Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tegyek, hogy a saját...

Mi tegyek, hogy a saját stílusom mutassam?

Figyelt kérdés
Olyan rossz, hogy én elvont, vámpíros csajszi vagyok, és kötelező nyálas stílusú ruhákat hordanom! Mit tegyek, hogy az anyám engedje a saját stílusomat kibontakoztatni? Ráadásul a szobámat is telepakolja Barbie-babákkal! Fúj! Mindent elkövet azért, hogy véletlen se legyen rendetlenség a szobámban, ne legyen pókhálós, ne legyen tele elvont dolgokkal, poszterekkel, ne legyen egy csepp spirituális tárgy sem benne, + az öltözködésem se legyen olyan elvont! Inkább telepakolja dedós cuccokkal, hófehérre lefesti a falat, rózsaszín pólót ad rám, meg mackónadrágokat. 13 éves vagyok, most komolyan, már ki kellenne bontakoznia a stílusomnak, engednie kellene, hogy olyan legyek, amilyen ÉN szeretnék! Nem olyan, amilyennek Ő elképzel!! Lécci, segítseteeek!! Bele őrülök ebbe! Köszy: Angela
2009. ápr. 1. 11:32
 1/10 anonim válasza:
100%

Minden édesanya szemében a saját kislánya a legszebb és a legelragadóbb angyal a világon.Neved jelentése is angyal és anyukád ezt is hiszi és gondolja rólad valószínűleg.Nincs is ezzel semmi gond,de beszélned kellene vele,hogy nem csak a külsőségek tesznek valakit angyallá.Azt próbáld meg a tudtára adni,hogy ha a saját stílusodat vállalod attól még te az ő "angyalkája"maradsz.

Sőt,ha mindent megtudtok beszélni és elfogadja a stílusod akkor még jobb lesz a kapcsolat köztetek.

Nagyon fontos a kommunikáció anya és lánya között,főleg,hogy te most már a lázadó korszakba tartozol.

Nem vagyok anya,de voltam 13 éves és ebben a koromban akadálynak tekintettem anyámat,mert utáltam,ha azt mondta"NEM".Pedig csak jót akart így utólag bele gondolva.Utálta,ha feketébe jártam,de én csak azt voltam hajlandó felvenni ,utáltam,ha beakarta gumizni hajam és a rózsaszínt is utáltam.De jó volt közöttünk a viszony és elfogadta az akaratom még ha nem is tetszett neki.Pedig én tündér voltam a szemében,ezért a nevem Tünde:D

Szóval beszélj vele,pofon nem vág senki érte:)

2009. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez megy... utálni az anyát, mert okosabb, tapasztaltabb, és jót akar nekünk. Én hallgattam anyámra minden. Nem lettem goth, meg vámpír, hosszú zsíros hajú rocker, vagy tarajos punk. Nem vágtam fel az ereimet és nem akartam vért szívni. Nem bégettem a többiekkel, mert éppen akkor volt valami divat.


Kedves kérdező. 13 éves vagy. Gyerek. Halgassál csak édesanyádra, mert nem akar neked rosszat. Semmi sora sincs a "stílusodra" a társadalomba és ezt ő nagyon jól tudja. Javaslom gyorsan verd ki a fejedből ezt a baromságot. Magát a szót sem érted amiről itt most írsz. Csak olvastad, láttad, mondták és most azt gondolod, hogy ez milyen menő. Hát nem az. Most fogadd el amit mond és egy két év múlva rájössz, hogy igaza volt. Amikor majd kiröhögnek az utcán rájössz, hogy miről beszélek.


Nem a harag a megoldás, ha egy szülő tilt valamit, hanem a megértés. A miértek megtalálása. Miért akarja a szülő, hogy a gyereke ne csináljon meg valamit? Ezt kellene nektek ki békáknak megérteni. Nem a vámpírságot.

Gondolkozzál egy kicsit.


Beszélj vele! Van időd még felnőni bőven, örülj hogy nem kell törődnöd semmivel és ne akarj annyira önálló lenni, mert ilyenkor még semmi sora sincs. Hallgass az édesanyádra, mert nem akar neked rosszat!!

