Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyítható a depresszió?

Hogyan gyógyítható a depresszió?

Figyelt kérdés
Kaptam nyugtatót, de ezen kívül még mit tegyek, hogy jobb legyen a közérzetem? Kezdek úgy érzem megbolondulni, egész nap sírni tudnék, úgy érzem mindenki jobb nálam mindenben, semmi jövőképet nem látok. Most már minden nap fáj a szivem és a mellkasomban is nyomást érzek, mintha a tüdőm tele lenne valamivel. Csak az egyedül létre vágyok mindig. Ti voltatok már így?
2009. jún. 12. 22:50
 1/10 anonim válasza:
100%
Állandóan így érzek, már úgy 10 éve... csoda hogy még élek. Bár vannak rosszabb és jobb napok, de tudom semmi értelme az életemnek, nincs jövőm, én már nem szedek semmit, nem segít a gyógyszer csak lesz +1 függőséged is, kinek kell az? Hát szerintem csak magadat tudod gyógyítani, ha még látsz kiutat a gondjaidból és mersz változtatni, esetleg újrakezdeni... jobbat nem tudok.
2009. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz.

egy: elmész dokihoz, aki felír neked valami bogyót. a bogyótól jobb lesz a kedved, meg persze beszélgettek is, és ha van egy kis szerencséd, akkor ezek a beszélgetések "jól esnek" majd neked. ha jó az orvos, akkor nem intézi el az ügyedet annyival, hogy ráállít valami kedélyjavítóra, amivel elvegetálsz, és amitől alapvetően ugyanolyan szánalmas, nyomorult és üres lesz az életed mint most. hanem odafigyel, tényleg foglalkozik veled, szép lassan lehoz a gyógyszerről, és akkor happy end.

Nyilván érzékeled, hogy azért van egy-két pont ebben a forgatókönyvben, ahol félremehetnek a dolgok. és az biztos, hogy ez az egész elég költséges mulatság lesz.


a másik, hogy fogod magad, és elkezdesz ÉLNI! persze, szar az egész meg nincs kedved hozzá, de ez egy ilyen meccs: erőt kell venned magadon. valójában az elhatározás része a legnehezebb.

Olyan ez mint - kicsiben - amikor kint retek idő van, vízszintesen esik az eső, hideg is van, de neked ki kell menned és el kell intézned valamit. akkor fogsz egy esernyőt, felveszel még egy pulcsit, és mész a dolgodra. ezután jó hazaérni.

A másik meg, hogy nincs arra szabály, hogy mit jelent az "élni". nem biztos, hogy jobb lesz attól, hogy ki mész a szabadba. nem mindenkinek szíve csücske a természet.

Utálod az internetszolgáltatód?? Olvasd át a szerződésedet, mérd le a sávszélességed, és ha tényleg nem adja azt a szolgáltató, amit vállalt, és amit te megfizetsz, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot, beszélj velük. legrosszabb esetben panaszold be a szolgáltatót fogyasztóvédőknél.

Vedeled a kávét? kezdd el élvezni a kávéfogyasztást! olvass utána a kávézás kultúrájának, keresd fel a városban azokat a helyeket, ahol különleges kávékat ihatsz! próbálj meg magadnak szép kávékat készíteni reggelente, odafigyelve, igényesen! Kezdj el gyűjteni egy high-end kávéfőzőre!

Egy szóval ne akarj egyből 180 fokos fordulatot venni, dolgozz hozott anyagból, "élvezd" a rossz szokásaidat és hozd ki belőlük a maximumot!

