Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek? Vizsgaidősazk...

Mihez kezdjek? Vizsgaidősazk van, nehezen megy a tanulás. Nem az agyammal van a baj, hanem az akaratommal, egyszerűen nem tudom magam rávenni a tanulásra.

Figyelt kérdés
vizsgaidősazk van, nehezen megy a tanulás. nem az agyammal van a baj, hanem az akaratommal, egyszerűen nem tudom magam rávenni a tanulásra.
2012. jan. 5. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Fogadd el, hogy téged nem érdekel a tanulás. Ha a érdekelne, már rég tanulnál. Nem hülye vagy, hanem csak unalmasnak tartod gondolom. Velem is ugyanez van.
2012. jan. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mmT ***** válasza:

akkor ne tanulj, hanem menj el jégkorizni, vagy segíts a házimunkában. és este, még mielőtt lefeküdnél, állj neki, és szabd meg magadnak, h pl. addig nem fekhesz le, míg egyh fejezet nincs kész. így legalább hasznosan töltötted a napot.

bontsd apró részletekre a tanulnivalót, készíts belőle listát, és ha egy-egy részt megtanultál, kipipálhatod. Tök jó érzés lesz kipipálni.

Gondolj arra, h többszáz diák érez még így. A tanulás kényszer, de hát Te választottad a tudást.

2012. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát ez az. ráadásul tényleg nem vagyok hülye, hogy azért nem akarok neki állni tanulni, mert tudom, hogy úgy sem fog menni.


ráadásul nem alibi szakra járok, hogy elég legyen napi 4-5 óra tanulás...

2012. jan. 5. 17:21
 4/4 anonim ***** válasza:

"nem tudom magam rávenni a tanulásra"


Határozd el, hogy mondjuk reggel 9-től 20 percet tanulsz, utána egy óra lazítás. Ezt könnyű elfogadni. Na most amikor sikerült nekikezdened, akkor a 20. perc eljövetelekor már úgy fogod érezni, hogy tudsz te tovább is tanulni, és végig fogod tanulni a fél napot. Rá kell hangolódni, be kell állítódni a tanulásra, ez a legnehezebb, utána megy magától.


"ráadásul nem alibi szakra járok"


Nincsenek alibi szakok. Minden szakot lehet komolyan is végezni.

2012. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!