Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pánikbeteg/szociofób...

Anowind kérdése:

Van olyan pánikbeteg/szociofóbiás akinek már elege van az életből, mert próbálna magán segíteni de nem megy egyedül?

Figyelt kérdés

- Az a helyzet, hogy én sem tudok magamon segíteni és arra gondoltam, hogy akik hasonló cipőben járnak mint én azzal kialakítanánk egy kis csoportot mondjuk a Facebookon és elbeszélgetnénk, megosztanánk egymással fájdalmainkat, gondjainkat és erősítenénk egymást. Olyan emberek lennének itt akik valamiért nem fogadják el magukat, félnek valamitől vagy szoronganak. Nekem pl. hiába vannak gyógyszereim, egy emberi kapcsolat azért többet jelent :)


- Ha van olyan aki jó ötletnek találja, vagy csiszolna rajta akkor írjon rám és szívesen várom a véleményét :)



2012. okt. 30. 13:27
 141/169 anonim ***** válasza:
24%
jaj ne már, a pszichiátria-halálipar egy szcientológiai termék, mivel a legnagyobb konkurenciájuk a pszichiátria -.-
2014. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/169 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam végig a kommenteket, így nem tudom, hogy valaki mondta-e már, hogy el kellene menned egy pszichiáterhez.

Én voltam szociális fóbiás, és már a depresszió is jelentkezett nálam emiatt. Elég komoly tüneteim voltak, alig tudtam az utcán közlekedni, a metrót és a vonatot sem tudtam elviselni, mások előtt nem tudtam enni stb.. Kaptam gyógyszereket, de a fő dolog ami segített, az a szorongást keltő dolgokhoz, szituációkhoz való fokozatos hozzászokás volt. Mindegyiket külön papírra le kellett írnom, és "veszélyességi" sorrendbe rendezni őket. Két hetente jártam a pszichiáterhez, és mindig kiválasztottunk két-három, a lista végén elhelyezkedő, kevésbé feszélyező helyzetet, amikhez szoktatni kellett magam, és mindig megbeszéltük, hogy hogy viseltem. Idővel a papírok száma csökkent, és a nagyon rémületes dolgokat is egyre kevésbé éreztem szorongatónak. Nagyon lassú folyamat, de meg lehet csinálni.

2014. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/169 anonim ***** válasza:
18%
pánikbetegeknek szívesen segítek meggyógyulni
2014. ápr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/169 A kérdező kommentje:
Köszönjük és elfogadjuk a segítséget :)
2014. ápr. 24. 19:48
 145/169 anonim ***** válasza:
62%
Létezik még a csoport?
2014. máj. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/169 anonim ***** válasza:
20%

"kialakítanánk egy kis csoportot mondjuk a Facebookon és elbeszélgetnénk, megosztanánk egymással fájdalmainkat, gondjainkat és erősítenénk egymást"


1. Ez szamárság. Van ilyen csoport - gyászcsoport - és volt ilyen csoport (a depresszio lap), és semmi valós haszna nincsen, sőt, egy idő után csak lehúz.


Elmondom miért (szakmailag): bármiféle lelki bajban szevedsz, nem fogsz attól sem megerősödni, sem megváltozni, sem meggyógyulni, hogy hozzád hasonló problémájú emberek nyekergik el naponta a saját bajaikat.

Semmi másra nem jó, csak - hogy úgy mondjam - közös sebnyalogatásra. Egymástól cibáljátok el a pszichés energiát és össze-vissza azonosultok a másik bajaival, szeméyiségdarabjaival, problémáival. Inkább árt, mint használ.


2. Mind a pánikbetegségre, mind pedig a kialakult szociális fóbiára EGYETLEN EGY gyógyszer van: a JÓ pszichiátrai kezelés. Akár gyógyszerrel, akár anélkül, akár pszichonalaízissel akár mással, de ehhez a bajhoz KIFEJEZETTEN pszichiáterre van szükség.


3. Ha gyógyszereid vannak, az a kezdés. Ehhez kell egy megfelelő pszichoterápia, és a gyógyszer fokozatos letevése. Leginkább a betegség okainak feltárása és megszüntetése szükséges - ha elbírod. Erre való a pszichoanalízis.


4. Rád nem írok, köszönöm. Maximum csak neked. Tanulj meg helyesen magyarul. Jót tesz.

2014. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/169 A kérdező kommentje:

146-os: Azért rajtam elég sokat segített ez a kis csoport. Sok embert megismertem és azóta pl. vonatra is felmerek ülni. Budapesten csoporttalálkozókat szervezünk 3 havonta. Szerintem ez elég jó dolog. Lassan 2 éve működik a csoport. Azért kihúzott a szarból rendesen :)

"Írjon rám és szívesen várom a véleményét" - Sajnos kifejezés gondokkal is küzdök. Erről nem tehetek. Köszi a válaszod!

2014. máj. 24. 21:56
 148/169 A kérdező kommentje:
145-ös: Létezik és létezni is fog :)
2014. máj. 24. 21:57
 149/169 anonim válasza:
90%

Sziasztok!


Szeretek utazni, kirándulni, sétálni.


29 éves vagyok, Budapesten, a 14. kerületben lakom, és vasútnál dolgozom.


Alkoholt nem fogyasztok, nem dohányzom.


Régebben többet gyalogtúráztam heti rendszerességgel, kb. 10-20 km-es távolságban. Ami sajnos meglátszik, szeretném ismét űzni.


Elkezdtem egy egyetemi távoktatásos képzést, jelenleg szüneteltetem, de tervezem folytatni, a szak neve: közlekedésmérnök. Rövid időn belül szeretnék vonatközlekedés irányításával foglalkozni.


Az angolt közel középszinten beszélem, melyet szeretnék jobban elsajátítani, ezen kívül egy új nyelvet tanulni, például a németet.


Üdvözlettel:


Peti

2014. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/169 A kérdező kommentje:
Szeretem a vasutat :D Lesz témánk a csoportban!
2014. aug. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!