Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg/szoc. Fóbiás...

Pánikbeteg/szoc. Fóbiás egyetemisták, ti hogy oldjátok meg az iskolai "krízishelyzeteket"?

Figyelt kérdés
Pl órára bejárás, vagy aki nem tud mások előtt írni, az pl mit csinál az olyan gyakorlatoknál amikor ki kell menni a táblához? Vagy pl vizsgűán előre ültet a tanár?

2012. máj. 15. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

már szerencsére végeztem, de nagy szenvedést okoztak az ilyen helyzetek, minden szóbeli vizsga, kiselőadás, egyáltalán beszélni mások előtt, viszont túléltem :)a táblára írást is átvészeltem remegő kézzel :)

most már kezd elmúlni nekem ez a dolog

órákra bejárás mért okoz gondot amúgy?

2012. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát az órára bejárás még a kisebb gond, olyankor nincs baj ha olyan társaságba megyek ahol már el vagyok lazulva, viszont új vagy klikkes társaságoknál elég kellemetlen, főleg h a helyemen is alig tudom visszafogni a remegést, ilyenkor jegyzetelésről szó se lehet. A táblához kimenős órák többségét meg kénytelen vagyok különböző dolgokra hivatkozva elbliccelni, nem mondhatom azt h már a helyemen is majd kifordul a kezemből a toll ha nézik h miért remegek. Voltak vizsgák jobb társasággal amikor nem volt különösebb gond az előre ültetéssel, máskor viszont ott ülök elöl teljesen görcsbe állva míg el nem megy a társaság nagy része vagy mind, a nevemet se tudom a lapra írni, aztán mehetek pótvizsgázni. Ez főleg nehéz vizsgáknál van így, de máskor is gyakran, főleg elején mikor még feszültebb vagyok, alig tudom visszafogni a remegést meg az izomgörcsöket.
2012. máj. 16. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nekem ennyire nem volt durva. Jársz orvoshoz vagy valamilyen terápiára?
2012. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

esetleg,ha lapin jegyzetelnél úgy is zavarna?

vagy végső estben egy "tábláraírós" órán elmondhatnád 4szemközt a tanárnak, hogy mi a gond és biztos megértené, aztán kiötölnétek valami megoldást, így nem kellene csak ezért hiányoznod

2012. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már nagyon ideje lenne, fogok hamarosan menni, most Valerianát szedek.

Ez a fóbia sztem legalább tíz éve van, néha súlyosabb, nem kellett volna elhanyagolni.

Sajnos hallgattam a családomra akik mindenre azt mondják h majd elmúlik, meg h kutyaharapást szőrével, ha ilyen helyzeteknek teszem ki magam akkor megszokom. Pedig nem, a megszokás csak nagyon kis lépésekkel lehetséges, különben sokat ront a helyzeten.


Családból van aki néha frontint szed, kipróbálom majd, állítólag segít kizárnia külvilágot.

2012. máj. 16. 13:22
 6/8 A kérdező kommentje:

Nincs lapim, meg ugyanígy remegnék akkor is, próbálok vhogy stabilan ülni, pl támasztom az államat, így le tudom küzdeni a remegést meg az izmaim begörcsölését.

Amúgy igen, általában meg lehet beszélni a tanárral h miért nem megyek be a tábláraírós órára, persze nem azt mondom h rosszul vagyok hanem vmi más elfogadható indokot.

Ilyesmiről nem érdemes tanárral beszélni mert kínos lenne utána találkozni vele, meg máskor is továbbadták már és sokan rámentek arra h azzal szórakozzanak milyen könnyen be tudnak paráztatni. Szal az ilyen téma nem iskolába való.

2012. máj. 16. 13:27
 7/8 Ancseszkava ***** válasza:

Szia!! Antidepresszánssal superul lehet kezelni a helyzetedet...a hatása kb. 1-3 hónap.....folyamatosan kell szedni,nekem erre a bevált gyógyszer a cipralex 10mg-os...

semmiképpen ne hanyagold el ezt a betegséget,a valeriána ebben a súlyos esetben,amit leírtál,már sajnos nem segít...

Hidd el nyár végére már el is felejtheted a szocfóbiádat!:)

2012. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, bár nekem elsősorban a szóbeli megnyilvánulásokkal vannak gondjaim. Tehát órán ha felszólít a tanár, ha kiselőadást kell csinálnom, ha szóban kell vizsgáznom... Az írásbeli feladatokra is rá tudok keményen görcsölni, akár zh-ról, akár vizsgáról legyen szó, de ott annyira nem blokkolok azért le, mint szóban. Van, hogy egy sima óra alatt a saját helyemen ülve is remegek, még akkor is, ha nem szólítanak fel (ha meg még beszélni is kell, az szörnyű, akkor mint a nyárfalevél). Szedtem antidepresszánst, de már nem nagyon hatott (amit én szedtem, az még kicsit amolyan "gyerekgyógyszer" volt, és már nem használt rendesen), úgyhogy most épp arra várok, hogy pszichiátert váltsak és kapjak egy másik gyógyszert. Talán akkor már kevésbé jelentkeznek ezek a tünetek, de teljesen eltűnni biztos nem fognak... gondolom. Nagyon nehezen bírom, mert emellett még maximalista is vagyok, még egy ötössel is problémám van néha, ha több hibát ejtettem, úgyhogy ezzel a maximalizmussal még rosszabb ez a betegség (persze tudom, hogy összefüggnek). Délutánra már teljesen lefáradok a sok stressz hatására, olyan vagyok, mint egy zombi. Viszont rosszul alszom, nem tudom kipihenni se magam. Egy kiselőadás/fontosabb zh/vizsga (ráadás, ha szóbeli) előtt pedig szinte esélytelen, hogy pár óránál többet tudjak aludni, ami még jobban ront utána a helyzetemen, mert fáradtan még idegesebb és szorongósabb vagyok. Arról nem beszélve, hogy enni is alig bírok, így energiám is alig van.

Remélem, hogy sikerül valamennyire leküzdenem ezt, mert azért tartok így a jövőmtől.

2016. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!