Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszerek nélkül meg lehet...

Gyógyszerek nélkül meg lehet gyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés
Illetve gyógyult már ugy meg valaki, hogy életmódot változtatott, például elköltözött vagy új munkát keresett, vagy ezek csak eleinte tűnnek jó ötletnek, mert az emberben van a hiba.
2012. aug. 15. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kizárólag csak gyógyszerek nélkül lehet felgyógyulni, mert az ilyenektől könnyen lesz valaki gyógyszerfüggő, ami méginkább elmélyíti a depressziót.

A költözés és az új munka arra jó, hogy a régi gondokat könnyebb elfelejteni, vagyis hosszú távon is jó.

Egyszerűen arra kell gondolni, hogy ebben a helyzetben egy ilyen gond már nem tud ártani az embernek és ennyivel is több tapasztalatot szerzett.

2012. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem magától lesz depressziós hanem a környezete teszi azzá. Én is az voltam 9 éves koromtól 20ig. Akkor pedig elhúztam egy másik országba, jó messzire. Amíg ott voltam egy cseppet nem voltam depressziós, kifejezettem jól éreztem magam, örültem hogy élek pedig sokszor kajára sem volt pénzem. Aztán hónapok után mikor hazajöttem itt is tartott még a hatás. De most eltelt már több év, itt vagyok a depresszió helyszínén és újra utálom magam, és legszívesebben meghalnék. Pedig megint csak le kéne lépnem, tudom hogy mindent megoldana, azt nem tudom miért nem teszem már meg...

Szedtem egyébként gyógyszereket is, sosem használt egyik sem.

2012. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ön milyen terápiát alkalmazna a súlyos depresszív zavarra? [A szerelem ereje]

- A depresszió tulajdonképpen reménytelenség és az imagináció elveszítése, tehát érdemes az illetőt bátorítani bármire, amit élvezne, hogy az élvezetek kertjében öntözze azokat a virágokat, amelyeket szeret, és a reménytelenség gyomait hagyja figyelmen kívül, hogy elhervadjanak. [Feldmár András]

2012. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Akármelyik rákból is meg lehet gyógyulni. Csak tudni kell, hogyan? Itt is csak ezen múlik...
2012. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!