Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat álmatlanságot?

Okozhat álmatlanságot?

Figyelt kérdés

Kicsit összeroskadtam lelkileg, idegileg. Ma volt a 3. éjjel, hogy másfél óránál többet nem tudtam aludni. Ha egyszer megébredek, már nem tudok vissza aludni, tévét nézek, forgolódok, semmi nem jó. És fura mód nappal elég jól vagyok, nem vagyok fáradt, álmos.

Vajon lehet az álmatlanság, nem alvás oka az, hogy idegileg megzuhantam?

2 kicsi gyermekem van, altató, nyugtató nem jó ötlet.


2011. okt. 13. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, főleg ha felébredsz és azért nem tudsz visszaaludni, mert elkezd járni az agyad, összevissza gondolkozol mindenen. Ameddig az ember a problémáit nem tudja megoldani, bizony nagyon keveset alszik.
2011. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hajaj, de még mennyire, hogy lehet. Én jó alvó vagyok, tíz órát is tudok aludni, ha lehet. De ha valami rágja a lelkemet, akkor nagyon nehezen alszom el, vagy ha felébredek, nem bírok elaludni. Kell valami, ami megnyugtat elalvás előtt. Citromfű tea, meleg lábfürdő, kellemes olvasmány, és persze a probléma megoldása, vagy legalább barátokkal, szeretteiddel megbeszélni. Hátha kiderül, nem is olyan nagy a baj.
2011. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valeriána relax gyógynövénykapszulát vegyél be esténként, amég nem rendeződik a problémád.
2011. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ne szedj semmi recept nélkül kaphatót! Három dolgot fogadj meg. Gyerkőc mellett, nem lesz nehéz tartani, próbálj mozogni, gyereket emelgetni, mosást berakni, teregetni - a házimunka jó mozgás. Mert mozognod kell. Nem véletlen mondják a gyerekekre is hogy majd kifárasztja magát, és jól alszik. Ez az egyik. A másik. Sötétben aludj. Ne kapcsold be a TV-t, ne gyújts villanyt, és próbálj meg kedves dolgokat felidézni, amik megnyugtatnak. A gyerekek milyen aranyosak voltak, hogy nőnek, stb. Könnyű lesz.

Harmadik.

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy folyamatosan azon gondolkodsz, hogy "Fenébe, megint ébren forgolódom, mikor aludnom kéne!" Gondolj arra, hogy ok, most nem alszom - akkor majd holnap beiktatok egy lopott órás szunyát.


Nekem bevált, most azért vagyok ébren mert beteg vagyok, és nappal elszunyókáltam. De egyébként túl vagyok egy éjjeli bagolyról, nappali életre váltáson.

2011. okt. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!