Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen fóbia lehet?

Ez milyen fóbia lehet?

Figyelt kérdés
Mindig félek a társaságban lenni, mert nem bírom a nagy tömeget, nem azért, mert félek, hogy kínos helyzetbe kerülök, csak egyszerűen nem bírom a nagy tömeget!
2011. szept. 6. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlenül kell fóbiára gondolni. Az már egy nagyon durva félelmet jelent, ami pánikrohamhoz vezet.


Én sem szeretem a nagy tömeget, de nekem megvannak az okaim: hangos, mindig oda kell figyelni a táskámra, vigyázni, hogy ne lökjenek fel, ne tapossanak össze, vagy éppen én ne tegyen ugyanazt.

2011. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. szept. 6. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Agorafóbia,később esetleg pánikbetegség...De ha csak nem szeretsz sok ember között lenni,még nincs semmi bajod,én sem szívesen megyek olyan helyre,ahol zsúfolva van(főleg télen)a tér a sok tüsszögő,köhögő emberrel,és egyébként sem.
2011. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2011. szept. 6. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedben el van bújtatva a válasz lényege. A tömeg, nem társaság. A társaság az, aminek tagja vagy, nem pedig egy eleme. Ha belegondolsz, óriási a különbség. A társaság tagjaira oda tudsz figyelni és érdemes is, és a társaság is odafigyel rád. Lehet nyugodtan beszélgetni téged érdeklő témákról, megoszthatod örömeidet, gondjaidat olyanokkal, akiket érdekel, hogy haladsz a tanulással, ki milyen jó filmet látott (együtt is meg lehet nézni) milyen könyvet olvastál, hol árulnak jó fagyit, találtál egy jó receptet, meg is hívhatod őket egy jó vacsira, és van aki felköszönt névnapodon.

A tömeg igénytelen, közönséges, durva, zajos, büdös, agresszív, az egyénnel szemben érdektelen, figyelmetlen, stb. Normális lelkivilágú ember nem kivánkozik olyan helyre, ahol ilyen emberi mivoltjukból kivetkőzött horda randalírozik.

Nincs veled semmi baj, de törekedj rá, hogy egy társaság tagja lehess, mert az ember társas lény. Lehet, mitöbb biztos, hogy az ilyen tömeg elemei is úgy kezdték valamikor, hogy normálisak voltak, csak elmagányosodtak, nem találtak értelmes célt az életüknek, a mindennapjaiknak sem, azért tartanak most ott, ahol.

2011. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak most vettem észre, hogy elfelejtettem megköszönni!Köszönöm a válaszod!
2011. szept. 9. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!