Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha öncélúan...

Mi történik ha öncélúan elkezdem elhagyni az antidepresszánst? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nem több éves szedésre és függőségre kell gondolni, épp ellenkezőleg. Szociális fóbiás és kicsit szorongó vagyok, amire szedek antidepit és nyugtatót 4 hónapja. Mielőtt elmentem volna pszihodokihoz, azelőtt is megvoltak ezek a szorongásaim, hébe-hóba bevettem egy nyugtatót öncélúan ha rosszul voltam. A kezelés óta ez semmit nem változott, inkább még rosszabb lett, jeleztem is ezt a dokinak de hát "szedni kell mert idő kell amíg kifejti hatását..." Soha nem éreztem azt, hogy az antidepi bármit is segítene az állapotomon épp ellenkezőleg. Sokat olovastam a témáról (nem internet hanem könyv), tanulom az agykontrollt, elkezdtem sportolni és egy teljes életmódváltást igyekszem véghez vinni, melynek nem szeretném hogy ez a gyógyszer része legyen. Én elhiszem hogy azért lett felírva mert elvileg "segít" nekem, viszont én magamban erősebben hiszek. Az öncélú elhagyáson nem az azonnali abbahagyást értem, hanem a folyamatos csökkentést (annak ellenére hogy "csak" 4 hónapja szedem). Az a nehéz hogy nem tudom milyen mellékhatásra számítsak, vagy számítsak-e egyáltalán annak függvényében hogy magát a hatást sem éreztem soha. Lehet páran azt tanácsoljátok beszéljek inkább az orvosommal hogy írasson ki másik antidepit, vagyí egyszerűen váltsak orvost, de én ezt a gyógyszerezést egyre kevésbbé látom megoldásnak. Amit még piszkosul utálok ezekben a gyógyszerekben hogy még egy nyamvadt sört sem guríthatok le a haverjaimmal, ezáltal méginkább kezdek elzárkózni mert társaságba is alig megyek...

2012. aug. 31. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én pánikbeteg voltam hasonlón én is keresztülmentem már. volt egy orvosom, aki nagyon ragaszkodott a gyógyszerekhez. utáltam az antidepresszánsokat és a nyugatokat, de kötelezett rá...az orvosi kezelés után rosszabbul néztem ki, mint előtte. később elmentem a vadasparkba (pszichiátria, de úgy néz ki, mint egy táborozóhely csak ajánlani tudom. :D) ott az egyik pszichiáter/pszichológus mondta, hogy teljesen felesleges szedjem őket egyébként is tudnom kell róla, hogy csak placebo hatása van.(azaz nem használ csak beképzeled, hogy használ) a nyugtatóra meg annyit mondott, hogy ráfogok szokni és próbáljak minél előbb leállni vele. na ott tényleg tudtak nekem segíteni gyógyszerek nélkül. dührohamaim, kitöréseim, pánikrohamaim voltak fél éven keresztül az utcára se mentem ki úgy féltem és ezt gyógyszer nélkül sikerült legyőznöm. egyébként meg rengeteget híztam a sok gyógyszertől...
2012. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
azt elfelejtettem leírni, hogy nem volt mellékhatása, hogy abbahagytam a szedését.:) a nyugtatónak viszont igen, mert még most is néha azon kattog az agyam, hogy el fog fogyni és az orvos nem akart felírni többet...:S azzal nagyon vigyáz nem jó ilyen állapotba kerülni, hogy ennyire fontos legyen egy rohadt nyugtató. és egyébként is magamtól is tudnom kéne olyan ellazult és nyugodnak lenni. meg kell tanulni elérni, hogy magunktól tudjunk olyan állapotba lenni. persze ez baromi nehéz olyan embereknek, akik alapból szorongós típusúak.
2012. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyszerűen visszaesel. De akkor még rosszabb lesz. Te nem gyógyulni akarsz, hanem piálni. Így mindig lesz kifogásod.

A vadasparkos pszichológus meg kamu. Talán a majommal, vagy a portással konzultált a kedves első válaszoló. Mert ilyent szakorvos nem mond.

2012. aug. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
honnan gondolod, hogy kamuztam? szerinted mondanék hülyeséget olyan fiúnak, aki hasonló problémákon megy keresztül, mint amilyeneken én mentem? valószínűleg meg nem csak piálni akar, hanem társaságba is menni gondolom ez csak egy példa volt részéről
2012. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as. Köszönönöm az építő jellegű hozászólást, a hasonlóakat viszont inkább beszéld meg vagy írd rá a közeletekben található legközelebbi téglafalra.

Félreértetél, nem piálni akarok, azt a korszakomat kamaszkorommal együtt már letudtam. Más dolog szerintem meginni egy jó társaságban egy hideg sört 40 fokban, vagy este egy pohár finom rozét. Ha nem akarnék gyógyulni, nem tettem volna le a cigit, nem kezdtem volna el sportolni és egészségesebb étrendet kialakítani, alternatív (nem gyógyszeres) terápiák között kutatni.

Ha elolvasod ismét amit írtam akkor rájössz, hogy az én visszaesésem pedig a gyógyszerek szedésével kezdődött, előtte jobban voltam. Nem ítélkezést kérek hanem inkább tapasztalatokon alapuló véleményeket. Leginkább az érdekel aki elkezdte a gyógyszeres kezelést, de korán abbahagyta, és ez őt valamilyen mellékhatással érintette-e.

Az első hozzászólónak köszönöm a vélemyént, az általad leírt placebo hatást is teljesen ismerem. A pszichoterápia közelebb álna hozzám (úgy hogy még nem próbáltam) annak ellenére hogy korábban a gyógyszeres pszichiátriai megoldás tűnt a legegyszerűbbnek.

