Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelem? Vagy mi ez?...

Halálfélelem? Vagy mi ez? Hogy győzhetném le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kamasz csaj vagyok, és az a bajom, hogy... nehéz megfogalmazni.

Amikor a halálra gondolok úgy érzem mar belülről valami, de mégis olyan megnyugvást okoz nekem, de belül félek, és kapaszkodni akarok az életembe, sosem szeretnék meghalni.

Ez halálfélelem? Normális ez? Úgy érzem, mintha atomokra akarnék szétszakadni, és eggyé válok az űrrel.


Igazából nincs veszteni valóm az életbe, hogy miért azt nem fejtem ki, ha nem baj. Tehát ilyen szempontból fölösleges félnem.

Talán a családom hiányozna rettentően.

És tisztában vagyok vele, hogy mindenki meghal egyszer.


De akkor is... nem merek aludni, félek a sötéttől. Félek.

De mégis, miközben félek vágyok a halálra, hogy megszűnjön ez a félelem. Fájdalom.

Mi lehet a bajom? Meghibbantam?



2012. márc. 26. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nem hibbantál meg ez mondjuk,hogy normális,hogy így érzel.Én is így éreztem magam 16-19 éves koromba magam és főleg este a sötétben gondolkodtam ezen,és úgy éreztem megőrülök,hogy széthullok a semmiben.

Volt,hogy a halálra gondoltam és mintha "leesett" volna,hogy te úristen tényleg mindenki meghal és én is meg fogok halni.Ezt elég nehéz még felfogni is,nem hogy bele törődni.Biztos vagyok benne, minden emberben megfogalmazódik ez a félelem érzés,csak van aki többet gondol rá a kelleténél,van aki mondjuk csak egyszer életében.

Szerintem jó lenne erről valakivel beszélned,nem mondom,hogy menj el pszichológushoz,de egy barát vagy ismerőssel megpróbálhatnál erről beszélni,ha nem is mondasz el mindent nekik.

2012. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
Két féle úton indultam el persze lehet hogy több is van. Először az Istenben való hitben keresgéltem a megnyugvást s ezzel nem is hagytam fel ma sem. A másik pedig az hogy nagyon szimpatikusnak találtam a reinkarnáció tanát és ebben is hiszek. Tudom a hivatalos vallási dogmák a kettőt összeférhetetlennek tartják de mivel többször oda s vissza fordították a Bibliát lehet hogy az eredeti arámi nyelven ismert tanok nem is álltak oly tagadólag egymást kizárva.
2012. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hiszek istenben és a reinkarnációban is. Sajátos módon, van egy kis fura vallásom. De ebbe nem akarok belemenni. Ez meg is nyugtat néha de mégis erősebb az érzés annál, hogy legyőzzem. :S

És köszi a válaszokat! Írhatok még!

2012. márc. 26. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! hasonló volt/néha van még most is* velem is,én 19/L vagyok. Nos ez sztem amennyire te foglalkozol a halállal még normális! (nálam már nem volt az..) De am, hogyha egészségesen élsz, szét nézel az utcán stb. akkor tutti hogy nem lesz semmi bajod. Ezt kell tudatosítani,hogy az ember csak úgy nem hal meg! Az idősek meg már nem igazán félnek a haláltól ,ők már leéltek mindent és megbékéltek,jobb vagy rosszabb esetben meg már nem is tudnak annyira magukról* Valszeg majd nagyon örgen fogsz te is elmenni. Én is a vallásban és Istenben kerestem vigaszt , és anyukám által elmondott történetekből,az egyik arról szól,hogy meglátogatta őt a halott nagymamája álmában és mikor leírta a ruháját,amibe elvolt temetve dédnagyim az egyik rokona akinek erről beszélt,hát igen meglepődött és kirázta még a hideg is! Nem értette,hogy anya honnan tudja ezeket,mikor ott sem volt a temetésen és nem láthatta hogy milyen ruhában temették el a dédnagyit..! Szvl. az élet után van valami,nem tudom,hogy micsoda,újjászületés,mennyország..? De valami van. & ezt tudósok is mondják,még Albert Einstein is célzott rá,hogy van egy molekula ami összetartja az atomokat ,de ez a molekula láthatatlan,de mégis van!

& beszéld ki ezt a félelmet magadból,ha gondolod még pszichológushoz is elmehetsz,mert nekem ez a halál félelem dolog azért alakult ki mert az élettől félek..csak így jött ki.Érdekes az elménk is és a lelkünk is..:)

Rem. tudtam vmit segíteni,minden jót!

2012. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 homo ludensz ***** válasza:
Rengeteg vallási irányzat képviselőjével elbeszélgettem és nagyjából a filozófiába is belekóstoltam a lelki békét keresvén. Azt tapasztaltam hogy az elmúlás az így is úgy is szomorkásabb mint a születés a mi kultúrköreinkben bizonyosan. Itt oldalakat írhatnák a karmáról a predesztinációról vagy az inkarnációról. Aki kíváncsi rá annak privátban leírom csak a kérdése legyen konkrét.Az öregek hogy miben s hogy békélnek meg? A 100 éves bácsinak ha mondanád hogy mennie kell azt kérné hogy csak még egy napig maradhasson.
2012. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a saját halálomra gondolok nincs semmi különös érzésem, de ha a szeretteimére akkor van nekem is ugyan ez az érzésem...
2012. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!