Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni kissebségi...

Mit lehet tenni kissebségi érzés és alacsony önértékelés ellen?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom mindenkit többre tartok magamnál, nem is tudom, hogy miért egyszerűen ilyen vagyok. A gond csak az, hogy vannak nekem is szép álmaim, társasági élet, barátnő, sikerek. Ezeken a területeken viszont nem tudok előrébb jutni, egyszerüen lehetetlen. És ezt nem úgy mondom, hogy soha nem próbáltam meg a változtatást. Egyszerűen maga az ÉRZÉS fogja vissza teljesítményt. Teljesíteni csak úgy lehet ha van motiváció, kiegyensúlyozott vagy stb. Amikor ilyen érzések vesznek hatalmukba, az valami kellemetlen, valahogy úgy lehet leíri mint a szorongás, életkedvtelenség és reménytelenség érzésének elegye. És így nem lehet teljes életet élni. Mit lehet tenni? Hogy lehet ezt megváltoztatni? Nagyon sok éve belém van ez rögzülve. A folyamatos sikertelenségeim meg csak megerősitík ezt bennem. Ördögi kör. Kell még próbálkozni, vagy el kell fogadni? Esetleg ha tudtok ez ellen valami jó stratégiát, amivel meg lehet ebből a körből szökni, azt szivesen fogadnám. És ne a sportot ajánljátok, mert rendszeresen sportolok, és nálam ez nem vállt be.
2012. jan. 17. 17:40
 1/3 Mirk ***** válasza:

Elhatározás kérdése. Ne azt várd, hogy a sikerek meghozzák az önbizalmad. Előbb légy magabiztos, még akkor is ha úgy érzed nincs mire. Ha kibékülsz magaddal, megtanulod értékelni magad, jönnek majd a sikerek.

Egyébként most is vannak sikereid, csak nem azokon a területeken ahol te szeretnéd. Ha felismered ezeket lesz önbizalmad.

2012. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ismerős...én is ilyen voltam/vagyok, nekem pszichológus sokat segít/ett/
2012. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

fejleszd az önismereted, fogadd el a hibáid...ilyesmik


minél előbb változtatsz, annál jobb és könnyebb

2012. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!