Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökölhettem a skizofrén...

Örökölhettem a skizofrén hajlamot? Apukám skizofrén. Lehet bebeszélem magamnak, a hasonlóságokat, amiket örököl az ember a szüleitől, én már rögtön azzal kombinálom, hogy beteg vagyok. Semmi olyan tünetet nem produkálok, ami ezt igazolná.

Figyelt kérdés
Emberi tulajdonságai ettől eltekintve is rettenetesek, egoista, senkivel nem törődött soha, dolgozni se járt, egész nap otthon feküdt. Rengeteg rossz gyerekkori élményem van emiatt. Másfelől régen ivott anyámmal egybekötve. A másik része, hogy édesanyám is iszik, agresszív, megfélemlítve nevelt, és lelki terrorban tart.
2012. ápr. 21. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ilyen ismerősöm.

Akinek az apukája évekig volt kórházban skizofréniával.

A srác sokáig füvezett, aztán rákapott a dizájner drogokra.


Most már paranoiás és skizofrén.


A skizofrénia egyik ismertetőjele, hogy sosem ismeri be az illető hogy baja van.

Csak ő máshogy éli meg a valóságot.


Ha ilyesfajta aggályaid vannak mondd el a körzeti orvosnak aki elküld egy pszichiátriai kivizsgálásra.

2012. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

A skizofrénia genetikai hátterét tekintve nagyban örökles, de mivel nem csak az édesapád génjeit kaptad, nem biztos, hogy te az leszel. Ahhoz sok egyéb lelki és környezetei/neveltetésbeli faktor együtthatása is kell.


A skizo apuka és az alkesz anyuka együttes terrorja kisgyermekkorban elszenvedve (vagy attól kezdve) viszont nagyon sok más egyéb mentális zavar melegágya szokott lenni, úgyhogy mindenképpen ajánlott lenne neked egy alapos pszichiátriai kivizsgálás. Egyrészt, hogy megnyugodj, hogy nem vagy skizora hajlamos, másrészt, higy amit lehet, azt még időben kicsellózzák belőled.


Ha nem vagy még 25, akkor pl. egy jó ifjúsági pszchiáter vagy pszichológus sokat tudna neked segíteni.

2012. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok 25, viszont nem tudom, hogy hogy lehet ilyen helyre elmenni, nem igazán merem elmondani senkinek. Mikor anyámnak említem,akkor rögtön lehurrog. Persze, ő saját magának nem vallja be, hogy miket csinál velem,mert neki ez ' természetes" titokban.

Nem fogyasztok drogokat, egyfelől, mert nem tartom pozitívnak, másfelől, pedig pontosan tudom, hogy a betegséget is előhozhatja. Egyébként megfigyelve fiú ágon öröklődik....

2012. ápr. 21. 21:46
 4/10 A kérdező kommentje:
*titokban pedig nem tudom, hogy kell elintézni. :)
2012. ápr. 21. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
lehet segithet ez meg az de a skizofrénia neurológiai,pl ct-n kimutatható elváltozás,nem olyan mint mondjuk a depresszió. örökletes hajlam lehet rá igen.de neked nincs,mert a kérdést legalább feltuttad tenni,csak forogsz rajta...de ahogy látom amilyen szüleid vannak én lehet ki is nyirtam volna már öket...a pszichiátriai betegek egyike se ismeri be havan valami baja amugy..
2012. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, hogy ha gondolok rá, nem lehetek az....

Hát igen, nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy ha itt hagynám anyámat, mi lenne... testvérem 30 éves lesz, az összes eddigi párját elmarta tőle anyám, mintha nem akadna elengedni minket, de így csak a menekülést idézi elő.... ami a természetéből, meg a piából adódóan elviselhetetlen, szabályosan undorral megyek haza...

Én általában haza se viszem a pasikat, viszont rájöttem, hogy ezek miatt az okok miatt egyszerűen idegennek is érzem azt az érzést, hogy valaki szeret, mert egyenesen menekülök előle... mintha fojtogatna, pedig hiányzik. :S

2012. ápr. 21. 23:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! A hajlam benned lehet, de ez csak a hajlam, egyáltalán nem biztos hogy ki is jön. Van akiben benne van a hajlam, de leéli úgy az életét hogy nem jön ki rajta sosem, mert nincs meg az a környezeti feltétel ami kihozhatná. Ha nem élsz drogokkal nem iszol, vannak céljaid az életben, közösségbe jársz, nem kezdesz el linkeskedni, fejleszted a személyiséged, optimistán próbálsz élni, és megpróbálod túltenni magadat a családod által okozott sérelmeken akkor nem lehet baj. Nagyon szörnyű lehet neked ott, ilyen szülőkkel. De ne hibáztasd őket, sokban hibásak voltak, de ha jobban megvizsgálod az ő gyerekkorukat életüket, biztos megtalálod majd azokat a pontokat, ahol elcsúsztak. Lehet hogy olyan szülei voltak nekik akik nem foglalkoztak velük, verték őket olyan társaságba keveredtek, stb. De neked most arra kell gondolnod, hogy amik történtek nem véletlenül történtek. Ezek által te képes leszel megerősödni, és egy jobb életet teremteni saját magadnak is, és a leendő családodnak.Mert látod a rossz példát, és nem akarod hogy neked is ilyen életed legyen. És az fontos még hogy ne sajnáltasd magad, persze megvan rá az okod, de sajnálkozással nem lehet semmit elérni. A kapcsolataidról pedig, azt fontos hogy tudd, hogy azért félsz a szeretetedet kimutatni, éreztetni másokkal, mert nem szeretetteljes családban nevelkedtél, úgymond nem tanítottak meg a szeretet kifejezésére, de ez is tudatos munkával fejleszthető. A véleményem pedig hogy pszichiáterhez ne menj sok a kókler, s a pszichológusok között is keresni kell hogy tényleg olyan szakembert fogj ki aki érti is amit csinál. De szerintem most nincs szükséged rájuk, és nem is lesz!:) Sok sikert!
2012. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :))
2012. ápr. 22. 12:08
 9/10 regikkke válasza:
7.-es hozzászólóval egyet értek sok a kókler ... :) sok emberben benne van a hajlam ha neked is megvan ez amit nem lehet tudni akkor esetleg egy nagyobb trauma is kiválthatja ( a páromnál ugyanez volt,benne volt a hajlam, 19évesen a családjában öngyilkosságok alkoholista szülő/nagyszülők verekedősek is voltak, válások sorozata....) mind ezek összessége kihozta belőle. tudom kicsit régi már a kérdés de gondoltam írok :)
2012. jún. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NA mi a heyzet veled, elmentél kivizsgáltatni?
2013. ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!