2009. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én 17 éves koromba voltam így.Hogy miért történt velem, nem tudnám megmondani.Egyszer csak napról-napra rosszabb lett a hangulatom.Ami később állandósult.Nem bírtam enni,gondolkodni úgy mint régebben és amit addig kedveltem(zene,szex,pc játékok stb..)már nem okoztak élvezetet.Képtelen voltam koncentrálni és állandóan levert,fáradt voltam.És ez az állapot úgy 1 évig tartott nálam.Nem szedtem semmien gyógyszert rá,meg semmit.Sportolni kezdtem el,ami azért volt mert vhogy felszabadított.Vettem egy kutyát,ami azért volt jó mert enyhített a magányomban, másrészt meg lekötötte a figyelmemet(nem a negatív dolgokon filóztam).Aztán vhogy egyre jobb lett a helyzet.Bár igazából még most sem olyan mint amilyen azelőtt volt,de már elmondhatom hogy sokkal jobb.
2009. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én voltam már így válás után. 3 hétig gyógyszereztek engem is. Később elhagytam a gyógyszereket és visszamentem dolgozni. Engem a munka tett helyre.
2009. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáterek sajnos legtöbb esetben csak gyógyszert írnak fel, és nem tartanak verbális terápiát! Persze vannak kivételek. Sokkal jobb pszichológushoz járni, heti rendszerességgel, hidd el tapasztalatból mondom, én is hasonlóan éreztem,mint Te és a testi tünetek is egyértelműen ebből adódnak. Tudom hogy az agyonhangsúlyozott "vígasztalások" ilyen esetben néha csak dühítőek. Ezenfelül elkezdtem önismereti/fejlesztő könyveket olvasni,relaxálni/meditálni amit össze tudtam kötni a beszélgetések lényegével, és valahogy már kezd összeállni a kép. Ennek lassan már 3éve. Ez egy lassú folyamat, de elmondhatom azt hogy egyre jobban vagyok!
2009. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. Sajnos pszihológushoz nem tudok járni, mert egy éve munkanélküli vagyok és nem lenne rá pénz. Háziorvoshoz elmentem, ő írt fel nyugtatót és azt tanácsolta foglaljam le magam valamivel. Jógázásról hallottam, hogy jó, lehet kipróbálom. Meditálást hol lehet megtanulni? Vagy vannak ilyesmi dvd-k?
2009. jún. 13. 01:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az utolsó kommentelő vagyok. Igen tudom hogy magán rendelések nagyon drágák, mivel én tanuló vagyok, számomra az egyetlen jövedelmem az ösztöndíjam, tehát én sem tudom megengedni magamnak egyelőre, éppen ezért már több mint két éve ingyenesen járok. Először jártam egy ifjúsági irodába egy évig, ahol megjegyzem 60felé közeledő nők és férfiak is jártak. És most kórházi kereteken belül kaptam terapeutát, tehát ha egy picit rászánod az időt, és keresgélsz ,akkor van lehetőség ingyenesen is járni!! Csak ne add fel! Nem tudom hogy Budapesti vagy-e...? Ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor a munkaügyi központban is kérhetsz tanácsot,vagy annál a családsegítőnél ahova tartozol, hiszen az ellátás keretein belül biztosítaniuk kell pszichológiai tanácsadást.


Én is ugyanígy éreztem mint Te, testi tüneteim miatt szinte az iskolába se "mertem" elmenni... ismét csak azt tudom mondani hogy rengeteget segített/segít jelenleg is.


Hát meditációs DVD-t nem ismerek, mert kb. csak annyit látnánk belőle hogy valaki csendben ül :) Inkább könyveket olvastam, valamint Jose Silva agykontroll könyvét, aztán elvégeztem a tanfolyamot is, ez volt a leghatásosabb, hiszen az agykontroll stresszkezelő, és meditációs módszer egyben. Én mondjuk gyűjtögettem rá pénzt, de az agykontroll alapítvány lehetőséget ad olyanoknak is hogy részt vegyenek a tanfolyamon, akik nem engedhetik meg maguknak..


Most ennyi jutott eszembe.. Néhány könyvem van elektronikus formában is, szívesen elküldöm ha nyitott vagy rá :)

2009. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont az egyedüllét ami nem jó erre:(

Én is voltam/vagyok,sajnos évek óta.Ha már nagyon rámtőr elmegyek boltot járni,nézelődni...csak otthon ne legyek:)

2009. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

16:56! Nagyon szépen köszönöm és nagyon érdekelnének ezek az írások. Akkor megtennéd, hogy elküldöd nekem? Nagyon hálás lennék érte!!:)

2009. jún. 14. 14:03
 10/10 anonim válasza:
Depressziós oknak legjobb, ha pár napot dolgoznak, mint önkéntes egy hospice házban. Na, onnan kijőve rájönnek, de szép az élet!!! Nekem egy nap is elég volt!!!
2019. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!