Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz egy ember paranoid...

Mitől lesz egy ember paranoid egy beszélgetés után?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm. Mostanában merült fel bennem, hogy meg fogom szüntetni a kapcsolatunkat, mert nagyon sok kárt okoz. Egy ideje azt vettem észre, hogy nagyon kedvesen elbeszélgetek vele, de a beszélgetések után néhány órával mindig paranoid leszek. (holott alapból nemigen jellemző rám a paranoia)


Szerintetek mit művel, ami miatt rossz érzéseim lesznek? Mivel mérgezi a lelkem, ami paranoiát okoz? Van valakinek valamilyen jó tippje? (csak hogy legközelebb ne fussak össze ilyen "baráttal".)


Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 19. 20:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%
Kicsit bővebben...? Miről beszélgettek? Nem Molnár F. Árpádnak hívják az illetőt?
2011. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mi az hogy paranoid? Miket mond? mindig az leszel?
2011. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mégis miről beszélgettek???
2011. okt. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem F. Molnár akárkivel beszélgettem, hanem egy ismerőssel.


A paranoid azt jelenti, hogy elkezd az ember félni indokoltalanul mindentől. Pl. azt veszi észre, hogy "minden ok nélkül" törli a közösségi portálon a saját magáról kiírt szövegeket, képeket, elkezdni lezárni a mindenki számára látható infromációkat stb.


Van valaki, aki érti, hogy miről beszélek és tud is tanávcsot adni, hogy mitől lehet ez? Köszönöm!

2011. okt. 20. 08:50
 5/21 A kérdező kommentje:

Ps: nem kérek prvivátba semmit. Azonnal törlöm, főként a kéretlen önreklámozókat.


Várok még egy kicsit, hátha van itt egy valóban okos ember, aki tud is segíteni.

2011. okt. 20. 09:06
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nem tudunk eleget ahhoz erről, hogy tanácsot adjunk. Így arra is gondolhatunk, hogy talán nem szándékosan csinálja. Talán csak emlékeztet valamely viselkedése valakire, aki bántott. Ha nem tudod úgy alakítani, hogy ne is találkozz vele, vedd fel magnóra a beszélgetést, és kérj meg valakit, hogy hallgassa meg, és hátha lesz ötlete, mi is történik...Persze léteznek fogások arra, hogy valakit ki tudj készíteni, ha átlátod az érzékelési, feldolgozási rendszerét, de ritka lehet az az ember, aki ezt hobbiból űzi.
2011. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha nem nyitsz egy kaput magadon, nehezen tudunk segíteni.
2011. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem érted a kérdést. Itt nem számít az, hogy miről szólt a beszélgetés, sem az, hogy nyitok-e magamról kaput vagy sem, mert nem arról van szó, hogy én vagyok a hibás, hogy velem mi a gond, hanem arról, hogy hogyan, milyen módon, milyen eszközzel teheti meg azt egy ember, hogy úgy szövi-fonja a teljesen hétköznapi beszélgetését, hogy annak a vége az lesz, hogy a célszemély a végén paranoid lesz (úgy, hogy egyébként nem az.)


És még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Hálás vagyok a segítségért.

2011. okt. 20. 18:26
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem fügesz fel vele minden nemü kapcsolatot.Vannak ilyen emberek de nagyon ritka szerintem, és rosszindalut ha ezt okozta neked.Ha csak nem Te vagy magadtól alapra paranoiás.:P

Ha nem akkor ne bezsélj többet vele, és főleg ne találkozz vele.

2011. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sajnos szerintem Nálad van a hiba, mert akinek kellően stabil az énképe, azt hiába manipulálják... ( A " kapus..." írta.
2011. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!