2012. aug. 31. 21:06
 6/12 anonim válasza:
79%
3 évig szedtem antidepit és mellé nyugtatót, hogy este le tudjak nyugodni az antidepi okozta pörgésből. a nyugtatóval nem voltak gpondjaim, inkább az antidepivel, ami egy legális kábítószer, gyakorlatilag ugyanazt a területet bombázza meg amit a drogok, növelik a szerotonin szintet, ettől jobban érzed magad, jobb lesz a kedved. de ez egy mű állapot. nem azért érzed jól magad, mert élvezni tudod az életet hanem mert vegyileg rásegítettek. és szerintem ez egy olyan nagy átverés. mert ezzel a probléma még nincsen sajnos megoldva. nekem ez sajnos 2 évembe telt mire rájöttem és beláttam, és az egyéniségem is teljesen eltorzult már a sok "beállástól". az orvosom tudta nélkül elkezdtem csökkenteni az adagot. elég erős szert szedtem, amit ha véletlenül 1-2 napig elfelejtettem bevenni, erős elvonási tüneteket okozott, mint remegés szédülés, zakatolás a fejben, tehát pont az ellenkezője, mint amikor hat a szer. nem volt jó ezzel együtt élni, 2. alkalommal végül sikerült leraknom a gyógyszert. nem volt egyszerű, de a szüleim segítettek, 2 hónap alatt sikerült is kimásznom ebből a pöcegödörből. gyakorlatilag nagyon erős dührohamokat okozott a megvonás (napi 2 kapszulát kellett szednem, első héten 1.5 szemet szedtem, és hetente féllel csökkentettem, majd az utolsó felet is megfeleztem, nálam itt jött elő a placebo)a fokozatos csökkentéssel a fizikai elvonási tüneteket sikerült mérsékelni. nekem úgy sikerült kijönnöm a gyógyszer betegségből hogy elkezdtem figyelni a pánikbetegségemet, a testem reakcióit, az agyam reakcióit, az egyetemen gyógynövénytermesztést kezdtem el tanulni, a gyógyszereket lecseréltem gyógyteákra, aminek a hangulata is sokkal kellemesebb, mint bekapkodni egy pirulát. nehéz volt az eleje, de ha szerető emberek vesznek körül úgy minden könnyebb. a pánikrohamokat megtanultam aggyal kontrollálni, megszüntetni, és tényleg működik! ismerek egy nőt, lassan 10 éve szedi a dilibogyókat. és sajnos látni rajta a személyi eltorzulás jeleit, mert ez nem gy normálsi állapot, hogy kívülről tuningoljuk magunkba aboldogság hormonokat. a szerotonint ki kell érdemelni, meg kell dolgozni érte (sport, művészetek, alkotások, egy jó film...), de mennyivel könnyebb bevennie egy kapszulát és a probléma meg van oldva... kicsit amerikás. nem beszélve a gyógyszeripari háttérről, de az már más terület. szóval ne félj kedves kérdező a gyógyszer lerakásától. okosan teszed, térképezd fel te is magad, mi az ami örömet okoz neked és csináld azt. kösd le magad vele. szerintem az a kulcsa az egésznek, hogy az agyadba milyen programot raksz. hogy min gondolkozol. ha le tudod magad jól kötni, nem is lesz időd azon gondolkozni, hogy most éppen "szorongok". ez persze idő, de az első lépéseket már megtetted. a legfontosabbon pedig már túl is vagy: az elhatározáson. ha pedig kell a "szakmai" támogatás, hogy biztassanak, "irányítsanak" nem butaság felkeresni egy alternatív gyógyítót (csontkovács, táltos, kineziológius, hipnotizőr, angyalos gyógyítók, természet gyógyász, akupunktúra), aki a lelkedet fogja nézni és az egyéniségedet, és úgy közelíteni a problémához. mindenképp erőt ad, ha nem egyedül csinálod, hanem egy vezetővel, aki segít mutatni a helyes irányt, ha eltévednél az útról. drukkolok neked, hogy sikerüljön!
2012. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
az előzőnek teljes mértékben igaza van
2012. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ha elolvasod ismét amit írtam akkor rájössz, hogy az én visszaesésem pedig a gyógyszerek szedésével kezdődött, előtte jobban voltam. Nem ítélkezést kérek hanem inkább tapasztalatokon alapuló véleményeket."


Én tényt írtam le neked, nem ítélkezést. De ne higgy nekem. Tégy, ahogy jónak látod.

2012. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Épp egy éve sikerült megszabadulnom az antidepresszánsoktól és a Xanaxtól, közel 10 év gyógyszerszedés után. Az ellenségemnek nem kívánom, milyen elvonási tüneteim voltak, pedig nagyon lassan kezdtem a csökkentést. Remegés, görcsök, dührohamok, rosszullét, stb. Volt, amikor azt mondtam, nem csinálom tovább...aztán mégis folytattam. Ma már jól érzem magam, és boldog vagyok, hogy sikerült. Ráadásul én függő voltam, elég nagy adagokban szedtem. Szóval szerintem próbáld meg.
2012. okt. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az antidepresszáns csökkentését elkezdtem és hétről hétre csökkentem, most járok az eredeti napi két szem helyett az egy negyed szemnél. Gyakorlatilag én semmi változást nem éreztem azóta, a közérzetem talán még kicsit javult is, szerintem tökfelesleges volt azt valaha is szednem. A Xanax csökkentésével ehhez képest sokkal lassabban haladok, azt már látom hogy ez nagyobb kihívás lesz.
2012. okt. 12. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!