Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmi függőség egy adott...

Érzelmi függőség egy adott személytől. Meg lehet tőle szabadulni?

Figyelt kérdés

Szokásom, hogy időnként betegesen rajongok egy egy személyért. Ha szerencsém van, ez hamar elmúlik, ha csalódom valami miatt, rájövök, hogy nem is olyan tökéletes, amilyennek elképzelem, kiábrándulok belőle, stb. De vannak esetek, amikor évekig fennál ez az állapot és rettentő erősen jelen van az életemben, szó szerint minden percem függ tőle. Az illetőről általában nem tudok sokat, olyan, mintha egy 1000 darabos puzzle-ből kb 200-at a helyén látnék és ismernék, de a kép többi részéről fogalmam sem lenne. Ilyenkor a képet a saját fantáziámmal egészítem ki és mindezt úgy teszem, hogy a végeredmény szó szerint tökéletes legyen. Aztán ez a tökéletes kép él bennem az illetőről, amit nagyon nehéz lerombolni. Rettentően ragaszkodok ehhez a képhez és így a személyhez is. Tényleg beteges, amit művelek. A nap minden percében azon gondolkodom, hol van ő, mit csinál, kivel beszél, stb. 5 percenként nézegetem a fészbukját, írt e valamit, tett e fel új képet, írt e üzenetet. Nem akarok a párja lenni, nem vagyok bele szerelmes, de mindent tudni akarok róla, látni akarom, beszélni vele, és halálosan rettegek attól, hogy megszakad a kapcsolat. Egyszer összevesztünk és letörölt fb-ről. Pánikrohamot kaptam emiatt, és öngyilkosságra gondoltam. Azóta rendeztük a helyzetet, de megint vannak gondok köztünk és félő hogy megszakít velem minden kapcsolatot. Elkezdtem róla adatokat gyűjteni, mindent, amit csak lehet, hogy megtaláljam később, ha ez megtörténik. Arra is gondoltam, hogyha eltűnik, 1-2 év múlva magánnyomozót fogadok, hogy felkutassa.


Ez az egész beteges. Szeretnék megszabadulni ettől a függéstől, rajongástól. Már csak amiatt is, mert eközben van egy párom, aki valóban szeret, és akit én is szeretek egészséges szerelemmel. És ha megtudná, milyen betegesen rajongok egy másik férfiért (ami, hangsúlyozom, nem egyenlő a szerelemmel), nagyon megbántódna, és nem szeretném ezt, mert nem érdemli meg.


22/L


2012. febr. 10. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem ebben semmi beteges nincs :)
2012. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kompenzációszagúnak tűnik a dolog, de én is csinálom, csak nem ennyire beteges szinten. :)

Önismerettel és értelmes célokkal persze meg lehet tőle szabadulni, vagy valamivel jobb lesz.

Milyen a kapcsolatod az édesapáddal?

2012. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
olyan semmilyen...apukam egy csendes kis lathatatlan ember, nem beszel sokat, nem tudni, mi jar a fejeben, de alapvetoen kedves, neha vicces es sokszor kiszolgal...
2012. febr. 12. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el homeopata orvoshoz, de ha nem mész, akkor talán segíthet, ha hetente kétszer elszopogatsz 3 golyót (éhgyomorra) a STAPHISAGRIA CH30-ból, de úgy tudom más szer is van elérhetetlen férfi iránti rajongásra. Pl. a PULSATILLA CH30.

Ha engem kérdezel, ez beteges: diszharmonikus elmeállapot.

2013. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem nagyon értek a homeopátiához...de ez teljesen komoly, hogy egy bogyó megszüntetheti a rajongást?
2013. nov. 14. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlmegy a normalitás határán. Nem gondoltál arra, hogy pszichológushoz fordulj? Mert tulajdonképpen akadályoz a mindennapi életviteledben. A párod tud arról, hogy milyen szerepet játszik ez a férfi az életedben? Ha igen, ő mit gondol a helyzetről?
2013. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a kérdés két éves...azóta a párommal már szakítottunk (nem a fent írtak miatt, hanem mert másik barátnője is volt), viszont megmaradt legjobb barátomnak, tud a problémámról és próbál segíteni, józan ésszel rávilágítani, hogy a rajongott férfiban semmi különleges nincs....tudom, hogy nem normális, tisztában vagyok vele...ezért is szeretnék megoldást találni rá....pszichológusnál voltam már, kevesebbet ért, mint a barátaim...úgy éreztem, fel se fogja az érzéseimet és csak közhelyeket mond :(
2013. nov. 14. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt régebben olyan tapasztalatod, hogy elhagytak, valaki közel álló eltűnt az életedből? Vagy esetleg nagyon messze dolgozott az egyik szülőd.

