze a kajához a hobbinak)

2011. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
azt is kipróbálhatnád, hogy reggel, délelőtt amíg dolgozol eszel, amikor hazaérsz, akkor meg már csak keveset és olyat, amiben nincs sok energia, mert tudjuk, hogy este már nem fogod lemozogni azt amit felvettél és az nemtom hányszorosan hízlal is. Így jól lehet fogyni, meg egészséges is. Húú, hogy fogsz Te örülni, ha már pár kilótól megszabadultál!! Utána már könnyebben megy. Hajrá!:)
2011. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Menj ki futni, vagy valami más sportot. Hajtsd magad és levezeted vele a feszültséged, utána már olyan fáradt leszel, hogy nem fogsz vele foglalkozni, és még le is fogysz.
2011. jún. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rátaláltam a napokban az Insanity edzésprogramra, azt szeretném majd végigcsinálni. Elég fárasztó, remélem nem sok másra lesz mellette energiám.
2011. jún. 6. 12:08
 9/12 anonim ***** válasza:
DIÉTÁVAL.
2011. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nálam pont az a gond, hogy szeretnék de nem megy, mert az én agyamban mindenre az evés a válasz. Az étel jutalom, az étel vigasz...
2011. jún. 6. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!