Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek nektek is szokott...

Pánikbetegek nektek is szokott éjszaka rohamotok lenni miközben alszotok?

Figyelt kérdés
Éjszaka jön rám pánikroham amikor alszok. Olyan hogy kezdek magamhoz térni, de nem ébredek fel teljesen, és nem bírom kinyitni a szemem. Olyan mint egy szörnyű rémálom. Forog velem az ágy, szédülök, ver a szívem, halálfélelmem van és kiabálni akarok segítségért de nem jön ki hang a torkomon. Ez a dolog visszatérő, és egy éjszaka többször is szokott lenni. Már félek lefeküdni, mert ezt még megelőzni sem tudom.

2012. okt. 18. 23:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Miután elmúlik és fölébredek sírni tudnék olyan rossz.
2012. okt. 18. 23:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mikor anyumnál laktam volt egy nagyon vacak sötét szobám. Rengetegszer álmodtam rosszat nagyon sokszor felriadtam és egy idő után már aludni se mertem. Mindig nagyon fáradt és álmos voltam mert semmit nem tudtam aludni.
2012. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ha még kapsz 10 olyan választ, hogy: "igen én is szoktam hasonlókat átélni", akkor neked elmúlnak a rohamaid? Miért nem akarsz inkább meggyógyulni ahelyett, hogy "sorstársakat" keresel? Egy jó terapeuta tud segíteni benne. Igaz utána már nem lenne többet ilyen "címkéd", hogy "pánikbeteg", kénytelen lennél felszabadultan, felnőttként élni. :)
2012. okt. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább alvásparalízisre hasonlít.Nem birod kinyitni a szemed,nem birsz segítségért kiabálni....Ha ez sima pánikroham lenne, szerintem egyből fölpattana a szemed és a kiabálásnak sem lenne akadálya.Ráadásul, akkor nappal is éreznél fura tüneteket.Van, akinél az alvásparalizis némileg emlékeztet a pánikrohamra, mivel aki nem tudja, mi történik ilyenkor vele, az érthető módon azonnal beparázik.Attól nem lesz semmi bajod, nincs miért félni tőle, orvos semmit nem tud vele kezdeni és felesleges is lenne dilibogyókat szedni esetleg amiatt.Ha megérted, mi történik olyankor a szervezetedben és látod majd, hány ember átéli esténként, már nem is fogsz félni.
2012. okt. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De egyébként én voltam pánikbeteg, évekig.Nagyon ritkán előfordult, hogy arra ébredtem, épp elkap a pánik általában különösen rossz álmok után történt ilyen néha, de én ki tudtam nyitni a szemem, meg birtam szólalni, bár én is szédelegtem és nagyon vert a szivem .Ilyenkor kicammogtam inni egy kis nyugtató teát és már el is múlt a baj.
2012. okt. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utánanéztem az alvásparalízisnek.
2012. okt. 20. 00:46
 7/7 anonim válasza:
Nekem is rendszeresen van éjszaka pánikrohamom, bár én mielőtt elkezdődik, felébredek. Alvásból arra ébredek, hogy iszonyatosan melegem van. Pár pillanat, és már fel is pörög a szívverésem, elkezdek izzadni, remegni, és kapkodom a levegőt. Ilyenkor igyekszem azonnal teljesen felébredni, és kontrollálni a légzésemet, illetve nyugtatni magam, hogy mindjárt vége, minden rendben lesz, most már uralom a helyzetet. Pár perc alatt általában sikerül teljesen normális értékre visszaállítani a pulzusomat. Igaz, utána olyan fáradt vagyok, mint aki lefutotta a maratont. :) Szerintem kérdezd meg az orvosodat erről, mert ez a csukott szem, és hogy nem bírod kinyitni, azért tényleg furcsa.
2013. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!