Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ilyen esetben zöld szám?

Van ilyen esetben zöld szám?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az ember olyan csodálatosan van megalkotva, hogy van egy öngyógyító képessége, ha valami trauma vagy egyéb negatív dolog éri az életben.

Igaz, hogy ez függ az intelligenciától, a morális értékrendektől…stb. Nagyjából tudom magamról, hogy nálam körülbelül, egy-két hét alatt lezajlik, mire a totális rosszullét elmúlik. Sajnos, ezt a folyamatot el lehet hosszabbtani, és nem úgy zajlik le, ha valamivel befolyásoljuk a tudatunkat. Ez lehet alkohol, drogok, nyugtatók. Mindegyik csak fizikálisan javít a helyzeten, és ideiglenesen, ami azt jelenti, hogy akár hosszú hónapokig el lehet hosszabitani egy problémát – úgy érezzük, mintha nem is lenne – de amikor kezd kimenni a szervezetből ugyanúgy, létezik, és még mindig tart a gond. Nos, 5-6 évvel ezelőtt tönkre ment egy 5éves kapcsolatom, és irtózatos pánikszerűen kezdtem el lereagálni. Akkor a háziorvosom irt fel nekem frontint (ami visszatekintve nem a legjobb ötlet volt). Eleinte csak pár szemet szedtem, majd ez elérte a napi 8-10szemet is. Iszonyat nagy függőséget okozott, és közben a problémát nem tudtam feldolgozni. Kb 3 évig szedtem, és egyszer valamiért, magam sem tudom, öntudatra ébredtem, és berágtam magamra, majd egyik napról a másikra letettem. Napokig rosszul voltam, hideg-meleg rázás, fájtak a végtagjaim, mély pánik…stb. Miután túl voltam rajta, utána kezdtem el feldolgozni a kapcsolatom megszűnését, ami sokkal gyorsabb volt mint gondoltam. Azóta eltelt újabb 3év, úgy hogy egy szemet se vettem be, és a problémákon sokkal könnyebben túl estem, valamint, a kreativitásom is visszatért, tudtam józanul gondolkodni, és tett akarás sem volt hiánytalan.

Azóta megházasodtam, lett egy kislányom (most 11hónapos). Ez a kapcsolat sem a legjobb választás volt, a férjem egy ideggyenge személy, aki 2hónappal ezelőtt elhagyott minket. Az első két hétben viszonylag jól viseltem, elkezdtem kifesteni a lakást, a kertet rendeztem, és rengeteg dologgal foglalkoztam. A kapcsolat megszűnésének pánikja nem tartott tovább napi 2-3 órahosszánál. Aztán elkövettem a legnagyobb baromságot. Mivel azt a 2-3 órahosszát annyira elviselhetetlennek éreztem újra frontinhoz nyúltam. Ennek már másfél hónapja, és most újra úgy érzem, hogy a függőség elkezdődött, mert reggel már automatikusan, még a pánik nincs is, veszem be. Ma reggel elgondolkodtam, hogy ez így nem lesz jó, újra a saját csapdámba esek, és a problémát nem oldom meg, nem hagyom, hogy elmúljanak az érzések, mert csak eltompítom a dolgokat (homokba dugom a fejem) és akár hónapok múlva is ugyanott tartok, mint amikor elhagyott minket e férjem. Ma reggel nem vettem be, és érzem is a hiányát, ordítani tudnék. Hogy tudom elviselhetővé tenni azt a 8-10 napot amíg ezen túl leszek? Létezik valami zöld szám amit felhívhatok, ha valakivel beszélni akarok, amikor a rosszulléttel küszködök?


2011. jún. 29. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A tudakozón szerintem megmondják a lelki segély számát, én nem tudom!!!
2011. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nem lettél frontin függő. Én is szedem, minden reggel fél szem, és amikor jön a front, kivételes esetben alkalom adtán megint fél szem. Én csak azt tudom tanácsolni, csak akkor vegyél be fél szemet, ha már a csúcson van az agyad!
2011. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem nem "zöld számra" lenne szükséged,hanem egy pszichológusra,és pszichoterápiára.Az okokat kellene megszüntetni, feldolgozni, és nem a "tünetekre" gyógyírt keresni.Különösen így,hogy pici gyermeked van.A nyugtató függőség nem normális állapot, és később nemcsak Te,hanem a gyermek is megihatja a levét.Egy gyereknek nagyon nagy szüksége van arra,hogy lelkileg és mentálisan stabil szülő nevelje.Tudom,mert úgy nőttem föl,hogy az apám gyakorlatilag mintha itt sem lett volna (csak az anyagi függőség tartja össze a szüleimet,semmi több), az anyám pedig depressziós és Xanaxfüggő volt (ma is az).Maholnap 26 éves leszek, és már depresszióval,illetve generalizált szorongással kezelnek, Xanaxot (hatóanyagát tekintve benzodiazepin,mint a Frontin) és antidepresszánst is szedek...


Én is úgy kezdtem,ahogy Te: néha 1-1 szem Xanax anyáéból,amikor nagyon feszült volt a helyzet...Akkor minden könnyebb lett pár óráig, azután kezdődött minden elölről,hiszen ahogy Te is tökéletesen leírtad: ezek a szerek csak ideiglenesen "javítanak a helyzeten"...Az alap problémám nem szűnt meg,sőt,hatványozódott,és fokozódott a szorongás,amit a "Xanaxmentes periódusokban" átéltem.Végül pedig már egyik zöld szám tárcsázása sem tudott volna segíteni...Kórház lett a vége (az okok gondolom sejthetők).Eddig kellett jutnom ahhoz,hogy felismerjem, igenis segítségre van szükségem,mert egyedül képtelen vagyo9k megbirkózni a problémáimmal.Azóta járok pszichológushoz,és nagyon sokat segít.A "nyugtató-fogyasztásom" állandósult egy kis terápiás adagra, és sok olyan dologra ráébredtem a terapeuta segítségével,amelyre nem is gondoltam volna...


Szerintem Te is keress föl egy pszichológust mielőbb...De ha mindenáron szükséged lenne arra a számra,rajtam ne múljon,itt megtalálod a kért információkat:


[link]

2011. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem se gondolj rögtön a legrosszabbra, nem hinném hogy ilyen hamar visszaesnél a gyógyszerfüggőségbe. Én már igazán függő vagyok, napi 15 0.5ös Frontinról kezdtem leszokni, most 10-nél járok és az igazi hozzászokás nem azzal kezdődik hogy ordítani tudnál érte, hidd el nagyon durva dolog a gyógyszerhiány és az arról való leszokás. Inkább beszélj egy pszichológussal de a pszichiátriát nem ajánlom mert én se csupán a magam jóvoltából vagyok ilyen állapotban.
2011. jún. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!