Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell megszabadulni egy...

Hogyan kell megszabadulni egy évek óta tartó igen kemény pc játék függőségtől?

Figyelt kérdés
Sehogy sem tudtam eddig még lerakni, évek óta játszok. Minden ellene irányuló próbálkozásom kudarcba fulladt, nem tudom abbahagyni és ez kihat az egész életemre.
2012. jún. 21. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És, ha nem szeretnék leérni a legmélyére? Gondoltam arra, hogy mint a drogosok, úgy leszokni. Tehát egyre kevesebbet és kevesebbet csinálni, mert az nem működött, hogy egyik napról a másikra abbahagytam, mert utána rá pár hétre megint csináltam.
2012. jún. 21. 23:52
 3/8 anonim ***** válasza:

(szerintem a drogosoknak is a legmélyéig kell süllyedni)

de mondjuk lehet, hogy valami más miatt vannak problémáid és azt vezeted le gépezéssel, ha így van, akkor azokat kellene megoldanod


mellékesen én is sokat gépezem, de ha valami tök izgalmas programra hívnak, akkor akár 1-2 napig sem gépezek, egyébként volt időszak amikor napi 8-12 órát gépeztem, mostanában elkezdtem olvasni és az pótolja a gépezést

2012. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress valami hobbit, legyél nyitott és nem is fog a játék érdekelni. Semmi más elfoglaltságot nem találsz, persze, hogy gépezel, valamivel le kell kötni magát az embernek.
2012. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag minden hobbi pénzbe kerül, pénzem viszont nincs, mert állástalan vagyok jelenleg.
2012. jún. 22. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Na ilyet ne mondj, mert a pc is pénzbe kerül, csak arra van mindig, mert fontos neked. Már a kifogásokat keresed, te tényleg súlyos függő vagy. Pszichológus
2012. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha nem játszol, kisebb lesz a villanyszámlád, és mondjuk egy edzőterembérlet nem olyan drága

vagy ott a futás, túrázás, amihez nem kell pénz és még egészséges is

sőt lehet, hogy nem a hobbival, hanem azzal kéne kezdened, hogy keress valami munkát és máris kevesebb időd lenne gépezni, plusz lenne pénzed :) igaz, hogy elég rosszak a lehetőségek, de azért lehet találni munkát, ha valaki tényleg akar

2012. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire értesz a számítógépekhez a játszáson kívül, de van pár mód, ami segíthet :)


Pl. használj Linuxot, azon kevés játék fut, és azok is sz*rok. Ha asztali géped van, akkor tegyél bele egy olyan videó kártyát, amivel nem igazán lehet játszani. Ezek ilyen egyszeri elhatározások.


Én pl. egy csomó felesleget blogot nézegettem (9gag, 2perc, utos.me stb...), amiknek nem sok haszna volt. Egyszer letiltottam az összes ilyet és így megszokásból nem tudom megnézni. Eddig bevált ez az 'eltiltás'. Sok sikert!

2012. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!