Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt miért nem ajánl senki...

Itt miért nem ajánl senki pszichológust?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy elég sok ilyen jellegű kérdés van, hogy "Ajánlanátok jó pszichológust Budapesten/Pécsett/..akárhol?", és ezekre rendszerint egyáltalán nem érkezik válasz. Holott úgy érzem, aki ezt a kategóriát böngészi, járt, vagy jár pszichológushoz. Mi annak az oka, hogy senki sem akarja a saját szakemberét meleg szívvel ajánlani?

(Ha hibás a feltevésem, nyugodtan cáfoljatok meg.:)


2011. szept. 7. 14:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Talán mert még senki nem látott olyat?

Nekem 2 adhd-s gyerekem van, és szerintem a környék összes pszichológusát kipróbáltuk. Eredmény? 0.

Véleményem szerint leghalványabb gőzük sincs, hogy mit is kellene kezdeni ezekkel a gyerekekkel. Az általános hozzáállás:

1. Mindennek az anyuka az oka. Pedig nagyjából azért elméletben tudják, hogy ez nem nevelési hiba. A szülőben lelkifurdalást kelteni nem tudom mennyiben segíti a dolgot.

2. Mindennek a tanárok és a többi gyerek az okai.

Értem én, hogy a környezet nem nézi jó szemmel az ilyesmit, de hiszen pont az lenne a cél, hogy segítsünk beilleszkedni a gyereknek. Nem, a környezet nem fogja tolerálni a viselkedését, és nem gondolnám, hogy az áldozat szerepében tetszelegni nagyon előrébb viszi a dolgot.

Mindenki a viselkedésterápiát mondogatta a gyerekeknek, de valahogy úgy tűnt, egyik pszichológus sem ismeri a dolgot. Az egyik végülis meg is mondta, hogy ez csak egy legenda, mert nem lehetséges úgy csinálni, hogy leülnek kettesben beszélgetni a pszichológussal, hiszen ott nem is jönnek elő azok a problémák, amelyek egy gyermekcsoportban felmerülnek. Csoportterápián is voltunk, ahol végülis a pszichológus tehetetlenül nézte, ahogy a gyerekek lebontják a termet. Mivel az enyém nem volt köztük, kijelentette, hogy nem ide való, mert nem is hiperaktív.

A gyerek szorong, értem. 10 alkalom alatt kiderítette a hölgy, hogy az iskola miatt szorong, jé, hát én ezt kb. elsőre meg tudtam volna neki mondani, de nagy tudomány.

Sajnos sok ilyen szülőt ismerek, mint én, és általában mindenkinek az a tapasztalata, hogy nem igazán tudnak segíteni.

Persze nyilván attól is függ, kinek mi a problémája, de egy viselkedészavaros, szorongó típusú emberrel sokat nem tudnak kezdeni. Persze lehet járni évekig, elég jó áron dolgoznak, ha lehiszed, hogy segítenek, szívesen megszabadítanak a pénzedtől. Több ismerősöm van, aki évekig hordta a gyereket ilyen gondokkal, és továbbra sincsenek közelebb a megoldáshoz, mint az elején.

2022. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!