Szerintem amúgy itt az elengedéssel vannak problémáid, és nem bízol az életben. Racionális alkat lehetsz inkább. Szereted a saját kezedben tudni az irányítást a dolgok felett, és nehezen békélsz meg az élet hozta spontán érzelmekkel. Ehhez még hozzá tartozhat, hogy nagyon mély kötődést alakítasz ki, a kérdés, hogy mért olyan személlyel, akiről alig tudsz valamit, és ráadásul ez neked meg is felel. Ha ezt tudatosítottad már, akkor ennek egy orvossága van, közel menni az adott személyhez.

Te inkább attól félsz, hogy a tökéletesre alkotott képed, széttörik, és nem lesz mibe (kibe) kapaszkodnod.

Nem vagy egy kicsit magányos?

Esetleg halmozottan akarod gyűjteni (feltételezem a rajongásaid tárgyai mind hímneműek), azokat a potenciális jelölteket tudatalatt, aki mégis csak bejön egy kicsit.

Hányszor fordult ez elő pontosan?

Mert az is lehet, hogy te szimplán letagadod azt, hogy szerelmes vagy valakibe...

2013. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen bőven hozzászóltál és érdeklődsz. A feltételezéseid első fele igaz, valóban racionális vagyok és megőrülök attól, ha nincs kontroll a kezemben. Próbáltam közelebb kerülni a férfihoz, pont ennek okán, hogy megismerjem és lerombolódjon bennem az a tökéletes kép, ami él róla a fejemben, de nem igazán enged magához elég közel ahhoz, hogy ez megtörténjen. Potenciális jelöltnek semmiképp nem tartanám, mert hosszútávon ha elképzelném a kapcsolatunkat, halálra gyötörnénk egymást, nem lennék boldog mellette és nagyon nem illünk össze. Nem tagadom, ha szerelmes vagyok...de ezt a beteges rajongást nem tartom szerelemnek, valahogy nálam különbözik a kettő...a szerelmet önzetlennek szeretetnek tartom, míg ezt, amit én érzek, erőszakos és önző ragaszkodásnak.Kétszer fordult elő ezelőtt az életemben ilyesfajta rajongás, ami ilyen hosszú ideig tartott (voltak kisebbek is, de csak pár hetesek vagy hónaposak). Az első még gimiben egy olyan fiú irányába, akivel soha egy szót nem váltottam, utána 5 évig valaki olyanba, akinél szintén nem volt semmi esélyem, bár kommunikáció és barátság már volt közöttünk. Annak a rajongásnak a jelenlegi férfi megismerése vetett véget. Vele már volt szorosabb kapcsolat, szexuális is... Ami érdekesség, hogy ahogy átfordult a rajongásom a korábbi férfiról a mostanira, teljesen megszűnt az érdeklődésem a régi irányába. Mostmár lehetne esélyem a réginél, kimondottan ő az, aki próbálkozott, de egy cseppet sem érdekelt, annyira sem, hogy találkozzak vele... pedig korábban ugyanezt a beteges rajongást éreztem felé.


Ami miatt kiemeltem a kérdést, és amitől rettegek, hogy olyasmi fordul elő velem, ami azelőtt nem....hamarabb fogom elveszíteni és hamarabb lesz tőlem elszakítva erőszakkal, minthogy kivárhatnám az idejét, amikor kigyógyulok ebből vagy más férfira hárul át...ugyanis külföldi, és nyáron végez, hazamegy, sosem néz vissza, miattam főleg, mert menyasszonya van. Rettegek a kapcsolat végleges megszakadásától, hogy nem fogok tudni róla semmit, soha többet nem látom, soha többet nem beszélünk...attól félek, össze fogok omlani, vagy hülyeséget csinálok. Ezért keresem most a megoldást ezerrel, még mielőtt ez megtörténne.

2013. nov. 15. 13:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Hú, a kérdésed már négy és fél éves, és engem borzasztóan érdekelne, mi történt veled azóta. Írj légy szí'.
2016. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!