Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg létezik a "hold kór"?...

Tényleg létezik a "hold kór"? Lehet hogy énis ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

régebben megfigyeltem olyan dolgokat, hogy reggel az ágy másik végében voltam stb.. anyukám is mondta, hogy sétálgatok, beszélek néha éjszaka, volt hogy leestem az ágyrol kisebb koromban, sírtam is, de reggel semmire sem emlékeztem, csak azt vettem észre h fáj a kezem... kb 1 éve éjjel bevertem a fejem, elég durván vérzett, de csak reggel vettem észre, éjjel azthittem álmodom..

pár barátommal beszélgettünk erről, ők is mondták, hogy nekik is van néha, és nekik azt mondták, hogy lehet h "hold kóros".. anyám egy idősebb barátja is mondta, h "nem -e vagyok holdkóros", és még az orvos is megkérdezte..

azért gondolok erre, mert nagyon ritkán van, és mióta rendesen sötétítek éjjel és nem világít be a hold, nem történt ilyen


2009. máj. 19. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a hold kór nem függ össze a Holddal ez csak egy tévhit.

de fordulj orvoshoz lehet tud adni valamit amitől nyugodtan alszol éjjel és akkor nem történnek ilyen balesetek.

2009. máj. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem "hold-kór", ez enyhe alvajárás. Ha eldurvul orvoshoz kell menni, az ad valami tablettát, de nem tuudom hogy másképp lehet e kezelni.. Nem csak az lehet alvajáró, aki tényleg mászkál álmában, lehetnek enyhébb dolgok is ( fölülsz az ágyon, magadba beszélsz, stb.) :)
2009. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nem csak felülök, és beszélek.. azaz.. most nemtudom, de régebben elmentem a konyhába stb...

voltunk orvosnál, azt mondta lehet h hormonális, elküldött vizsgálatokra, de meguntuk... 3 hetet várni, egy 10 perces beszélgetésre az orvossal stb...

2009. máj. 20. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de sehol se vagy...

Én 2 évig jártam orvosról-orvosra (az egész országban!) és több hónapra adtak néha időpontot viszont így is heti 3-4 napot a kóürházakban töltöttem. Bementem reggel7re, és este fél7re értem haza! 2ig hozzám se szólt senki, pedig állítólag és voltam az első mert másnap direkt beszóltunk, hogy ne előzhessenek meg. (időpontom már volt csak én még beszóltam telefonon)

És én mit szóljak? Nem tudják mi a bajom, úgyhogy leugorhatok a hídról mert ennyi volt... nagyon jó így élni...


Ha ennyitől besokallsz, hogy ezt nem esik jól végigcsinálni akkor ez van, más nincs.

Magától nem fog megoldódni.

Na mindegy nem akartam veszekedni, csak most komolyan...

azért ez érdekes.


Orvoshoz kell fordulni vannak külön erre gyógyszerek (nem veszélyesek) és akkor nyugodtan alszol éjjel nem csinálsz semmit. Lehet később el is hagyhatod már.

Vagy feküdj be alvásklinikára ha van itt ilyen és tesznek rád elektródákat meg mindent és megfigyelnek amíg alszol aztán kielemzik.


Ja hozzá kell tennem nekem másjellegű gondom volt/van, de az egészségügy ilyen, várni kell.

Olyan is volt már velem, hogy a hasam fájt hetekig rettenetesen nem bírtam felkelni se, még wcre se tudtam kimenni... aztán nagynehezen bevittek orvoshoz majd 4 hónap múlva kaptam időpontot ultrahangra... nem tudom hogy gondolják, tényleg nem lehet kibírni. De ha gondod van muszáj mert különben sajnos csak te , a beteg szívod meg.

2009. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is alvajárok... Nem tudom, hány éves vagy, de ennek el kellene múlnia 12 éves korban. Már rég elmúltam annyi, de legfeljebb enyhültek a tünetek. Régebben egyszer majdnem megszöktem, máskor majdnem kidobtam a takaróm az ablakon, és kb egy éve arra ébredtem, hogy a takarómat próbálom beletuszkolni a szennyestartóba :))) Most már nem kapok visszajelzést, hogy ma éjszaka is járkáltam, de azt mondták, hogy felülök, dumálok ("latinul" :) ), aztán visszafekszem.

Lehet, hogy attól függ, mennyit alszol, és milyen nyugodtan. A holdhoz viszont egészen biztosan nincs köze.

2009. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Én álmomban a fogamat szoktam csikorgatni. Egyszer viszont arra ébredtem, hogy megütöttem anyámat...
2013. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem nem zárható ki a hold szerepe. Tegnap volt telihold, és északa felkeltem emeletes ágyból lemásztam, felhúztam a redőnyöm(arra is figyelve, hogy csendben), majd visszafeküdtem. Ez történt, ebből kisebb részekre pontosan emlékszem. Azért ez szerintem félelmetes. Így gond nélkül tehetnék bármi kárt bárhol, bárkiben.
2014. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szóval hogy a kérdésre is legyen válasz igen létezik olyan hogy hold kór .

Nekem is van 14 éves vagyok többször ébredek arra hogy a nappali közepén állok , vagy arra hogy fázok felkelek nincs rajtam a takaróm és a szomszéd szobában a földön találom meg . néha magamtól is félek .

2017. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!