2009. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha másképp nem megy próbálj bevetni egypár trukkot.a spŕolt zsebpénzedbol vehetsz magadnak egypár cuccot /póló ,naci/, eldugod, vagy a legjobb barátnodnél hagyod.reggel elmész iskolába rózsaszínbe ott pedig átoltozol a saját stílusodba.nincs ebben semmi rossz mi is ezt csináltuk valamikor iskolában még egymás ruháit is átvettuk, vagy a szoknyán is csavartunk amikor a mini volt.

kozben pedig próbálj vele beszélni és fokozatosan meggyozni, hogy a "barbie"-s korszak már lejárt és szeretnéd a saját szobádat te rendben tartani.

2009. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az 1., és a 3. válaszolónak köszönöm, hogy megértett, és kedves tanácsokat adott, de a 2. az szemrehányó volt!!! Nem azt kértem, hogy "üvölts" le az ilyenért, hanem azt, hogy adj tanácsot!! Kedves 2. válaszoló, úgy csináltál, mint anyám szokott ilyenkor! A 3. válaszolónak meg azt mondom, hogy: NEM KAPOK ZSEBPÉNZT.
2009. ápr. 1. 14:32
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

2. válaszadó vagyok. Nem üvöltöttem, csak felháborít, hogy egy anyához, hogy lehet ennyire ellenségesen viszonyulni, mikor ő csak jót akar neked. Hogy az ő kicsi lánya normális legyen. Nem kell ide vámpírság, hogy önmagadat kifejezd. Ez most egy divat, hogy deviánsnak kell lenned, mert akkor vagy menő. Régebben a bő gatya, meg a kilátszó boxer volt a divat, most meg az öngyilkosság, az emo, a vámpír meg a goth...

Ne legyél ilyen, mert semmi értelme... csak kiröhögteted magad.

2009. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Hmm.:)

Igazad van.

Nem biztos,hogy jó tanács lesz,de tesóm pl. rockos stílusához sötét cuccokat vett!!!MAgának,anyáék nem látták,csak anya adott pénzt!

Ha már megvette,nem mondta,hogy nem hordhatod!

Talán próbáld ki!

-14/L-

2009. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nem kapsz zsebpénzt, akkor nincs nagyszulo aki adna?szerintem akkor is ragaszkodj ahhoz ami neked tetszik és addig rágd az anyud fulét vagy akár hízelkedj neki, míg meg nem veheted ami neked tetszik.szerintem nem is olyan rossz az az "emo" /az ongyilkolást kihagyva/, a fiatalok mindig is szerették a fekete színt és az extrémitást.csak egyre kell vigyázni, nem kell túlzásba vinni
2009. ápr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de senkitől sem kapok pénzt, de ha akáár húsvétra kapok, akkor sm sokat, meg mindig "nyálas" ruhát kapok ha kapok, ja és nem vagyok emos, se nem öngyilkos se nem vámpír, nem érdekel a divat, csak az elvont dolgok, a spiritualizmus, meg a rock!! Értitek, miről beszélek.... Én csak egyszerűen nem akarok átlagos lenni...egy kicsit kivontabb akarok lenni...és nem ellenségeskedek az anyukámmal!!!!!!!!!
2009. ápr. 2. 10:28
 9/10 anonim válasza:
62%

1. vagyok

Én sem gondolom,hogy ellenséges lennél anyukáddal,mert ha ez így lenne akkor nem"engedelmeskednél" neki.Teljesen normális,hogy saját stílusod legyen,hiszen felnőt korban is vannak saját stílusok és ez nálad most jött el,ennyi.Anyud egyébként tudja,hogy te mit szeretnél?Mert biztos vagyok benne,hogy ő azt szeretné,ha te boldog kamasz lennél.Szeret téged és meg fog érteni,csak beszélj vele.És ha foglalkoztat a spiritualizmus akkor gondolom tudod,hogy ez is egy feladat,amit meg kell oldani,de csak józan ésszel.Anyudnak van stílusa?Mert példálul megkérdezhetéd tőle,hogy ő miért érzi jól magát azokban a ruhákban és kiegészítőkben,amit visel?

Így is lehet kezdeni egy beszélgetést;)

Sok sikert!

2009. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megoldottam a kérdést!
2009. ápr. 12. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!