Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sírás, idegeskedés ellen van...

Sírás, idegeskedés ellen van valami gyógyszer, ami használ is?

Figyelt kérdés

Hónapok óta mindennap idegelem magam, sírok, remegek, ettől szinte állandóan lázam vagy hőemelkedésem van, görcsöl a gyomrom, így nagyon nehéz dolgozni.


Az orvos nem ír fel semmit, szerinte pihennem kéne, de ez nem megoldható a munka miatt (egyszer már hasonló okból nagyon megbetegedtem és 2 hétig nem bírtam dolgozni, a főnök húzta a száját akkor is, úgyhogy még egyszer nem merem ezt megcsinálni, mert kitennének). A legnagyobb gond az, hogy bölcsődében dolgozom kisgyerekek között, nem járhatok idegroncsként dolgozni, viszont azt se tűrik el, ha egy darabig nem megyek be.


Van valami olyan vény nélküli gyógyszer vagy bármi, ami lenyugtat, érzéketlenné tesz vagy valami?


Amiket eddig próbáltam: gyógyszerből Sedacur forte, Nervenpflege, Valeriana relax, ezen kívül aromaterápia, többféle gyógynövényes tea. Mondhatni rendszeresen sportolok, bicajjal járok dolgozni (kb. 30 perc az út). Az ilyen ezoterikus keleti izékben (feng shui meg egyebek) meg nem hiszek, olyat ne is ajánljatok.


2011. okt. 7. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az okot kellene megszűntetni, amiért idegeskedsz, ha lehet. Az ilyen szerek jók "tűzoltásnak" (bár ha nem használtak neked, akkor szerintem másik sem fog), de hosszú távon nem lehet úgy élni, hogy csak nyugtatókkal vagy képes normálisan végezni a munkád. Tudom, ezt könnyen mondom, mert nem vagyok a helyedben, de hidd el, tapasztalatból írom.
2011. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

AZt írod, mindenfélét kipróbáltál. Így nehéz újat javasolni. Nekem az orbáncfű nagyon bevált.


Esetleg arra nem gondoltatok az orvossal, hogy az idegeskedés is tünet a láz, remegés, egyéb mellett? Kellene egy alaposabb kivizsgálás, mielőtt végleg tönkremész. Ha most kérsz időpontot erre-arra, még kapsz helyet az oviszünet(ek) idejére. Beszélj az orvosoddal, ezt meg fogja érteni, nagyon rendesnek tűnik (hogy nem ír fel semmit túlhajszoltság ellen, az jó jel).

2011. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%

Gyógyszer alatt érthetnénk mondjuk azt hogy felteszed magadnak a kérdést miért vagy ideges? Mi történt veled hogy ideges vagy, mitől kell állandóan remegned sírnod? Az úgynevezett "gyógyszerek" nem fogják megoldni a problémáid és mint a mellékelt ábra mutatja, nem tudod magad leszedálni, és ha már gyerekekkel foglalkozol ne is tedd mert figyelmetlenséghez vezethet.


Ha valóban megakarod szüntetni a bajaid válaszolj a feltett kérdésekre és ha azok után sem jössz rá a megoldásra, írj email : segitek100@citromail.hu

2011. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
63%
Én nem akarlak rábeszélni semmire de nem kell annyira félni a vénnyel kapható gyógyszerektől.Te már nagyon oda vagy és el kellene menned pszichiáterhez,nem is értem a háziorvosod miért nem ajánlotta és miért csak pihenést javasol.A pihenés nem old meg semmilyen lelki fájdalmat.Te sírsz és remegsz,görcsöl a gyomrod.Mondjuk ki őszintén,depressziós vagy pánikbeteg vagy,vagy mindkettő mert gondolom átmentél valami krízisen amit itt nem írtál le.Vagy egyszerűen csak hiányzik valami vagy valaki az életedből és ezért omlottál össze?A vény nélkül kapható nyugtató teák meg növények,stb csak az enyhe depressziós tünetekre jók de neked nem enyhék a tüneteid hanem komolyak,súlyosak.A kezeletlen depresszió pedig hidd el,sokkal többet árt mint egy antidepresszáns tabletta esetleges mellékhatása.Amúgy nem mindenkin jön elő bármiféle mellékhatás.Van egy pont,amikor már későn mész orvoshoz,pszichiáterhez mert idegronccsá válsz és ő annál nehezebben tud segíteni.A hosszan tartó kezeletlen lelki betegségedből pedig fizikai betegségek is adódhatnak később.Ne várd meg,menj pszichiáterhez.
2011. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Nehéz így tanácsot adni, hogy szinte semmit sem tudunk rólad...

Van családod? Férjed/párod, akivel megoszthatod a problémáidat? Szereted a munkádat? Szereted a gyerekeket?

Van hobbid? Vannak céljaid, olyan dolgok, amikért küzdenél?

El tudod felejteni a munkát délután, amikor nem vagy bent?

Ha van kedved mélyebbre ásni, én szívesen beszélgetek Veled privátban is és "nyugtatót" is ajánlhatok.

A legjobb az lenne, ha rendbe tennéd magad lelkileg és lenne egy boldog magánéleted, aminek semmi köze nincs a bölcsihez. Amikor bezárod a kisajtót magad után, hagyj ott minden gondot is és koncentrálj azokra a dolgokra, amikért hálás lehetsz és ami célként lebeg előtted.


Jobbulást!

2012. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
meditálj :)
2013. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
24%
Dobj 3 xanaxot aztán csók
2015. máj. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!